Селищна рада – учасник Проекту

Новости

  22 Окт , 2011

У райцентрі відбувся цікавий семінар-навчання щодо залучення в район інвестицій, у роботі якого взяли участь Казанківський селищний голова Н.І. Паланіч, її заступник В.М. Погорілий, працівники цього органу місцевого самоврядування, районної ради, представники територіальної громади.

Н.І. Паланіч відзначила, що в районі вже є певний досвід реалізації проектів громад. Казанківська селищна рада пройшла відбір на обласному та державному рівнях та отримала можливість реалізувати свій мікропроект – заміну вікон у центральному дитячому садку «Теремок».

Далі увагою присутніх заволоділа координатор Миколаївського ресурсного центру Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Європейського Союзу та програми розвитку ООН Н.М. Ващиленко, яка зазначила, що у другій його фазі громади реалізовуватимуть мікропроекти у сферах енергозбереження, водопостачання, охорони здоров’я та навколишнього середовища тощо, основна мета яких – покращення соціально-економічних умов життя людей. Вона поінформувала, яким чином проводиться відбір сільських/селищних рад до участі у Проекті, а також про умови його фінансування.

Координатор більш детально зупинилася на проблемах, які виникли під час упровадження Проекту у першій фазі. Це і пасивність членів громад, і відсутність коштів для співфінансування, і низький рівень обізнаності людей з метою Проекту. Незважаючи на це, було зроблено чимало корисних справ у рамках діяльності цього Проекту. Зокрема придбано 58 шкільних автобусів для 36 тисяч учнів сільських шкіл, відремонтовано 275 фельдшерсько-акушерських пунктів, 106 тисяч чоловік отримали доступ до водопостачання (189 мікропроектів з реконструкції водопровідної мережі). Наталя Миколаївна зупинилася на структурі організації громади, умовах її співпраці з Проектом, розповіла, що ця організація має визначити першочергову проблему тільки рівноправним голосуванням громадян.

Присутні переглянули відеоролик про результати діяльності Проекту в населених пунктах Миколаївщини, почули думки керівників громадських організацій, а також членів громад про хід упровадження мікропроектів, вирішення проблемних питань, які виникали на шляху до поставленої мети.
Наприкінці зустрічі Н.І. Паланіч підписала угоду про співпрацю Казанківської селищної ради і Проекту.

Тетяна НЮХТИК
Казанківський район

Сообщение:

*

НОВОСТИ