Тепло в оселі і на душі

Новости

  3 Ноя , 2011

У своєму зверненні до миколаївців та жителів області, вміщеному в газеті «Рідне Прибужжя», голова обласної ради Ігор Дятлов, зокрема, сказав, що політика закінчується відразу після виборів і починається робота.
Пряме віддзеркалення слів керівника обласної ради – останні події у Братському районі. Починаючи з літа, виділено значні кошти із державного бюджету, програми соціально-економічного розвитку, субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, та залучено інші кошти. Відремонтовано чимало доріг, шкіл, дошкільних навчальних закладів, культурних та спортивних об’єктів. Роботи у цьому напрямку продовжуються.

Останній приклад – прокладення підвідного газопроводу до села Михайлівка на території Сергіївської сільської ради. У мальовничому селі на березі річки проживають 96 селян, а це переважно ветерани праці, їх діти, онуки. Чимало з них працюють у місцевій селянській спілці «Сергіївка», є пайовиками. Навколишні села тут газифіковані, люди тішаться в належних побутових умовах сьогодення. Звичайно, заздрять їм михайлівці, відтак на передвиборних зустрічах давали соціальні накази щодо підведення природного газу. І час такий настав. Управлінням капітального будівництва облдержадміністрації замовлено генпідряднику – ТОВ «Южнотехнічна компанія» проведення капітальних робіт із підведення газопроводу до Михайлівки вартістю 682,1 тис. грн. протяжністю 3,5 км. Після виготовлення технічної документації розпочалася конкретна кваліфікована робота, прокладено поліетиленові труби, які мають довговічність у сотні років, установлено газорозподільний пункт – спеціальна шафа, де регулюється газовий тиск, підведено блакитне паливо до деяких будинків селян.

Роботи проводилися в темпі, якісно, окрім підрядників із Миколаєва, працювали і місцеві трактористи, будівельники, газівники. У допоміжних роботах левова доля випала на селянську спілку «Сергіївка», очолювану Олександром Миколайовичем Юдовим. Сільські будівельники – умілі майстри, мають досконалу та доволі сучасну техніку, що дозволило прорити траншеї, покласти фундаменти, виконати й інші необхідні тонкощі у цій справі. А взагалі працівники селянської спілки виконали робіт та придбали матеріалів на суму 183,3 тис. грн. Спеціалісти Братського УЕГГ (М.Т. Крет) опікувалися пробним пуском газу, іншими конструктивними деталями.

І ось у селі свято. 28 жовтня, у День визволення України від фашистських загарбників, на майданчику біля газорозподільної шафи, звідки й піде газифікація осель у Михайлівці, зібралося чимало люду із села-іменинника, сусідніх поселень, райцентру. До них завітали на таку визначну, можна сказати, епохальну подію заступник голови облдержадміністрації В.І. Травянко, голова райдержадміністрації Т.П. Підборська, голова районної ради Т.М. Фесько, голова районної ради ветеранів Г.М. Мамедов, директор ССПП «Сергіївка» О.М. Юдов, депутат обласної ради О.О. Казарін, Сергіївський сільський голова В.М. Юдов.

Урочистий день, приємне свято щастя і надії, а ще подяки владі за кроки назустріч, піклування про селян. Грала музика, діти співали пісні про Україну, рідний, уквітчаний талантами і працею край. Виступаючи на мітингу, В.І. Травянко привітав усіх зі святом визволення України та днем, відколи життя і побут селян піднімаються на значно вищий щабель.

– Це один із соціальних наказів виборців, виконаний за останній час, – сказав Віталій Травянко. – Ми працюємо для людей, в епіцентрі уваги діяльності облдержадміністрації, обласної ради є саме людина з її проблемами, аби життя ставало щоднини хоч на якусь часточку кращим, сповнювалися надії. Вдячний за роботу підрядникам, а особливо місцевій селянській спілці і її голові Олександру Юдову, сільському голові Віктору Юдову, всім селянам, нехай щастить вам, радість приходить на поріг і тепло в оселі спонукає до нових дій на алтар простого людського щастя.

Вітали всіх присутніх голови РДА та районної ради, всі шановані гості. Їх слова були подякою будівельникам, усім, хто брав участь у сільській газовій епопеї. Сходилися на думці, що лише за підтримки держави та спільних зусиль місцевої громади можна здійснювати великі діла. Цей факт є зайвим прикладом, як можна при реформації села взагалі і агропромислового комплексу зокрема досягати успіхів. Вочевидь – лиш де є базове господарство, селяни тримаються купи – можна покращувати побут, благоустроювати села, освоювати соціально-культурні програми, як це є у Сергіївській сільській раді, де люди мають природний газ і безплатну воду вже майже у кожній господі, роботу, впевненість у завтрашній день дітей.

Приємна місія на сільському святі випала заступнику голови ОДА В.І. Травянку – перерізати червону стрічку до нового газового обладнання у Михайлівці. Він це зробив із головою РДА Т.П. Підборською, головою райради Т.М. Фесько, а також запросив до цього хлопця та дівчину із місцевих селян та маленьку красуню в українському вбранні. Затим Віталій Іванович Травянко запалив факел природного газу.

Уже в оселі місцевого жителя, ветерана праці Володимира Яковича Бунька, побачили ефект від усіх проведених дій. Віталій Травянко разом із господарем запалили природне паливо на газовій плиті, пустили і конвектори у хаті. Враз там стало тепло, як і на душі цього дідуся, котрий довгий час працював у галузі тваринництва, очолював молочну ферму, зробивши її однією з кращих у районі. Дивина це для нього – такі зручності, вдячний, звичайно. А незабаром зусиллями місцевих газівників, як пообіцяв начальник УЕГГ М.Т. Крет, таке благо буде у кожній сільській оселі.

Що й казати, наші села рідіють, до превеликого жалю, іноді й зникають з мапи України. Але ж є на те й причини, стимульовані умовами життя у них протягом останніх років. Згодьтеся, із села на родючій землі, де буде дорога, вода, гідна робота, а тепер уже й природний газ, ніхто не вибиратиметься. Саме на такій ноті завершилося свято у Михайлівці, де спалахнув факел природного газу.

І ще один штрих. У Сергіївській сільській раді щорічно народжується більше 10 немовлят, дітлахи поповнюють місцевий дитсадок, у якому влітку теж проведено ремонт даху за кошти державного бюджету, школу, а на її електричне опалення держава надала 410 тис. грн. З часом їх повинно бути більше, бо ж надія є – люди поселятимуться у Михайлівці на березі тихої річки Комишувата, де їм створюються всі умови. Послух про це вже пішов. Добрий він і перспективний, сповнений духом оновлення.

Віктор ДІДИК
Братський район
Фото автора
НА ЗНІМКАХ: символічну стрічку перерізано; свято запалення факелу природного газу в селі Михайлівка.

Сообщение:

*

НОВОСТИ