Ювілей храму душі та науки

Новости

  15 Ноя , 2011

Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека ім. О. Гмирьова завжди займала почесне місце у культурному та духовному розвитку нашого міста. Її історія бере свій початок ще з кінця XIX століття, а саме з 11 листопада 1881 року. Тоді князь Петро В’яземський повідомив міську владу про затвердження Статуту Миколаївської громадської бібліотеки.

Відтоді промайнуло 130 довгих років. За цей час бібліотека трансформувалася у сучасний інформаційний центр громади, обладнаний новітніми комп’ютерними системами та під’єднаний до мережі Інтернет. На сьогодні бібліотечний фонд налічує більше двох мільйонів примірників, серед яких є чимало старовинних та дорогоцінних книг. У майбутньому на базі бібліотеки планується відкрити музей книги, завдяки якому користувачі матимуть змогу ознайомитися із оцифрованими раритетними виданнями. За рік бібліотека обслуговує близько 26 тисяч користувачів, 60% серед яких – молодь, яка з великим задоволенням бере активну участь у різноманітних бібліотечних проектах та програмах.

З нагоди ювілею Миколаївською обласною універсальною науковою бібліотекою ім. О. Гмирьова було організовано ряд урочистих заходів. Спочатку тут відбулося відкриття відреставрованої зали, на яке завітало чимало гостей. Серед них – радник голови обласної ради Олена Симоненко, начальник управління культури облдержадміністрації Світлана Гладун, заступник генерального директора Державного закладу «Національна парламентська бібліотека України» Зоя Савіна, директор Державної бібліотеки України для юнацтва Григорій Саприкін. Вони від щирого серця привітали колектив бібліотеки з цією визначною подією та побажали їм творчих успіхів, натхнення та втілення в життя поки що нереалізованих задумів.

Після цього була організована науково-практична конференція, присвячена не лише ювілею бібліотеки, а й підбиттю підсумків її діяльності. Окрім того, учасники заходу розповіли про історію створення закладу, окреслили провідні аспекти його співпраці з навчальними закладами та громадськими організаціями, роль та місце бібліотеки в культурному житті Миколаєва.

Святкування ювілейної дати продовжилося у приміщенні Миколаївського академічного українського театру драми та музичної комедії. На ньому були присутні представники обласної та міської влади, громадських організацій, читачі та ветерани бібліотеки.

Першою із привітальним словом звернулася заступник голови облдержадміністрації Наталя Іванцова: «Я хочу висловити слова подяки працівникам бібліотеки за те, що вони впродовж усіх цих років ставилися до неї як до чогось особистого і надзвичайно цінного, та побажати їм любові, тепла, здоров’я та усього найкращого».

У свою чергу, перший заступник голови обласної ради Володимир Пащенко зачитав привітання від Голови Верховної Ради України Володимира Литвина, адресоване колективу Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова. Також він поздоровив присутніх від імені всього депутатського корпусу обласної ради та пообіцяв і надалі надавати підтримку даному закладу. Приєдналася до привітань і заступник міського голови Маргарита Сапожнікова, яка вручила квіти активному та ініціативному директору бібліотеки Надії Богзі.

Не обійшлося цього святкового дня і без урочистого нагородження. Кращі працівники бібліотеки були удостоєні почесних грамот облдержадміністрації, обласної та міської рад, Міністерства та управління культури.
До найкращих побажань приєдналися артисти театру, які подарували присутнім незабутній концерт, приємні враження та яскраві спогади про це ювілейне свято.

Анна НІКУЛІНА
Фото автора та Віктора ЩЕРБИНИ

НА ЗНІМКАХ: вітання приймає директор бібліотеки Надія Богза; працівники наукової бібліотеки імені О. Гмирьова на своєму святі.

Комментарии:

  1. Svitlana Usenko:

    Вітаємо колег! Гарний ювілей!

Сообщение:

*

НОВОСТИ