Служба, що працює у режимі on-line

Новости, Официально

  29 Окт , 2011

Професійне та трудове визначення – один із головних викликів сьогодення. Допомогти зорієнтуватися в морі професій та працевлаштуватися покликана державна служба зайнятості. На чергову «пряму лінію» в редакції «РП» ми запросили директора обласного центру зайнятості, депутата обласної ради Володимира ЛУСТУ.
Першими зателефонували представники кадрового агентства «Тріумф», котрі поцікавилися: чи є наразі відкриті вакансії?

– Звичайно, – сказав В. Луста. – Вільні вакансії представлені на сайті Державної служби зайнятості trud.gov.ua. Оновлення бази даних відбувається щодоби. Таких вакансій більше 1100. За допомогою пошукової системи можна шукати роботу як по Україні в цілому, так і по окремим регіонах.

Світлана Іванова, м. Миколаїв, запитала:
– Я – роботодавець, підприємець. Якщо подам до вашої служби звіт про наявність вакансій, наскільки швидко ви зможете підібрати мені працівників?

В. Луста: – Ми працюємо практично в режимі on-line. Ви приносите до Центру зайнятості звіт певної форми, і ми одразу ж починаємо пошук необхідних кандидатур. Безробітні, які відповідають висунутим вимогам, будуть одразу направлені на співбесіду з Вами. До речі, середній термін працевлаштування у таких випадках становить від п’яти до шести днів, хоча ми намагаємось здійснити ще в коротші терміни. Якщо ж йдеться про нове робоче місце чи перше робоче місце після закінчення навчального закладу, служба зайнятості може надати роботодавцеві певні дотації.

– Мене звати Олена, – представилася наступна учасниця «Прямої лінії». – Я цього року закінчила університет. Навчалася на державному замовленні, проте виш не зміг забезпечити мене роботою відповідного рівня кваліфікації. Посади, які вони пропонували, з дуже маленькою заробітною платою, та ще й у селі. Скажіть, чи можу я зареєструватися в центрі зайнятості, і які для цього мені потрібні документи?

В. Луста: – Насамперед Вам слід звернутися за місцем вашого проживання до районного центру зайнятості. За умови пред’явлення паспорта та трудової книжки Вас поставлять на облік і Ви будете користуватися всіма послугами, що їх надає державна служба зайнятості. Принагідно хочу зауважити, вчора Кабінет Міністрів України вніс певні зміни щодо спрощення постановки на облік у центрі зайнятості та надання статусу безробітного. Серед нововведень, зокрема, передбачено й таке: людина може стати на облік не лише за місцем реєстрації – за умови, якщо вона не стоїть на обліку в будь-якому іншому центрі зайнятості. Ця постанова Кабміну має набути чинності буквально ближчими днями, і про всі новації ми обов’язково повідомимо населення через засоби масової інформації.

Світлана Пономаренко, домогосподарка, м. Миколаїв: – Я перебуваю у декретній відпустці по догляду за дитиною до двох років. Чи можу я суміщати самостійний пошук роботи із перебуванням на обліку в центрі зайнятості? Чи маю в такому випадку право на отримання допомоги по безробіттю, і якщо так, то в якому розмірі?

В. Луста: – Поки вашій дитині не виповнилося трьох років, права на отримання допомоги по безробіттю Ви не маєте. Окрім випадку, коли Ви звернетесь до відповідного органу соціального захисту та відмовитесь від допомоги по догляду за дитиною до трьох років. Щодо розміру допомоги по безробіттю, то вона залежить від Вашого трудового та страхового стажу.

Ірина, м. Миколаїв: – Як я зрозуміла, навчання та перенавчання за допомогою служби зайнятості є безплатним. А якщо навчальний заклад знаходиться за межами мого міста, Ви оплачуєте проїзд та проживання? І чи отримують безробітні стипендію?

В. Луста: – Так, справді, це можливе за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. До прикладу, ми направляємо чимало наших клієнтів на навчання до Одеси та Криму, в центри професійно-технічної освіти. При цьому громадяни забезпечуються не просто місцем проживання, а комфортабельними гуртожитками на рівні готелів. Служба зайнятості виплачує не стипендію, а матеріальну допомогу в період навчання у розмірі допомоги по безробіттю.

Чергував на «Прямій лінії» Андрій ТЮРІН
Фото автора

Сообщение:

*

НОВОСТИ