Реванш удався!

22 Ноя , 2011

Минулої суботи на штучному полі Центрального міського стадіону зустрілися одні з найіменитіших команд Кубка «Рідного Прибужжя» з футболу пам’яті репортера Миколи Баранова. І якщо степівський «Колос» може похвалитися загальною кількістю перемог у турнірі – п’ять (співавторами рекорду є баштанські футболісти), то новобужани мають інше досягнення, яке назавжди закарбовано в кубковій історії. Адже далекого 1993 року, коли проводився дебютний розіграш турніру на призи тоді ще «Радянського Прибужжя», новобузька «Нива» стала першим володарем почесного трофея. 2005 року футболістам Новобужжя, котрі виступали вже під «брендом» «Вікторії», вдалося повторити цей успіх. Ну, а степівчани тріумфували вже у новому тисячолітті – 2003, 2004, 2006, 2009 та 2010-му роках. До речі, позаминулої осені команда з Миколаївського району у фінальному поєдинку зійшлася саме з новобузьким «Колосом». Гра, як кажуть, пройшла в одні ворота, й футболісти з північного сходу області повезли додому цілу торбу м’ячів. Тож неважко здогадатися, що на фінал-2011 року команда с. Кам’яне Новобузького району виходила з неприхованим бажанням реваншуватися за поразку дворічної давнини.

На шляху до вирішального матчу кам’янці послідовно обіграли сусідів-казанківців – 2:0, завдали поразки березнегуватцям – 5:2, а в півфіналі залишили за бортом змагань минулорічного фіналіста ФК «Новопетрівка» Снігурівського району – 3:1.

Куди як важче торували турнірний шлях степівчани. Якщо в 1/8 фіналу підопічні тренера Сергія Бойченка легко здолали на виїзді очаківський «Арсенал» – 3:1, то в двох наступних раундах команда Миколаївського району основний час поєдинків завершувала внічию – з однаковим рахунком 2:2. І лише у серії післяматчевих пенальті степівські футболісти доводили вищість над суперниками – відповідно веселинівською «Нивою» та ФК «Агрономія» (Арбузинський район).

Варто нагадати й про ще одну дату, щоправда сумну. 19-й розіграш Кубка «РП» пам’ятний іще й тим, що рівно 15 років тому перестало битися серце легендарного журналіста «РП» Миколи Баранова. Одразу ж по завершенні фінального матчу 1996 року один із засновників турніру серед сільських команд пішов у Вічність. Світла йому пам’ять…

Отже, субота, 19 листопада. Центральний міський стадіон. Рівно о 10-й годині ранку свисток арбітра Андрія Кузьмина сповістив про початок фіналу 2011 року. Й заревіли трибуни, підганяючи вперед своїх улюбленців. Особливо гаряче підтримували футболістів новобузькі «тіфозі», які приїхали до обласного центру аж на двох автобусах.

Отже, фаворитами двобою вважалися саме футболісти Степового. Але, як показали вже перші хвилини матчу, футболісти з Кам’яного приїхали на фінальний поєдинок саме за перемогою – їх стрімкі контратакувальні дії раз по раз призводили до виникнення небезпечних моментів у воріт степівчан, які в першому таймі так і не змогли знайти свою гру.

Футболісти «Кам’яного» спочатку ледь не відкрили рахунок в матчі пострілом зі штрафного (м’яч потрапив у штангу), а вже згодом, на 17-й хвилині зустрічі, все-таки порадували своїх численних уболівальників голом. Відзначився капітан команди Валерій Римчук, який вдало увірвався у штрафний майданчик суперника, прийняв передачу з центра поля та майстерно перекинув м’яч повз голкіпера степівчан. 1:0!

Футболісти «Колоса» явно не очікували такого розвитку подій, тож у ці хвилини вони виглядали розгубленими, чим дозволяли супротивникам демонструвати комбінаційну гру, яка мала завершитись другим голом. Власне, друге взяття воріт сталося на 34-й хвилині першого тайму, але назвати його логічним навряд чи можна: голкіпер степівчан, отримавши шкіряного від партнера по команді, почав демонструвати свою техніку перед… автором першого гола в матчі. Але Валерій Римчук дуже швидко відібрав м’яча, одним рухом звільнився від опіки, а другим – спокійно збільшив перевагу своєї команди – 2:0!! Такого ходу поєдинку не очікували навіть найпалкіші вболівальники футболістів Новобузького району, що вже казати про прихильників команд зі Степового.

До кінця першого тайму залишалося ще десять хвилин, проте більше голів присутні на стадіоні не побачили. Не сталося маленького футбольного дива через грамотну гру «кам’янців» у захисті, які не давали степівчанам спокійно розігрувати награні комбінації та використовувати «вільні зони» для стрімких проходів півзахисників.

Можна сказати, що у першому таймі центральні півзахисники Кам’яного повністю виграли середину поля, тому підсумок першої половини гри не можна назвати несподіваним. Тож команди вирушили на перерву, щоб від своїх тренерів почути, як треба грати у таймі другому.
Саме перерва пішла на користь степівчанам, адже на поле вийшла, здавалося, зовсім інша команда, для якої немає нічого неможливого.

Футболісти «Колоса», отримавши від свого наставника Сергія Бойченка та президента клуба Володимира Погорєлова цінні настанови, швидко пригадали, як треба створювати гольові моменти: вже через чотири хвилини після початку другої половини зустрічі рахунок змінився. Це нападник «Степового» Олег Задорожнюк вдало розпорядився м’ячем після подачі з лівого флангу та дав надію вболівальникам на інтригу в матчі.

Степівчани великими силами йшли вперед, часто залишаючи свої «захисні редути» оголеними, чим надавали своїм суперникам шанс для швидких контратак. Під час однієї з цих контратак герой зустрічі Валерій Римчук знайшов філігранною передачею свого партнера по команді Євгена Шинкаренка, який увірвався в штрафний майданчик, обіграв на швидкості двох захисників та відновив перевагу команди Новобузького району у два м’ячі – 3:1!!! Сталося це на 54-й хвилині, тож учасники зустрічі мали ще достатньо часу, щоб схилити чашу терезів на свою користь.

Треба віддати належне команді зі Степового – вони продовжили свої атакувальні дії, які, однак, майже щоразу натикалися на злагоджену гру суперника у захисті.
Приблизно в такому ритмі пройшли наступні п’ятнадцять хвилин: степівчани атакують, футболісти Кам’яного вдало захищаються, намагаючись контратакувати, залучаючи для цього своїх флангових півзахисників.

Дуже важливими в такий ситуації для команди, яка намагається відігратися, стають дальні постріли: якщо немає можливості перевести гру впритул до штрафного майданчика, то треба турбувати голкіпера суперників ударами з метрів 25-30.

Те, що сталося на 70-й хвилині зустрічі, не інакше як футбольним дивом не назвеш, – гравець «Степового» Кирило Маркитан зважився на постріл з метрів тридцяти, який став повною несподіванкою не тільки для захисників, але й для голкіпера, котрий навіть не встиг одразу збагнути, що м’яч опинився у сітці воріт. Та й навряд чи він зміг допомогти свої команді, адже удар був не лише сильним, а й напрочуд влучним: футбольний снаряд потрапив у самісіньку «дев’ятку» – 3:2!!! Навіть уболівальники суперника поаплодували цьому голу. Тож інтрига в матчі знову відродилася, а попереду – ще двадцять хвилин гри.

Час, що залишився, пройшов у безкомпромісній боротьбі, коли на кожному клаптику поля точився справжній бій за позицію та володіння м’ячем. Інколи ставалися й порушення правил, що й невипадково, адже ціна фінального матчу – на вагу золота. Але відвертих грубощів не було: тут треба віддати належне як футболістам, котрі намагалися виграти боротьбу у відкритому двобої, так і арбітру матчу Андрію Кузьмину та його помічникам Володимиру Євгенову та Ігорю Ставці, які вчасно «гасили» зайві емоції на полі. Деякі з учасників зустрічі отримали жовті картки, але таких було небагато.

Кожної хвилини на футбольному майданчику хід поєдинку міг змінитися кардинально. Особливо багато очікувалося від останньої п’ятихвилинки, адже саме в цей час стаються дива, проте рахунок залишився незмінним до завершення двобою. Напевно, занадто багато сил віддали степівчани, щоб максимально скоротити відставання в рахунку до мінімуму, тож на фінальний штурм їх просто не вистачило.

А футболістам з Кам’яного допомогли встояти їхні численні вболівальники, які дуже палко підтримували своїх земляків. Приємно було бачити таку відданість рідній команді та бажання передати їй частинку своєї енергії для загальної перемоги.

Отже, лунає довгоочікуваний фінальний свисток арбітра зустрічі, і на полі починається святкування – представники Новобузького району втретє стали переможцями Кубка «Рідного Прибужжя»! Причому перемога футболістів Кам’яного може показатися сенсацією лише тим, хто не бачив самого матчу, – такий результат є повністю закономірним.

Треба віддати належне й їхнім суперникам: степівчани були гідними суперниками, а матч став справжньою прикрасою всього турніру: тут була боротьба, красиві голи та справжні емоції. Чого ще бажати любителю гри номер один?

Але все колись закінчується, тому після фіналу розпочалася церемонія нагородження учасників поєдинку. Вітали переможців та їхніх суперників головний редактор газети «Рідне Прибужжя» Тетяна Фабрикова та голова обласної організації ФСТ «Колос» Володимир Борухов, які нагородили футболістів медалями, почесними грамотами та подарунками. До речі, кращими гравцями матчу визнано автора двох голів та результативної передачі Валерія Римчука та степівчанина Олега Задорожнюка.

Тетяна Миколаївна подякувала командам за цікавий футбол та побажала, щоб і в наступному році турнір був таким же цікавим. Команда-переможниця отримала не лише кубок, а й сертифікат на передплату нашої газети. А ще один із спонсорів фінального матчу – ТОВ «Сандора» – надала футболістам обох команд чудові соки власного виробництва.
Ще раз вітаємо футболістів Новобузького району з перемогою! Й – ось імена тріумфаторів Кубка «Рідного Прибужжя» 2011 року для внесення до скрижалів зали спортивної слави:

Воротарі Сергій Комишний та Андрій Гридящук, польові гравці Олександр Локотир, Олександр Стингач, Сергій Колеснік, Валерій Римчук, Євген Шинкаренко, Роман Дяченко, Вадим Бібура, Валерій Каїка, Вадим Трибрат, Андрій Чумак, Василь Єрьоменко, Олег Мартем’янов, Андрій Цупра, Олексій Липовий, Сергій Березуцький, Олександр Холодор, головний тренер Віктор Гострік, тренер Олександр Коваленко. Підтримує цю чудову команду група спонсорів Новобузького району на чолі з Миколою Римчуком. Усіляке сприяння команді надають і перші особи району – голова райдержадміністрації Віктор Сербін та голова районної ради Валентина Терзієва.
Тож ще раз віват, Кам’яне! Кубок «РП» принаймні рік гостюватиме на Новобужжі.

Андрій ТЮРІН, Дмитро ШВАРЦ
Фото Дмитра ШВАРЦА

НА ЗНІМКАХ: кубок вручає головний редактор Тетяна Фабрикова; команда с. Кам’яне – переможець Кубка «РП»; ігровий момент; радість переможців; Олег Задорожнюк.