«Плюсів» багато, але є і резерви

Новости

  27 Окт , 2011

Минулого вівторка відбулося чергове засідання колегії облдержадміністрації під головуванням губернатора Миколи КРУГЛОВА. У засіданні взяли участь голова обласної ради Ігор ДЯТЛОВ, затупники голови облдержадміністрації та керівники структурних підрозділів ОДА, голови райдержадміністрацій та районних рад, міські голови. На розгляд колегії була винесена ціла низка важливих питань.

З доповіддю «Про стан та тенденції соціально-економічного розвитку Миколаївської області за січень-вересень 2011 року» виступив в. о. начальника головного управління економіки ОДА Михайло Тульський. Він повідомив цікаву інформацію про те, що за дев’ять місяців ц. р. у порівнянні з аналогічним періодом 2008 року показник індексу промислової продукції становить 93,1 відсотка. Це дало змогу області посісти п’яте місце серед регіонів України. Наведений факт свідчить про зростання виробництва за більшістю видів промислової діяльності. Доповідач назвав цікаві цифри: у машинобудуванні виробництво зросло на 18,8%, у металургії – на 6,4%, хімічній та нафтохімічній промисловості – на 5,1%. Звичайно, цього вдалося досягнути, перш за все, завдяки впровадженню інноваційно-інвестиційних проектів, створенню нових видів продукції, що сприяло їхнім високим імпортним можливостям.

Але, зробив зауваження М. Круглов, у нас є резерви, які допоможуть до кінця року підвищити показник до 107%. Область успішно спрацює по всіх показниках, крім енергетики. Хоча вже у наступному році і ця проблема буде вирішена завдяки поліпшенню роботи на Южно-Українській АЕС. Серед флагманів нашої промисловості залишаються підприємства: ДП НВКГ «Зоря»-«Машпроект», ПАТ «Завод «Екватор», ТДВ «Первомайськдизельмаш». Постійно нарощує виробництво ТОВ «Торговий Дім МТЗ-Бєларус-Україна», стабільно працюють ПАТ «Завод «Фрегат», ВАТ «Миколаївський завод мастильного та фільтруючого обладнання», ТОВ «Сервісний центр «Металург». Було відзначено впевнені темпи виробництва на ПАТ «Чорноморський суднобудівний завод». І це радує, бо саме за суднобудівними заводами слід очікувати економічного зростання у майбутньому.

Є проблеми у транспортній галузі, зокрема у пасажироперевезеннях. Причина банальна – власники транспортних підприємств залучають орендований транспорт і навіть власний документально оформляють як найманий. А тому до державної скарбниці кошти надходять лише за оренду транспортних засобів. І це тоді, коли за рік перевозиться понад 700 мільйонів пасажирів. У цьому питанні потрібно здійснювати постійний контроль, зламати всі корупційні схеми, щоб до бюджету надходили реальні прибутки.

Позитивні зміни відбулися у галузі сільського господарства. Практично у всіх районах збільшилося виробництво зернових культур, у тому числі кукурудзи, а також соняшнику, сої, картоплі та овочів. Це призвело до зростання виробництва сільськогосподарської продукції у цілому по області порівняно з минулим роком на 12,1%. Працівники села намагаються утримати позиції і наступного року. Для чого закладено фундамент вже тепер. Цьогорічної осені хлібороби посіяли 580,5 тис. га озимих культур, у тому числі озимими зерновими засіяно 512,2 тис. га площ.

Маємо також привід говорити і про певне піднесення галузі тваринництва, адже темпи виробництва цієї галузі порівняно з відповідним періодом минулого року (мається на увазі січень-вересень) становили 103,2%. Господарства всіх форм власності виробили 29,5 тис. тонн м’яса (на 2,8% більше проти минулого року), 481,6 млн. шт. яєць, або на 25,5% більше, ніж у минулому році, 289,7 тис. тонн молока та 97 тонн вовни. Цифри свідчать про те, що сільське господарство, зокрема галузь тваринництва, має тенденції до відродження.

Надійне зростання виробництва промисловості та агропромислового комплексу поліпшило інвестиційну привабливість регіону, дало змогу впевнено розвивати капітальне будівництво. Сьогодні можна назвати десятки виробничих об’єктів, які цього року введені в дію і запрацювали на повну потужність. Серед них Миколаївський цех з виробництва щепи на 120,5 мільйона кубічних метрів на рік, який належить ТОВ «Ай-Сі-Ел Україна», дилерський центр з обслуговування автомобілів об’ємом 4,1 тисячі машин на рік (ТОВ «Інтер-Автоплаза»). Введені в дію перевантажувальні комплекси на 250 тис. тонн вантажу дочірнім підприємством Миколаївський річковий порт акціонерної судноплавної компанії «Укррічфлот» та на 1,2 млн. тонн вантажу ТОВ «Дунайська судноплавна-стивідорна компанія».

Варто зазначити, що розбудова відбувається і у регіонах області. Скажімо, у Баштанському районі введено в експлуатацію цех з виробництва сичужного сиру потужністю 5264 тонни цінної продукції на рік, який запустив у роботу ПАТ «Баштанський сирзавод». У Березанському районі запрацювала туристична база на 96 місць (ПП «Вікторія-Миколаїв»), готельний комплекс на 102 місця (фізична особа), кемпінг на 16 місць (ТОВ «Стройэнергоснаб»). У Веселинівському районі силами підприємця збудовано комплекс по переробці зерна. А зважте на новобудови у Новоодеському районі, де СП «Нібулон» звело перевантажувальний комплекс протяжністю 120,4 погонних метра на 0,2 мільйона тонн вантажу. А ВАТ ДПМ «Укртелеком» упровадив мережу доступу до Інтернету на 384 порти. У Вознесенську введено в експлуатацію 0,24 км доріг, у Новоодеському районі – 0,75 км газопроводу тощо.

Не секрет, що у минулі роки болючими були питання житлово-комунального господарства. Не можна сказати, що всі вони вирішені, але «плюси» маємо. Про це свідчить хоч би стан справ із підготовки до опалювального сезону. З цією метою голова облдержадміністрації прийняв розпорядження «Про підсумки проходження опалювального сезону 2011/2012 року та завдання з підготовки об’єктів теплопостачання та теплоспоживання на міжопалювальний період 2011 року». Це розпорядження сприяло підготовчим роботам. Були підготовлені до експлуатації, як запевнив доповідач, 1658 котелень та топкових, у тому числі 141 котельня централізованого теплопостачання та 71 ЦТП з проведенням поточного та капітального ремонтів. Здійснено комплексну підготовку 5775 житлових будинків з оформленням актів готовності, капітальний ремонт 70 покрівель (21,6 тис. кв. м), поточний ремонт покрівель (15,96 тис. кв. м), комплексну підготовку 2471 внутрішньобудинкової системи опалення. Одне слово, загалом до зими область підготувалася досить надійно.

Увагу присутніх привернула та частина доповіді, у якій йшлося про цінову ситуацію на споживчому ринку області. У вересні продукти харчування та безалкогольні напої подешевшали на 0,7%. Зокрема овочі – на 11,4%, цукор подешевшав на10,3%, фрукти – на 6,2%, хліб та хлібопродукти – на 2,8%. І у цьому ми легко переконаємося, відвідавши наші ринки.

Що сприяло такому зниженню цін? На ринках із реалізації основних продовольчих товарів працює оперативний штаб при облдержадміністрації по контролю за ціновою ситуацією на споживчому ринку області. На засіданнях оперативного штабу щомісяця розглядалися питання про стан, динаміку та причини коливання цін у регіоні, про ситуацію на ринку виробництва хліба, про якість продукції, яка реалізується на підприємствах торгівлі, та збільшення обсягів продажу в них продукції місцевого виробництва. Владою повністю реалізовані делеговані повноваження щодо регулювання цін на соціально значимі продовольчі товари. Також під надійним контролем – необґрунтоване підвищення цін.

Не залишилися не поміченими покупцями і ярмарки, які регулярно поводяться у райцентрах області та у Миколаєві. Вони сприяють підтримці місцевих виробників продовольчої продукції, зменшують кількість посередників, а головне – забезпечують населення продуктами харчування за доступними, набагато дешевшими цінами.

Досить серйозної уваги влада приділяла соціальній політиці, особливо питанням погашення заборгованості по заробітній платі. На жаль, таке явище ще не вдалося повністю ліквідувати. Хоча є підприємства, які успішно справилися з цим обов’язком перед людьми. Повністю ліквідовано заборгованість із заробітної плати протягом року на КП Первомайської міської ради «Первомайський міський водоканал», КП «Комунсервіс», КП «Тепло». Зменшено заборгованість на КП Миколаївської міської ради «Миколаївелектротранс», КП «Фармацевтична фабрика», КП «Березанський сількомунгосп». За останніми даними, розмір середньомісячної заробітної плати працюючих в економіці області становить 2365,74 грн. і порівняно з відповідним періодом минулого року збільшився на 14,4%.

Можна впевнено говорити про поліпшення стану справ у галузі охорони здоров’я. Це відчувається навіть у глибинці. Згідно із планом реформування проведена оптимізація дільничних лікарень в амбулаторії загальної практики-сімейної медицини, зокрема у Привільнянській дільничній лікарні Баштанського району, у Маринівській і Мостівській дільничних лікарнях Доманівського району, Радсадівській дільничній лікарні Миколаївського району, Миколо-Гулаківській дільничній лікарні Казанківського району. На базі чотирьох ФАПів, які обслуговували понад тисячу відвідувачів, створено амбулаторії загальної практики-сімейної медицини; реорганізовано 29 фельшерсько-акушерських пунктів, які обслуговували менше ста чоловік. У Кривоозерському районі відкрито два нові ФАПи.

Але не у всіх лікарнях творчо та з розумінням ставляться до обслуговування населення, не всі навчилися рахувати кожну копійку. Трапляється, коли у лікарні облаштовують кабінети з одного напрямку лікування, витрачають на це значні кошти, а насправді лікування потребує інша група хворих тощо.

Позитивні зміни протягом дев’яти місяців відбулися у культурному будівництві. Пріоритетним напрямком у цій галузі є завершення реконструкції другого корпусу так званих Старофлотських казарм для облаштування обласного краєзнавчого музею. З початку року за рахунок субвенції з державного бюджету сюди вкладено 8796,0 тис. грн. На об’єкті проведена значна робота. А до кінця року планується завершити ремонтно-реставраційні роботи для переїзду у цю будівлю обласного краєзнавчого музею.

І ще одна позитивна новина, що відбулася у цій галузі. Сорок чотири бібліотечні заклади з восьми районів області отримали перемогу у конкурсному відборі програми «Бібліоміст», завдяки чому вони отримають 120 комп’ютерів з ліцензійним програмним забезпеченням.

На колегії зі співдоповідями виступили: начальник головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Ольга Сивопляс, начальник головного фінансового управління облдержадміністрації Вадим Іщенко, в. о. начальника головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Олена Піскун. Також учасники колегії відпрацювали ще ряд важливих питань порядку денного. З усіх розглянутих питань прийнято відповідні рішення.

Йосип СТРУК
Фото Віктора ЩЕРБИНИ

Сообщение:

*

НОВОСТИ