Оплачувані громадські роботи – тимчасова продуктивна зайнятість

Новости, Общество

  1 Дек , 2011

Оплачувані громадські роботи – це ефективний засіб реалізації політики зайнятості населення, який сприяє підвищенню мотивації до праці та трудовій адаптації безробітних, забезпечує незайнятим громадянам додатковий дохід до сімейного бюджету, стимулює до пошуку більш високодохідного та продуктивного виду діяльності. Натомість організація таких робіт дає змогу роботодавцям раціонально використовувати робочу силу, сприяє тимчасовій зайнятості населення і пом’якшенню ситуації на ринку праці.

Оплачувані громадські роботи організовуються для:
– осіб, які не мають роботи;

– зайнятих трудовою діяльністю осіб, які виявили бажання працювати у вільний від основної роботи час;
– учнівської та студентської молоді, яка виявила бажання працювати у вільний від навчання час; пенсіонерів, інвалідів.

Оплачувані громадські роботи повинні мати суспільно корисну спрямованість, відповідати потребам певної адміністративно-територіальної одиниці та сприяти її соціальному розвитку. Оплачувані громадські роботи проводяться виключно на спеціально створених для цього тимчасових робочих місцях.

Для активного залучення до організації та проведення оплачуваних громадських робіт служба зайнятості проводить широку інформаційно-роз’яснювальну роботу серед роботодавців. Актуальні питання розглядаються під час семінарів, нарад, засідань за «круглим столом» та інших заходів. Постійно триває пошук можливостей щодо збільшення обсягів та розширення видів оплачуваних громадських робіт.

Так, упродовж 2011 року оплачувані громадські роботи проводилися як за рахунок коштів роботодавців, так і за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Наприклад, плідною є співпраця районного центру зайнятості з Департаментом праці та соціального захисту населення, де впродовж 2011 року працювало 38 безробітних громадян. Вони виконували роботи з інформування населення про можливість отримання житлових субсидій шляхом розповсюдження інформаційних матеріалів, а також здійснювали технічну обробку матеріалів та їх кур’єрську доставку.

Також успішною є взаємодія районного центру зайнятості з Центральною міською бібліотекою ім. М.Л. Кропивницького, де працювали 15 безробітних громадян. Вони виконували роботи із впорядкування та збереження книжкового фонду в бібліотеках міста.

Отже, всього до участі в оплачуваних громадських роботах були залучені майже 300 безробітних мешканців Заводського району міста Миколаєва, які виконували роботи:
– благоустрій та впорядкування територій міста та підприємств;

– впорядкування документації та збереження книжкового фонду в бібліотеках;
– інформування населення про можливість отримання житлових субсидій шляхом розповсюдження інформаційних матеріалів, а також технічна обробка та кур’єрська доставка матеріалів;
– перебирання, сортування та посів овочів тощо.

Запрошуємо роботодавців району до співпраці щодо організації оплачуваних громадських робіт для забезпечення тимчасової зайнятості незайнятого населення.

Н. РЯБОВА, директор Заводського районного центру зайнятості
НА ЗНІМКУ: громадські роботи в Департаменті праці.

Сообщение:

*

НОВОСТИ