Уся вулиця за одним столом

Новости, Общество

  1 Ноя , 2011

…Серед широких південних степів розкинулося мальовниче село Новоолександрівка. Не проходять повз нього ні центральні магістралі, ні автобани, ніколи село не було центральною садибою господарства, а все ж зажило у районі слави самобутнього, славного українського села, де хати, мов писанки, працьовитий люд і цивілізація, як кажуть, на рівні – газ, вода, асфальт. А ще подейкують, що лише новоолександрівці здатні так щиро любити своє село, і тому є доказ – у наш непростий час у селі жодної покинутої домівки та багато новонароджених.

Вулиця 60 років Жовтня села Новоолександрівка цього дня була іменинницею. За ініціативою депутата Калинівської сільради О. Хабарової, вчителів місцевої школи, мешканців вулиці було організовано справжнє святкове дійство. Прямо посередині вулиці люди влаштували імпровізовану сцену із музико, із душею і любов’ю приготували дві виставки – «Так починалася наша вулиця» та виставку виробів народних умільців. Не відірвати погляду від вишиванок сільських умільців, від смачних вареників М. Могильної, молдавських страв В. Кугурлуян, випічки Л. Хабарової, домашніх ковбасок Л. Касьянової, дарів городу і саду О. Касьянова.

Відкрили свято вулиці учасники художньої самодіяльності Л. Хабарова, З. Самофал та Калинівський сільський голова В. Булах, а далі, затамувавши подих, слухали люди свою землячку Л. Касьянову, яка повідала їм історію рідної вулиці.

Тут проживали і живуть славнозвісні в районі доярки, телятниці, трактористи, водії, фельдшери, вчителі, вихователі. Це вони творили славу радгоспу ім. газети «Правда». Це їх нагороджували грамотами, медалями, преміювали, їх портрети на Дошках пошани, алеї Слави на виставці ВДНГ Києва – родини Попових, Касьянових, Войт, Чернег, Пивоварчуків, Хабарових, Воробйових та ін.

Вулиця, як і людина, вміє сміятися, радіти: бо народжувалися діти, йшли до школи. Були проводи в армію, весілля. Вулиця плакала, сумувала, коли її мешканці йшли в небуття.
Вулиця стала красивою завдяки В.І. Садовському – за будинки, М.О. Забродському – за газ, О.Г. Левкову – за асфальт, Ю.А. Кормишкіну – за воду.

На свято вулиці до новоолександрівців завітали гості. Заступник голови РДА О. Жорова адресувала жителям села сердечні вітання від голови РДА А. Добровольського та голови райради О. Москаленко, вручила Подяки пенсіонеру медичної галузі М. Воробйову, трактористам СТОВ «Агро-Флагман» В. Чернегі, С. Хвостику та подарунок сім’ї Попових, які прожили в подружній парі 45 років; депутат обласної ради, керівник місцевого господарства СТОВ «Агро-Флагман» Ю. Кормишкін подарував жителям вулиці вкрай необхідні чотири ліхтарі вуличного освітлення; заступник голови райради, голова районної організації Партії регіонів С. Кравчук – різноманітні іграшки для малюків місцевого дитсадка; В. Булах – вручив Подяки та подарунки сім’ям, які прожили 35 та 1 рік у подружній парі, а ще оголосив для новоолександрівців приємну новину: за сприяння депутата облради Ю. Кормишкіна відновлено автобусний маршрут Новоолександрівка-Єланець-Миколаїв, який украй необхідний громаді.

Після урочистої частини свято не закінчилося. За українською традицією воно продовжилося у вітаннях, задушевних піснях, гумористичних сценках та святковому застіллі.

Юрій ЛАТІЙ
Фото автора

Єланецький район
НА ЗНІМКУ: згадали тут і перших поселенців.

Сообщение:

*

НОВОСТИ