Обласна виконавча влада звітує

Новости, Политика

  22 Дек , 2011

На День Святого Миколая голова облдержадміністрації Микола КРУГЛОВ влаштував для представників ЗМІ – як обласних, так і районних – прес-конференцію, під час якої були згадані не лише головні віхи року, що минає, а надано вичерпні відповіді на найдошкульніші запитання «акул пера і мікрофона».

Принагідно губернатор привітав присутніх та всіх жителів Миколаївщини з Днем Святого Миколая, а також розповів про те, які подарунки підготували діткам до цього доброго свята. Зокрема 19 грудня вихованці шкіл-інтернатів отримали в своє повне розпорядження 20 комп’ютерних класів та одну інтерактивну дошку. А ще 12 класів із найновітніших електронних приладів губернатор мав вручати наступного дня.

Серед пріоритетних напрямків діяльності обласної державної адміністрації в 2011 році – відродження суднобудування та робота по погашенню заборгованості із заробітної плати. Зміна керівництва на миколаївському заводі «Океан» дозволяє надіятися, що успішно будуть вирішені обидва важливі завдання. Принаймні, вже до кінця цього року має бути виплачено працівникам заводу 25 мільйонів гривень боргу. Суттєві зрушення є й по ДП «Суднобудівний завод ім. 61 комунара», й по Чорноморському суднобудівному заводу.

А втім Микола Круглов підкреслив: в умовах глобалізації світової економіки конкурувати у суднобудівній галузі – надто непросто. Верфі Східної Азії готові виконати завдання практично будь-якої складності за досить помірними цінами. Та й російські замовлення нікому не гарантовані, поготів у період президентської кампанії у північного сусіда. Тож, як наголосив губернатор, «ми повинні самі наводити лад у своєму суднобудуванні!». З цим, звичайно, важко не погодитись.

Губернатор не оминув і стан справ у сільському господарстві.
– Дощі, що впали на поля області минулими днями, – сказав Микола Петрович, – дали надію на те, що зменшиться кількість площ, котрі треба пересівати навесні. Проте остаточна ясність у цьому питанні з’явиться під час «лютневих вікон». Але позаяк трагедії в аграрному комплексі в 2012 році не повинно бути. Відносно позаштатних ситуацій вживатимуться адекватні заходи впливу.

Щодо рейтингів області, Микола Круглов дав зрозуміти: він подібними рейтингами та оцінками не дуже переймається. Адже, по-перше, вони надто різняться між собою, а по-друге, немає зрозумілих критеріїв при їх складанні. «От один журнал написав, що на Миколаївщині існує велика заборгованість по заробітній платі, – навів приклад губернатор. – Та якщо порахувати, то виявиться: ця сума становить близько… одного відсотка від річного фонду зарплати по області. Словом, з цифрами можна гратися як завгодно. Для мене ж головне, – продовжив глава регіону, – те, як спрацювала промисловість, сільське господарство, морегосподарський комплекс, будівництво, наскільки активно залучаються інвестиції».

Обласна виконавча влада постійно тримає на контролі й питання розвитку альтернативної енергетики. Декілька днів тому в Очакові відбулося відкриття першої черги каскаду вітроелектростанцій. А наступного року, пообіцяв губернатор, ми станемо свідками запуску ще не одного подібного об’єкта, в тому числі сонячних батарей. Це зменшить навантаження на атомну станцію, поліпшить екологічну складову в загальному виробленні електричної енергії.

Звичайно, йшлося на медійному заході й про наболілі проблеми, що «набрякали» протягом багатьох років. Так, «Рідне Прибужжя» неодноразово писало про сумну долю КП «Фармацевтична фабрика». Це комунальне підприємство й за своїм основним профілем фактично не працювало, і водночас нарощувало всілякі соціальні заборгованості. Цьому, нарешті, покладено край. Відповідне комунальне підприємство рішенням сесії обласної ради ліквідовано, а саму фабрику придбала одна із приватних структур.

А ось припинити незаконне видобування піску та глини місцева влада самотужки не в змозі, адже немає законодавчо визначених важелів реального впливу на розкрадачів надр. «Ми внесли до Верховної Ради України законодавчу пропозицію щодо посилювання відповідальності за подібні порушення. Але рішення поки що не прийнято», – повідомив керівник області.

Микола Круглов окреслив і головні перспективи року прийдешнього. Насамперед, це – інвестиційний проект компанії «Бунге», що передбачає залучення сотень мільйонів доларів США та будівництво на території морпорту виробничих потужностей з переробки олійних культур, сої, ріпаку. Сотні мільйонів гривень мають «прийти» на ЧСЗ з метою будівництва суден. Заслуговує на увагу й звернення від однієї «серйозної державної структури» по розробці кар’єрів у Казанківському районі, причому інвестор обіцяє вирішити низку невідкладних соціальних проблем цього регіону. Набуває реальних обріїв і проект будівництва терміналу скрапленого газу в Очаківському районі. Над цими та іншими перспективами береться серйозно працювати виконавча влада регіону.

Андрій ТЮРІН
Фото Віктора ЩЕРБИНИ

Сообщение:

*

НОВОСТИ