Сергій Тютюнник, голова ПСП «Агро-Урожай»: «Моя мрія проста і зрозуміла – мати стабільність»

Новости, Общество

  19 Ноя , 2011

Закінчивши Херсонський сільськогосподарський інститут та отримавши спеціальність інженера-гідротехніка, 24-річний Сергій Миколайович разом із дружиною Людмилою приїхали працювати в село Прибузьке Жовтневого району. Приїхали сюди неспроста – це батьківщина Людмили, тут вона виросла, тут живуть її батьки. Та й навчалась вона у ВНЗ за направленням звідси. Сергій Миколайович родом із сусідньої Херсонської області.

Хоча і минуло з того часу вже 22 роки, але жодного разу в серці аграрія не закрався сумнів, що той вирішальний крок був хибним. Він багато чого навчився за цей час, додавши до міцного доробку теоретичних знань ще й потужну базу практичних умінь та навичок.


КЕРІВНИКАМИ  НЕ  НАРОДЖУЮТЬСЯ

Не секрет, що життя часто екзаменує людину і на міцність, і на порядність, і на професіоналізм. Оцінку ж дають люди. Поспілкувавшись з прибужанами, без перебільшення можна зробити висновок, що їх керманич – голова ПСП «Агро-Урожай» Сергій Миколайович Тютюнник пройшов цей іспит «на відмінно»: односельці йому довіряють.

У Прибузькому живуть незвичайні люди. Вони не тільки працьовиті, але й принципові, мужні та розумні. Пам’ятаю, як вони колись провчили одного нерадивого керівника їх господарства, тоді воно називалося радгосп «Прибузький»: дружно зібралися на збори всім селом і прийняли рішення не тільки звільнити з посади самодура, а й виселити його за межі села. Ось так! Керувати господарством тоді вони довірили Сергію Тютюннику, як людині порядній і перевіреній. Змінювались форми власності, назви господарства, але незмінним керманичем до сьогоднішнього дня в Прибузькому залишається Сергій Миколайович Тютюнник.

– Це – керівник від Бога, – говорить про нього директор місцевої школи Тетяна Драгуновська, – він стільки допомагає нашому селу – дитячому садку, школі, церкві і, що головне, дуже сердиться, коли ми через районну газету висловлюємо йому подяку.

Багато теплих слів висловив на адресу керівника місцевого сільгосппідприємства Сергія Тютюнника і Прибузький сільський голова Володимир Карунський.
– Він ніколи не відмовляє нам у проханнях, – говорить Володимир Миколайович, – допомагає селянам чим тільки може. Багато допомагає також і його дружина Людмила Олександрівна – вона підприємець, очолює роботу місцевого кафе. Тут завжди можно провести будь-який захід, запросити ветеранів на зустріч. Усе вона робить на вищому рівні. Односельчани їй дуже вдячні за її порядність та чуйність.

ОДИН  ЗА  ВСІХ  І  ВСІ  ЗА   ОДНОГО


Часу для розмови з Сергієм Миколайовичем було обмаль, він, як завжди, поспішав. На цей раз збирався їхати у район на свято працівників сільського господарства.

– Ось так і працюємо, – розпочинає мій співрозмовник, – цей рік був урожайним, тому ми змогли допомогти перекрити приміщення сільської церкви. А от що буде в наступному році, передбачити складно. Посіяні на ризик озимина та рапс не зійшли, треба пересіювати весною, а це тягне за собою додаткові витрати. Але то ще пережити можна, а от нововведення з оподаткування сільгоспвиробників повністю може загубити сільське господарство. Розсудіть самі, якщо раніше ми були на фіксованому сільгоспподатку, то тепер усіх переводять на загальне оподаткування. У нашому підприємстві землі набагато менше, ніж загалом у одноосібників, але ми повинні сплачувати податки набагато більші, ніж вони. Чому не хочуть ввести податок на один гектар землі? Адже земля всіх годує, а податкове навантаження у нас чомусь різне.

Сергій Миколайович є депутатом районної ради і очолює районну спілку сільгосптоваровиробників, тому ситуацію, яка на сьогодні склалася в сільському господарстві, він вважає загрозливою. Що стосується питань оподаткування, то з цього приводу до столиці вже було відправлено звернення від сільгосптоваровиробників. Як воно вирішиться, покаже час.

На запитання журналіста про кращих працівників підприємства, Сергій Миколайович трохи розгубився:
– Так у нас усі працюють добре. Поганих ми не тримаємо на роботі.

За словами керівника, добре себе зарекомендували механізатори Костянтин Підлужний, Валерій Підгорний та Борис Дорошенко. Серед водіїв кращими відзначив Леоніда Москалюка, батька і сина – два Анатолії – Лоняків, Віктора Терлецького. Дякує за плідну працю він і спеціалістам середньої ланки – інженеру Валерію Топчому, управляючому Віктору Панфілову, бухгалтерам Лідії Давидовій та Аллі Топчій. До речі, Лідія Миколаївна працює разом з Сергієм Тютюнником вже понад 20 років.

Що характерно, коли Сергій Миколайович називав прізвища кращих працівників, його очі випромінювали тепло.
– Усі наші працівники достойні поваги, вони – трудяги, – з неприкритою гордістю завершив розмову керівник ПСП «Агро-Урожай» Сергій Тютюнник.

Ось так живуть і працюють у Прибузькому. Люди тут по-справжньому люблять землю, жувуть своїм ділом і віддаються йому сповна. Сподіваються тільки на свої сили, на надійних партнерів і на милість природи.
Хай щастить вам, прибужани! Зі святом вас!

Тетяна ФАБРИКОВА
НА ЗНІМКУ: Сергій Тютюнник (праворуч) під час рибалки в Прибузькому з колишнім міністром оборони України Олександром Кузьмуком. 2002 рік. Фото з архіву.

Комментарии:

  1. Лобзіна Анастасія:

    Все те що зазначано вище сказано в цілком правда!Так народ в нашому селі дуже трудолюбивий!І я с гордістю можу сказати що проживаю в цьому селі!

Сообщение:

*

НОВОСТИ