Захист прав дитини – понад усе

Новости, Общество

  5 Ноя , 2011

1 листопада у Миколаївському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти відбулося засідання колегії управління освіти і науки облдержадміністрації за участю заступника голови ОДА Наталі Іванцової, заступника голови постійної комісії обласної ради з питань культури, науки і освіти, сім’ї та молоді, спорту Таміли Бугаєнко, начальників районних відділів освіти та директорів політехнічних навчальних закладів, шкіл-інтернатів, позашкільних навчальних закладів під головуванням Валерія Мельніченка.

Воно було присвячене обговоренню ефективних шляхів виконання доручень Президента України, що були озвучені під час наради з питань реалізації прав дітей, та стратегії розвитку освіти в 2012-2021 роках, яку розглянули на III Всеукраїнському з’їзді працівників освіти.

Цього разу засідання розпочали з урочистостей. Голова колегії Валерій Мельніченко разом із Наталею Іванцовою нагородили лауреатів ІІІ Національної виставки «Інноватика в сучасній освіті». Освітяни Миколаївської області отримали шість золотих, сім срібних та одну бронзову медаль. До речі, вони показали найкращий результат серед усіх регіонів України.

Далі перейшли безпосередньо до розгляду питань, внесених до порядку денного. Заступник голови ОДА Наталя Іванцова окреслила основні орієнтири, над якими в подальшому працюватиме освітянська галузь. Насамперед це профілактика соціального сирітства, збереження біологічної сім’ї, забезпечення дітей-сиріт повноцінними сім’ями. Це, за її словами, передбачає поступовий відхід від інтернатних закладів та впровадження національного всиновлення. Сьогодні на території нашої області вже існує 15 дитячих будинків сімейного типу та 130 прийомних сімей. Такі показники говорять про постійну роботу над покращенням системи сімейного виховання.

Звертався до проблеми реформування інтернатів і Президент України Віктор Янукович, який детально охарактеризував його шляхи під час наради з питань реалізації прав дітей. Зокрема він зауважив: «Незважаючи на зростання бюджетних видатків на утримання дітей в інтернатах, більша частина цих коштів спрямовується не на потреби сиріт, а на виплату заробітної плати працівникам закладів. Тому настав час запровадити цільове фінансування. Я маю на увазі розповсюджений у всьому світі принцип «Гроші ходять за дитиною».

Окрім того, буде здійснюватися робота, спрямована на розвиток в області якісної професійно-технічної освіти. Досягти цього можливо завдяки її стандартизації, співпраці з роботодавцями та запровадженню молодіжного підприємництва.

Ще одна тенденція, якої й надалі дотримуватимуться освітяни, це вдосконалення дошкільної освіти. «Миколаївська область має достатньо високі результати в даному напрямку: якщо по Україні охоплення дошкільної освітою становить у середньому 53%, то в нашій області – 70%. Це стало можливим завдяки щорічному виділенню коштів із обласного бюджету на реконструкцію, будівництво дошкільних навчальних закладів», – зауважила Наталя Іванцова. Лише за минулий рік було введено в експлуатацію 36 таких об’єктів.

Також під час засідання Наталя Борисівна звернула увагу освітян на дефіцит у більшості навчальних закладах практичних психологів. За даними психологічної служби системи освіти, на сьогодні в Миколаївській області їх працює лише 374, що становить майже 42% від норми. У зв’язку з недостатнім фінансуванням цієї посади з боку держави вона порадила звернутися по допомогу до волонтерів та студентів-практикантів, які на безкоштовній основі зможуть допомогти налагодити стосунки між учнями, вчителями, батьками. Окрім того, вона зазначила й інші недоліки в роботі освітян. Зокрема це відсутність освітніх округів у деяких районах області та безкоштовного підвозу вчителів до навчального закладу, високий відсоток педагогічних працівників пенсійного віку.

Звернулися члени колегії і до питання профілактики дитячої та підліткової злочинності, яка значною мірою впливає на оптимізацію навчально-виховного процесу. Як повідомив начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Валерій Мельніченко, за останні 9 місяців поточного року на території області неповнолітніми було скоєно 253 тяжкі злочини. При цьому найбільший рівень підліткової злочинності спостерігається у Первомайському, Очаківському, Снігурівському та Новоодеському районах.
Зважаючи на існуючі проблеми, він порадив освітянам провести детальний моніторинг з метою визначення конкретних напрямків діяльності, спрямованих на їх ефективне вирішення.

Анна НІКУЛІНА
Фото автора

Сообщение:

*

НОВОСТИ