Улюблена справа власною стала

Новости, Общество

  29 Окт , 2011

В Миколаївській області близько 300 безробітних за допомогою центрів зайнятості розпочали власний бізнес
Втрата роботи в наш час – річ малоприємна. Людина позбавляється не тільки стабільного заробітку, але й упевненості в своїх силах, порушується звичний хід життя. Одні замикаються, звинувачуючи саме себе в усіх неприємностях. Щасливчикам таланить, і вони без проблем знаходять нову роботу. Хтось тривалий час перебуває на обліку в службах зайнятості і живе на державну допомогу. Але є й ті, хто, застосувавши власні ділові якості, спробував відкрити власну справу. Саме про них і мова.

РОБИТИ  ТЕ,  ЧОГО  НЕ  РОБЛЯТЬ  ІНШІ

У Миколаївському обласному центрі зайнятості роботу з тими безробітними, що виявили бажання стати підприємцями, вважають пріоритетною. Тут упевнені, що кожен підприємець, починаючи свою діяльність, повинен, перш за все, ясно бачити перспективу своєї справи у фінансових, матеріальних, технічних, інтелектуальних ресурсах, визначити джерела їх отримання, розрахувати ефективність їх використання. Тож для отримання та засвоєння знань для започаткування власного бізнесу безробітні навчаються на курсах підвищення кваліфікації за напрямами «Бізнес-планування для організації підприємницької діяльності», «Основи економіки (підприємницька діяльність)».

З початку року 346 осіб підвищували свою конкурентоспроможність на вищеназваних курсах, з яких 80 чоловік – мешканці сіл, десятеро – люди з обмеженими фізичними можливостями. Після опанування основ підприємництва 285 осіб уже відкрили власну справу, серед яких 115 жінок, 139 молодих людей віком до 35 років, вісім осіб, які потребують додаткових соціальних гарантій, вісім чоловік з обмеженими фізичними можливостями, 68 безробітних, які проживають у сільській місцевості.

Для початківців найбільш популярними сферами діяльності є будівництво, сільське господарство, культура та мистецтво, наука і освіта, фінансова діяльність, побутове обслуговування, торгівля, громадське харчування, різноманітні послуги.

Але є і досить цікаві, оригінальні бізнес-ідеї, які вже знайшли своє втілення. Так, наприклад, Тетяна Куценко, яка проживає в Заводському районі Миколаєва, за фахом диригент. Маючи багаторічний досвід, вона відкрила приватну студію естрадного вокалу. Значним попитом сьогодні користується така послуга, як оцінка нерухомого майна. Безробітна Южноукраїнського міського центру зайнятості вирішила надавати консультаційні послуги, пов’язані з об’єктами нерухомості. Інновацією для Снігурівського району є впровадження енергозберігальних технологій у водопостачанні. Саме така тема бізнес-плану Андрія Драченка, який упевнений, що нові технології приведуть до зниження собівартості води і, відповідно, тарифів на її постачання.

ІСТОРІЇ  УСПІХУ

Люди, які розпочали власну справу, впевнені, що їх досвід допоможе іншим. Причому для більшості початківців-підприємців можливість зайнятися бізнесом стала шансом реалізувати себе, свій творчий потенціал та, навіть, мрію юності.

Так, Марія Драгіна з Миколаєва ще зі студентських років почала захоплюватися розведенням собак та їх доглядом, обравши для себе карликового пуделя з абрикосовим забарвленням. За двадцять років захоплення перетворилось на стиль життя і, врешті-решт, дозволило жінці знайти новий шлях у житті після скорочення з посади економіста «Телекомпанії «Норма-Центр», де вона пропрацювала п’ятнадцять років. У Корабельному районному центрі зайнятості м. Миколаєва Марія ознайомилася з матеріалами, розміщеними в інформаційному секторі про послуги служби зайнятості. Її увагу привернула можливість отримання одноразової допомоги для започаткування власної справи. Прослухавши низку тематичних семінарів та отримавши матеріальну допомогу Центру, Марія відкрила власний салон по догляду за тваринами, де надаються різноманітні послуги чотирилапим улюбленцям: стрижки, зачіски, біо-тату, купання, манікюр та консультації досвідчених фахівців. «Складний період мого життя минув, – зазначає колишня безробітна. – Мені вдалося поєднати життєве захоплення з власним бізнесом».

Успішним підприємцем став і Олександр Кожанов зі Снігурівки. Він на власному прикладі переконався в народній мудрості «не було б щастя, та нещастя допомогло». Через кризу Олександр залишився без роботи, став на облік у Снігурівський районний центр зайнятості. Потрапивши на прийом до спеціаліста центру і поділившись своїми ідеями, молодий чоловік отримав спеціальну літературу щодо складання бізнес-плану, сплати податків, видів діяльності. Вивчив усі тонкощі механізму відкриття власної справи, ризикнув. Знайшов свою нішу в бізнесі і не шкодує.

За спеціальністю Олександр Юрійович – слюсар з контрольно-вимірювальних приладів газового обладнання, працював у нафтодобувній промисловості, де за короткий час став майстром. Однак не покидала його думка про власне підприємство, бажання втілити ідеї та задуми, експериментувати з металом та бетоном. «Часто, прогулюючись містом, – розповідає Олександр, – мене гнітила «асфальтова сірість», яка стала характерною рисою міст. Місцями збережена бруківка з природного каменю та ковані вироби на воротах та огорожі радували око, однак це явище для такого невеличкого містечка, як наше, було більш диковинною розкішшю, ніж звичайною буденною необхідністю. Тому частенько виникала думка щось змінити, – використати тротуарну плитку саме такої конфігурації чи кольорової гами, поставити огорожу певної висоти та дизайну. Задуми здійснилися, коли відкрив власне підприємство. Сьогодні у мене маса цікавих замовлень та проектів, робота кипить безперервно. Наразі планую залучити найману працю. А тим, хто лише думає про організацію власної підприємницької діяльності, можу сказати лише одне: під лежачий камінь вода не тече».

Складний шлях до власної справи і взагалі нормального життя пройшла Ольга Анатоліївна Швець. Багато років вона пропрацювала вихователем у дитячому садку. Але обставини склалися так, що жінка відбувала покарання в місцях позбавлення волі. Після дострокового звільнення не знала, що робити. «Мене охопив відчай, – ділиться Ольга Анатоліївна, – кому я тепер потрібна? Але пройшовши сувору життєву школу, вирішила не здаватися. Знайомі запропонували звернутися до центру зайнятості по допомогу щодо пошуку роботи. Так і зробила».

На жаль, за період перебування на обліку, як безробітна, підходящої вакансії на ринку праці району не знайшлося. Під час спілкування зі спеціалістом Веселинівського центру зайнятості жінка розповіла, що має навички з виготовлення штучних квітів, формування кошиків та вінків для ритуальних послуг. Спеціалісти центру запропонували спробувати зайнятися власною справою. Ольга Швець відвідала семінар для майбутніх підприємців, де фахівці Пенсійного фонду, податкової інспекції та держреєстратор роз’яснили чинне законодавство. За направленням центру зайнятості закінчила курси цільового навчання «Основи малого підприємництва», склала бізнес-план на тему «Надання ритуальних послуг». Пройшла співбесіду з членами комісії щодо доцільності надання одноразової допомоги для відкриття підприємницької діяльності. Члени комісії зрозуміли складну життєву ситуацію жінки та надали пропозицію директору центру зайнятості стосовно виплати одноразової допомоги для відкриття підприємницької діяльності. Зараз О. Швець успішно працює на Веселинівському комунальному підприємстві «Новий ринок».

З  БЕЗРОБІТНОГО  –  В  РОБОТОДАВЦІ

В обласному центрі зайнятості розповіли й про те, що багато хто з колишніх безробітних, які розпочали свій бізнес, не тільки забезпечили себе роботою, але й створили нові робочі місця для інших. Виходить, що колишні безробітні стали роботодавцями.

Вже понад сім років в Арбузинці працює Приватне підприємство «Онищенко В.Г.» – ательє з пошиття одягу. Його власниця, Валентина Григорівна Онищенко, – колишня працівниця швейного відділення комбінату побутового обслуговування населення. Жінка не змогла спокійно дивитися на те, що підприємство розпадається внаслідок банкрутства і вирішила відкрити власну справу. Та одного бажання – замало, адже були потрібні кошти. Звернувшись до Арбузинського центру зайнятості, дізналась про можливість отримання виплати допомоги по безробіттю одноразово для відкриття підприємницької діяльності і вирішила спробувати. Спочатку працювала самостійно. Згодом замовлень стало більше і одній було важко впоратись. Вирішила взяти на роботу ще працівників. Сьогодні на її підприємстві чотири працівники: дві швачки, одна приймальниця замовлень та взуттєвик.

Підприємство має три підрозділи – приймальню, майстерню з пошиття одягу, майстерню з ремонту взуття. Для клієнтів пропонується широкий асортимент тканини, ґудзиків, кружева та інших матеріалів для оздоблення, сучасні фасони суконь та костюмів. Майстриня не тільки ділиться досвідом з підприємницької діяльності, але й навчає основам професії учнівську молодь.

Цілу мережу аптек створила колишня безробітна з Вознесенська Інна Феняк. У 2007 році жінка опинилась без роботи і звернулась до Вознесенського центру зайнятості за сприянням у працевлаштуванні. Десять років стажу за фахом провізора і з них вісім років на посаді завідуючої аптекою визначили вибір теми для написання бізнес-плану, «Створення аптеки». Спільно з викладачем склала бізнес-план і успішно його захистила, спочатку на випускному іспиті, а потім і на комісії з надання одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності. З цього моменту Інна Миколаївна стала приватним підприємцем і власницею аптеки у районному центрі. Але згодом постало питання в кваліфікованих кадрах для роботи, і жінка знову звернулася до центру зайнятості, але вже в статусі роботодавця. Після підвищення кваліфікації, яка відбувалась безпосередньо на робочих місцях, безробітні були працевлаштовані на дотаційні робочі місця. Успішний старт, потужний поштовх у новому напрямку забезпечив ведення бізнесу на високому рівні. Це стало передумовою створення цілої мережі аптек, навіть поза межами Вознесенського району.

Подібних історій чимало. У зв’язку з тим, що Державна служба зайнятості з травня 2010 року відновила виплату матеріальної допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності, у багатьох людей з’явився реальний шанс стати підприємцем. Тим самим вирішується величезна проблема для країни – безробіття. Тож завітайте до центрів зайнятості, і вам обов’язково допоможуть знайти свою нішу серед різних форм бізнесу.

Олена ІВАШКО

Сообщение:

*

НОВОСТИ