Баштанка: очисні споруди в дії

Новости

  24 Дек , 2011

22 грудня заступник голови облдержадміністрації Віталій Травянко та депутат облради Микола Жук взяли участь в урочистих заходах з нагоди введення в експлуатацію комплексу локальних очисних споруд на ПАТ «Баштанський сирзавод» – одного з найперспективніших проектів у регіоні.

Будівництво очисних розпочалося наприкінці 2009 року – саме тоді було підписано договір з генпідрядником ПрАТ «Українська технологічна компанія» (м. Київ). У зв’язку з тим, що в Україні, як і в жодній з країн СНД, не існує технології, що гарантувала б ефективне очищення стічних вод від молокопереробних підприємств, за основу будівництва взято проект, запропонований голландсько-ізраїльською фірмою-партнером «Української технологічної компанії».

Проект передбачає глибоке очищення висококонцентрованих стічних вод у суміші з підсирною сироваткою від органічних забруднень на 95-97%, сполук фосфору – на 80%. У функціонуванні очисних споруд застосована енергоефективна технологія анаеробно-аеробного очищення, яка, окрім економії електричної енергії, виробляє біогаз, що використовується для опалення приміщення. Проектна потужність 1300 куб. м на добу. Кошторисна вартість – 15 млн. грн.

Згідно з технологією, очищення передбачає наступні стадії: механічне очищення, кондиціювання, анаеробне очищення, аеробне очищення, знезараження та зневоднення мулу, очищення біогазу, теплогенерація.
Цікаво, що в якості побічного продукту очищення стічних вод утворюється органічне добриво, яке використовується в сільському господарстві для збільшення врожайності та рекультивації земель.

Наразі на завершальній стадії знаходиться другий етап реалізації проекту – будівництво котельні на території заводу. Котельня працюватиме на власному біопаливі та забезпечуватиме газом частину підприємства. Це дасть змогу значно зекономити енергоресурси підприємства та поліпшити епідеміологічну та екологічну безпеку в районі.
Наостанок слід додати, що проект, втілений ПАТ «Баштанський сирзавод», отримав нагороду Green Awards Ukraine 2011 у номінації «Кращий проект у сфері водопідготовки та очищення стічних вод».

Прес-служба ОДА
НА ЗНІМКУ: під час урочистого відкриття очисних споруд.

Сообщение:

*

НОВОСТИ