Прикипіла душею й серцем

Новости, Общество

  8 Дек , 2011

Навіть не сподівалася, що степова Новопавлівка стане моєю справжньою маленькою батьківщиною, що прикиплю до неї душею і серцем, пов’яжу з нею свою долю, надії, врешті – своє життя.
Трудову стежку розпочала економістом у Баштанській райсільгоспхімії, потім працювала заступником головного бухгалтера в колгоспі ім. Карла Маркса, згодом – головним бухгалтером у колгоспі «Серп і Молот».

Нова сторінка біографії розпочалася у квітні 2002 року, коли була обрана Новопавлівським сільським головою.
До Новопавлівської сільської ради входять села Новопавлівка та Зелений Клин.

На території сільської ради працює три сільськогосподарських підприємства, 14 фермерських господарств, 131 одноосібник. До послуг населення – 6 торговельних закладів. Соціально-культурні заклади, що діють у Новопавлівці та Зеленому Клину, покликані покращити життя і побут їх мешканців. У дошкільному навчальному закладі «Сонечко» виховуються найменші жителі села. У селі працює загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, у Новопавлівці – Будинок культури, сільський клуб – у Зеленому Клину. Відновила роботу бібліотека для дорослих та дітей. Працює на території сільської ради і фельдшерсько-акушерський пункт, що обслуговує обидва населених пункти, відділення зв’язку.

Але за цими цифрами, фактами – напружені будні, робота з людьми, наполегливість.
Новопавлівська сільська рада неодноразово нагороджувалась грамотами районної ради та райдержадміністрації за перемогу в огляді-конкурсі серед сільських рад по дотриманню вимог Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»: двічі посідала І місце в районі, один раз – в області, двічі посідала ІІІ місце в районі. Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2008 року визнана переможцем всеукраїнського конкурсу «Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку» за 2007 рік.

Хочеться жити і творити для людей. Адже поряд трудяться прекрасні талановиті земляки, що вписали не одну сторінку в славний літопис села і сільської ради. Досить згадати, що саме новопавлівці стали першовідкривачами в Україні запровадження акордно-преміальної системи оплати праці, створення механізованих загонів. Ця система отримала великий резонанс. Про її впровадження була написана художньо-документальна повість Валентина Петренка «Акорд» .

Люблять у нас люди працю, закохані в землю, на якій живуть і працюють, дбають про своє село, домівку, шанують пісню українську. Нашу жіночу вокальну групу «Берегиня» знають не тільки у районі, а й далеко за його межами. Вона – постійний учасник святкових концертів, неодноразовий переможець районних і обласних конкурсів і фестивалів. А з недавнього часу колектив носить звання «народного».

Мешканці територіальної громади ніколи не залишаються осторонь проблем, які необхідно вирішувати громадою. Так, щороку збираються кошти на ремонт пам’ятників загиблим воїнам у роки Великої Вітчизняної війни, ремонтуються громадські колодязі та кладовища. 5,5 тис. грн. було зібрано на будівництво огорожі біля церкви, 12 тис. грн., за підтримки СТОВ «Світоч», на придбання куполу. Збиралися кошти на лікування для онкохворих.

Новопавлівська сільська рада бере участь у проектах. Так, 2010 року був виграний загальноукраїнський проект «Україна – від краю до краю. Місцеве самоврядування», Всеукраїнський проект «Корпус волонтерів для сільських громад України», який проводив Хмельницький Фонд Сталого Розвитку «Стара Волинь». Протягом півроку в громаді працював волонтер, що сприяло створенню громадської організації «Імпульс». У 2011 році громадська організація «Імпульс» виграла проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Завдяки створенню громадської організації ми змогли ще сильніше активізувати громаду, підключили депутатів районної та обласної рад, депутатів сільської ради для вирішення соціально-економічних проблем.

Тільки за 2011 рік за допомоги депутатів районної ради В.М. Сухаря, Л.Ф. Корся було придбано телевізор та DVD для ДНЗ, замінено 4 вікна на суму 10000 грн., за підтримки депутата облради О.М. Бабіна було придбано 20 стільців у ДНЗ, силами батьків проведений капітальний ремонт двох кімнат. Для Новопавлівської ЗОШ були зібрані кошти і проведений капітальний ремонт за допомогою батьків, педагогів, депутатів сільської та районної рад на суму до 50 тис. грн.

Сьогодні працюємо над питанням заміни вікон у Новопавлівській ЗОШ. ГО «Імпульс» підключає всю територіальну громаду, депутатів сільської ради, фермерів, одноосібників, підприємців, СТОВ «Світоч», ТДВ «Баштанська райсільгоспхімія», НВА «Землеробець». На сьогодні зібрано кошти в сумі 4,5 тис. грн.

Не стоїть осторонь наших проблем і районна влада, яка виділила кошти в сумі 76 тис. грн. на заміну вікон та 8 тис. грн. на придбання меблів у шкільну їдальню. Виділялися кошти в сумі 20 тис. грн. на ремонт покрівлі ДНЗ «Сонечко».

Завдяки співпраці влади та громади можна досягти успіхів у вирішенні нагальних проблем.
Запозичивши досвід Семенівської сільської ради, випускаємо щомісячний інформаційний вісник «Імпульс», в якому відображаються всі аспекти життя територіальної громади. До населення доводиться інформація про прийняття рішень та проведені заходи. Жителі вдячні за оприлюднення такої інформації, за розміщення оголошень у даному віснику.

С.В. БЕРЕЗОВСЬКА, Новопавлівський сільський голова
Баштанський район
НА ЗНІМКУ: Новопавлівський сільський голова С.В. Березовська (ліворуч) з депутатами Баштанської райради В.М. Сухарем та Л.Ф. Корсею.

Сообщение:

*

НОВОСТИ