Об’єднатися заради єдиної мети

Новости

  10 Ноя , 2011

Миколаївська область уже вдруге стала учасницею спільного Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». У його першій фазі виявили бажання взяти участь 8 районів та 5 селищних рад. Тоді було створено 44 громадські організації, які розробили 52 мікропроекти, спрямовані на вирішення таких пріоритетних проблем, як енергозбереження, водопостачання, створення фельдшерсько-акушерських пунктів. Друга фаза, яка розпочалася у червні цього року й розрахована на найближчі чотири роки, об’єднала зусилля 9 районів, 34 сільських та 2 селищних рад.

Головна мета як першої, так і другої фаз даного Проекту полягає у створенні сприятливого середовища для сталого довготривалого соціально-економічного розвитку шляхом об’єднання органів місцевого самоврядування та активних представників від кожної громади нашої області. Фінансування мікропроектів відбувається за рахунок коштів ЄС та Програми розвитку ООН (50% від загальної суми), коштів обласних, районних органів влади, міських, сільських та селищних рад (45%), а також асоціації громади (5%).

Успішне впровадження будь-якого нового проекту неможливе без попереднього обговорення умов та детального вивчення його ключових аспектів. Саме з цією метою 8-9 листопада у Миколаївському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій був організований регіональний семінар для координаторів Проекту обласного та районного рівнів.

На його відкриття завітав голова обласної ради Ігор Дятлов. Він від імені депутатського корпусу обласної ради привітав керівників, учасників Проекту, побажав їм плідної та результативної співпраці. «Цей Проект допомагає не лише вирішити конкретні економічні проблеми сільської місцевості, а й надає його учасникам певну систему знань та навичок для подальшого самостійного розвитку, – зауважив Ігор Сергійович. – Я свято вірю в те, що завдяки йому наші громади зможуть самоорганізуватися та об’єднатися в єдине ціле». Також голова обласної ради пообіцяв усіляко підтримувати та допомагати в реалізації Проекту на території Миколаївської області.

Упродовж двох днів учасники семінару мали можливість познайомитися та поспілкуватися у неформальній обстановці, обмінятися набутим досвідом роботи з громадами та визначитися зі своїми подальшими діями, спрямованими на покращення добробуту не лише окремо взятого району, а й Миколаївської області в цілому.

Анна НІКУЛІНА

Сообщение:

*

НОВОСТИ