Очаківський вектор

Новости, Экономика

  22 Дек , 2011

Приморське місто Очаків, що географічно розташовано між двома обласними центрами Півдня України, часто напівжартома називають або східною окраїною Одеси, або ж західною околицею Миколаєва. Проте мер приморського містечка Микола Борисович ТОПЧИЙ із цим категорично не погоджується, адже, на його переконання, в Очакова – свій, унікальний, історичний та геополітичний шлях, власний вектор розвитку. Про основні здобутки та перспективи 15-тисячного міста – в цьому інтерв’ю.

– Рік, що минає, – бере слово Очаківський міський голова М.Б. Топчий, – був для нас не дуже простим, натомість вдалося реалізувати ряд важливих для Очаківської громади проектів. Найважливіше, найболючіше питання – застаріла проблема водозабезпечення та водовідведення, котра дошкуляла городянам ось уже понад двох десятиліть. Але за підтримки області, – і я, і жителі міста за це дуже вдячні губернатору Миколі Петровичу Круглову, його першому заступнику Геннадію Борисовичу Ніколенку, голові обласної ради Ігорю Сергійовичу Дятлову, – цього воза було зрушено з місця. Замовником робіт з прокладання Матросівського водогону є управління капітального будівництва облдержадміністрації, а підрядник – фірма «Генір-Буд». Але попри те, що проект не фінансується з міського бюджету, це – наш об’єкт, відтак особисто контролюю хід робіт мало не щодня.

– Коли буде введений в експлуатацію Матросівський водогін?
– До кінця року. На наступний рік плануємо залучити кошти державного бюджету на реконструкцію очисних споруд, водопровідної насосної станції, паралельно будемо міняти водопровідні мережі.

Всі ці проекти наразі знаходяться на експертизі.
– Що ж, якісною питною водою очаківці незабаром будуть забезпечені. Але ж, проїжджаючи містом, хочеш не хочеш звертаєш увагу й на дороги…

– За останні п’ять років у місті відремонтовано тверде покриття вулиць Кірова, Урицького, Бебеля, Цокуренко, Курортної, Шмідта, Кутузова, Юрасова, Жовтневої, 8-го Березня, Першотравневої. В цьому році відновлено тверде покриття на вулиці Південній.

А шляхом залучення спонсорських коштів з боку Посольства США в Очаківській загальноосвітній школі №2 ім. Шмідта здійснений капітальний ремонт покрівлі, фасаду, спортивної зали та декількох класних приміщень. Реалізацію проекту активно підтримав губернатор області М.П. Круглов.

З метою заощадження бюджетних коштів нами розроблено Програму енергозбереження. Зокрема в будівлі міської ради (тут іще розміщуються райрада та райдержадміністрація. – А.Т.) вже встановлене нове обладнання – німецькі газові котли, сучасні лічильники тощо. Економія на місяць, залежно від погодних умов, становить від 20 до 30 тисяч гривень. А в ДНЗ №1 «Дзвіночок» нині встановлюється система електроопалення, що також дасть вагомий економічний ефект. Показово, що в 80-ти відсотках житлових будинків, де створено ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирних будинків), мешканці також запровадили економні системи опалення. Відповідне переоснащення плануємо здійснити в найближчі роки й на інших об’єктах комунальної власності.

Загалом, цьогоріч капітальні видатки на реконструкцію та ремонт об’єктів комунальної власності становили близько 25 мільйонів гривень.
– Очаківська промисловість, що називається, почила в бозі, і це об’єктивно відбулося ще задовго до Вашого обрання на посаду мера в 2006 році. Тож, напевно, головним рушієм економіки є приватні підприємці?

– Саме так. У нас, у місті, зареєстровано близько 1300 приватних підприємств та фізичних осіб-підприємців, котрі задіяні в рекреаційній сфері, торгівлі, організації громадського харчування, наданні різноманітних послуг.
– Рік тому було обрано новий склад міської ради. Чи є у Вас, як мера Очакова, порозуміння з депутатським корпусом?

– Одразу зауважу, що 63 відсотки всіх депутатів міської ради п’ятого скликання зберегли свої повноваження й у новій каденції, що, безперечно, говорить про довіру до них з боку виборців. Проте й депутати-новачки внесли нові ідеї, свіжий імпульс у діяльність представницької та виконавчої гілок влади. Це, зокрема, секретар міської ради, й водночас мій заступник, Сергій Миколайович Бичков – молода, енергійна та ініціативна людина. У всьому можна покластися й на заступника з гуманітарних питань Сергія Феліксовича Кошеля. Щодо політичних питань, то їх у нас не може бути апріорі, адже злагоджено та продуктивно працюємо над вирішенням невідкладних соціально-економічних питань.

– А чи відчуває місто увагу до його проблем з боку депутатів обласної ради, насамперед Алли Сергіївни Могилевської та Олександра Григоровича Голодницького?

– Безперечно, відповідь ствердна. У того ж О.Г. Голодницького щосереди відбувається особистий прийом громадян, на якому буває або сам Олександр Григорович, або його заступник Олександр Іванович Лапшін. З боку цього обласного депутата постійно надається різноманітна дієва допомога – як окремим громадянам, так і школам, дитсадкам, районній організації Товариства Червоного Хреста. А депутат А.С. Могилевська більше уваги приділяє вирішенню проблемних питань галузей освіти і культури. Ділові й конструктивні відносини склалися в нас і з головою обласної ради Ігорем Сергійовичем Дятловим.
– А чи не перевелася на очаківській землі славна когорта добродійників?

– Гадаю, що ні. Чимало добрих справ – на рахунку міського благодійного фонду «Очаків для людей», який діє вже рік. Він покликаний відродити традиції благодійництва та меценатства. Завдяки консолідації Фондом коштів як місцевих добродійників, так і з інших регіонів, успішно реалізується чимало соціальних проектів. Це – підключення приватних будинків до мереж водопостачання та водовідведення, придбання ортопедичного взуття для дітей-інвалідів, здійснення ремонтів місць загального користування та дорожнього покриття у дворах багатоквартирних будинків, забезпечення міста контейнерами для сміття, освітлення вулиць міста у нічний час тощо.

Особливої уваги заслуговує співпраця влади і фонду «Очаків для людей» щодо розв’язання проблем освітянської галузі. Протягом року значно покращилася матеріальна база Очаківського навчально-виховного комплексу «Сонечко». Спільними зусиллями вдвічі зменшена черга до дитячих садків міста – завдяки ремонту приміщень ДНЗ і відкриттю в них додаткових груп.
– Отже, підсумовуючи нашу бесіду, очаківський вектор спрямований на розвиток та ренесанс старовинного приморського міста?

– Безперечно. Попри відсутність прибуткових промислових підприємств, кризу та інші негаразди сьогодення, місто здатне успішно долати проблеми і соціальної, і комунальної сфер, словом, вирішувати усі питання, якими повинні займатися органи місцевого самоврядування України.
– Дякую за інтерв’ю. Успіхів у задуманому!

Андрій ТЮРІН
НА ЗНІМКАХ (2-3): Свято-Миколаївський собор; пам’ятник Суворову.

Сообщение:

*

НОВОСТИ