Наше здоров’я – у наших руках

Новости, Общество

  8 Ноя , 2011

У п’ятницю, 4 листопада, відбулося засідання колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації, присвячене підбиттю підсумків роботи за 9 місяців поточного року.
На початку засідання начальник управління Світлана Хотіна нагородила сертифікатами 13 закладів охорони здоров’я Миколаївської області за отримання статусу «Лікарня, доброзичлива до дитини» та привітала зі святом колег-іменинників.

Далі члени колегії перейшли до розгляду важливих проблем медичної галузі. Спершу з доповіддю про основні напрямки удосконалення медичної допомоги до присутніх звернувся перший заступник начальника управління охорони здоров’я ОДА Юрій Дячук. Він повідомив, що на сьогодні в області завершено виконання підготовчого та першого етапу реформування первинної медико-санітарної допомоги в сільській місцевості. При центральних районних лікарнях було створено нові структурні підрозділи – центри ПМСД, до складу яких увійшли дільничні лікарні, сільські лікарські та сімейні амбулаторії, ФАПи, дільнична служба поліклінік. Згідно з планом реформування на 2011 рік, проведено оптимізацію п’яти дільничних лікарень у заклади загальної практики-сімейної медицини. На Миколаївщині діють ще дев’ять дільничних і три міські дільничні лікарні. Крім того, до складу закладів загальної практики приєдналися ще чотири ФАПи, що обслуговували більше 1000 осіб. Наразі реформування очікують 26 таких закладів.

На контролі працівників медичної галузі було й залишається питання, пов’язане з демографічною ситуацією. За 9 місяців 2011 року в області народилося 9585 дітей, що на 45 дітей менше, ніж минулого. Загальна смертність зменшилася, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, з 10,5 до 10,37 на 1000 населення. Найвищий показник смертності спостерігається у Первомайському, Арбузинському, Веселинівському та Кривоозерському районах. Природний приріст і надалі зберігає від’ємний характер.

Схвильовані медики й підвищенням рівня поширюваності захворювань. Серед усього населення області перше місце посідають хвороби органів дихання, на другому – хвороби системи кровообігу. Спостерігається тенденція до зниження рівня захворюваності на туберкульоз: у минулому році він становив 68 на 100 тисяч населення, а в цьому – 65,1. У порівнянні з аналогічним періодом 2010 року зменшилася і смертність від цієї хвороби. Незважаючи на це, наша область донині займає третє місце серед інших регіонів України за рівнем захворюваності на туберкульоз. Складна епідеміологічна ситуація спостерігається у Новоодеському, Миколаївському та Вознесенському районах.

Проблемним для області залишається і питання ВІЛ/СНІДу. За цей рік захворюваність зросла на 5,2% і зараз становить 74,3 на 100 тисяч населення. Найвищий показник спостерігається у Миколаївському, Веселинівському, Очаківському, Первомайському районах. За цей період на 7,1% зріст і рівень поширюваності ВІЛ-інфекції.

Про санітарно-епідеміологічну ситуацію доповів головний державний санітарний лікар Миколаївської області Володимир Клочко. Він зауважив, що за 9 місяців поточного року на території області не було допущено ніяких епідеміологічних ускладнень. За звітний період по медичну допомогу звернулося 139 тис. осіб, що на 15% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Це зростання відбулося за рахунок розповсюдження гострих кишкових інфекцій, викликаних невстановленими збудниками, що свідчить про їх неякісне діагностування.

Обласною санепідемслужбою постійно здійснюється моніторинг захворюваності на грип та гострі респіраторні захворювання. Володимир Клочко запевнив, що на сьогодні її епідеміологічний поріг не було перевищено. Одним із найважливіших засобів профілактики вірусних інфекцій є вакцинація. По цей час ще не розпочато роботи з проведення щеплень у місті Южноукраїнську, Єланецькому, Братському та Миколаївському районах.

У свою чергу, заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ірина Шамрай окреслила основні напрямки державної політики охорони материнства та дитинства. Зокрема вона повідомила, що Указом Президента України передбачається створення у всіх регіонах високотехнологічних перинатальних центрів. Наразі вже вирішується питання про побудову такого центру на базі обласної лікарні.

Згідно з цим Указом уже найближчим часом по всій країні планується впровадження двох підходів щодо виявлення причин материнської смертності: паралельно з офіційним буде проводитися і конфіденційне розслідування, яке не передбачає доведення справи до суду та розголошення особистої інформації. Також буде запроваджено аналіз критичних випадків, після яких жінки залишилися живими, але були виявлені помилки та недоліки в наданні їм медичної допомоги.

Анна НІКУЛІНА
Фото Ірини КАЛІНІЧЕНКО

НА ЗНІМКУ: Світлана Хотіна (праворуч) нагороджує сертифікатом за отримання статусу «Лікарня, доброзичлива до дитини».

Сообщение:

*

НОВОСТИ