Робота, спрямована на результат

Новости, Политика

  29 Дек , 2011

У вівторок, 27 грудня, у Новоодеському районі відбулося виїзне засідання ради з питань взаємодії органів державної влади та органів місцевого самоврядування, на якому були присутні очільники області, керівники районів, міські, сільські та селищні голови.

ГОРДІСТЬ  УКРАЇНСЬКИХ  ПОЛІВ

Цього разу першим пунктом призначення став ТОВ «Торговий Дім МТЗ «Беларус-Україна», що розташований у с. Костянтинівка. Дане підприємство спеціалізується на виробництві українсько-білоруських тракторів та комбайнів. Збирання сучасної сільськогосподарської техніки здійснюється на основі запчастин, які доставляються переважно з Білорусі. За два роки свого існування під чуйним керівництвом генерального директора Ігоря Калюжного підприємству вдалося досягти високих показників. Лише за місяць тут випускається близько 400 тракторів та 80 комбайнів.

Кожен трактор, вироблений на підприємстві, на 10-15% дешевший від того, що збирається безпосередньо в Білорусі. До того ж сам процес збирання сільгосптехніки відбувається вручну, а не на автоматизованому конвеєрі, що гарантує її якість та значно знижує ймовірність появи бракованої продукції. Із цією метою використовується 30 збиральних постів (по 10 в кожному з 3 цехів). Спочатку трактор потрапляє на перший пост, де здійснюється стиковка двигуна, трансмісії та ведучих мостів. Далі він по черзі проходить інші 9 постів. Після цього відбувається його обкатка, й у разі відсутності будь-яких несправностей, «сталевий богатир» підлягає покрасці. Мінімальна ціна такого трактора – 168 тис. грн. Окрім виробництва власних тракторів, підприємство приймає на реалізацію і готові білоруські.

Технологія збирання комбайнів подібна до тієї, що застосовується для тракторів. Та, окрім білоруських комбайнів, віднедавна підприємство займається і виробництвом німецької техніки. До речі, у збиранні перших двох комбайнів особисто брали участь фахівці з Німеччини.

А в зимовий період, коли зникає гостра необхідність виробництва нових комбайнів, «Торговий Дім МТЗ «Беларус-Україна» приймає від місцевих фермерів на ремонт несправну сільгосптехніку. У результаті старий комбайн перетворюється на новий, проте коштує він у два рази дешевше (тобто близько 600-700 тис. грн.).

Звичайно, таке потужне підприємство не в змозі обійтися без кваліфікованих робітників. Їх тут аж 250! Переважно це жителі Новоодеського району. Усі вони дорожать своїми робочими місцями, адже працювати на такому підприємстві – це неабияка заслуга. До того ж його генеральний директор Ігор Калюжний як ніхто інший розуміє, що гідна оплата праці – це головний секрет успішної та продуктивної роботи. Тут звичайний робочий у середньому за місяць отримує 5-6 тис. грн. Чи багато підприємств нашої області може похвалитися такою високою заробітної платою?

Окрім цього, для їх праці створені необхідні умови: на території підприємства є душові, роздягальні, їдальня, усі робітники забезпечені повним комплектом робочої форми.
ТОВ «Торговий Дім МТЗ «Беларус-Україна» – це підприємство, яке знають і поважають не лише в Новоодеському районі, але й по всій Україні. Тож нам є чим пишатися!

НАШІ  ДІТИ  ВАРТІ  НАЙКРАЩОГО

Далі учасники виїзного засідання побували на урочистому відкритті реконструйованого Новопетрівського ДНЗ.
Навчальний заклад був побудований ще в 1983 році. Тоді він належав місцевому колгоспу. У 2000 році його передали на баланс сільської ради. Проте капітальні ремонтні роботи тут розпочалися аж наприкінці 2008-го. За словами Новопетрівського сільського голови Ніни Ревти, спочатку з цією метою було виділено 913 тис. грн. (із них 372 тис. грн. – у рамках соціальної програми Ташлицької ГАЕС, решта – кошти з обласного бюджету). Упродовж 2009-2011 років область асигнувала в цей об’єкт ще близько 8 млн. грн. За кошти сільської ради були виконані всі необхідні роботи по водо- та теплопостачанню, водовідведенню. Значну допомогу в оформленні інтер’єру ДНЗ надали місцеві землекористувачі. І ось, нарешті, спільними зусиллями вдалося подарувати новопетрівській малечі новий дошкільний заклад.

«Сьогодні ми як представники влади чітко розуміємо, що маленькі діти – це майбутнє нашої країни. Саме тому ми повинні зробити так, щоб сільські та міські дітлахи зростали в абсолютно рівних умовах», – наголосив під час урочистостей голова облдержадміністрації Микола Круглов. У свою чергу, голова обласної ради Ігор Дятлов подякував усім, хто долучився до реконструкції даного закладу, та повідомив, що за 2011 рік на території Миколаївської області було відновлено та побудовано близько сорока таких сучасних дитячих садочків, як новопетрівський.
На знак вдячності маленькі вихованці порадували гостей цікавою концертною програмою та незабутньою екскурсією тепер уже рідним навчальним закладом.

І  НІЯКІ  ПАВОДКИ  БІЛЬШЕ  НЕ  СТРАШНІ!

Ще одним об’єктом, який у цей день відвідали члени ради з питань взаємодії органів державної влади та органів місцевого самоврядування, були Новоодеські гідротехнічні споруди, які призначені для захисту земель від ерозії, підтоплення та зсувів.

13 серпня 2007 року тут за один сезон випало 300% місячної норми атмосферних опадів, що спричинило підтоплення території міста. 173 житлові будівлі опинилися у воді. Загальна сума завданих збитків становила 24 млн. грн. У зв’язку з цією надзвичайною ситуацією до Нової Одеси з робочим візитом приїздив тоді ще Прем’єр-міністр України Віктор Янукович. За його сприяння були виділені кошти у розмірі 6 млн. 860 тис. грн. на відселення 71 сім’ї та 286 тис. грн. – на ремонт 45 будівель. Із обласного бюджету надійшло 7 млн. 487 тис. грн.

За словами Новоодеського міського голови Олександра Полякова, на сьогодні будівництво гідротехнічних споруд повністю завершено. Відтепер паводкові води більше не завдадуть шкоди місцевим жителям, адже за допомогою водовідвідного каналу вони одразу ж потраплятимуть до Південного Бугу. Дно каналу викладене щебенем та гранітним бутом, що створює своєрідний дренаж.
Отож новоодеситам можна більше не боятися повторення стихійного лиха, а сміливо починати освоювати територію поблизу каналу.

МОЛОЧНЕ  ЦАРСТВО  ОЛЕКСАНДРА  ФЕСЕНКА

ЗАТ «Молочна компанія «Дружба» – єдине підприємство в Новоодеському районі, яке спеціалізується на виробництві твердих сирів та масложирової продукції. Асортимент молочних товарів налічує 12 основних видів, серед них – сир «Російський», сирний продукт «Руський», масло селянське, що містить у своєму складі 100% молочного жиру, спреди (не менше 25%), суміш (10%) та пасту.

За добу на цьому підприємстві переробляється від 100 до 110 тонн молока, виробляється не менше 9 тонн сиру та сирного продукту, 16 тонн масложирової продукції. Не виникає тут проблем і з реалізацією молочного товару. Він у повному обсязі представлений практично в кожній області нашої країни, а також у Грузії, Азербайджані та Вірменії. За словами директора «Молочної компанії «Дружба» Олександра Фесенка, днями підприємство отримало дозвіл на експорт своєї продукції до Єгипту та Ірану. Тому перша партія товару буде відправлена туди вже на початку 2012 року.

На сьогодні у виробництві задіяно 205 працівників. Такої кількості достатньо для того, щоб забезпечити якісне та вчасне виконання поставлених перед підприємством завдань. Звичайно ж, працюють тут і молоді спеціалісти, випускники спеціалізованих вузів Миколаєва, Києва та Одеси.

ПІДСУМКИ  РОКУ,  ЩО  МИНАЄ

Наприкінці виїзного засідання його учасники зібралися разом, щоб підбити підсумки побаченого в Новоодеському районі. Першим під час пленарної частини виступив голова облдержадміністрації Микола Круглов, який детально зупинився на розгляді питання про внесення змін до Стратегії соціально-економічного розвитку Миколаївської області на період до 2015 року.

Зокрема він зауважив, що наступний рік буде нелегким, тому необхідно сконцентрувати всі сили на вирішенні важливих проблем суспільного значення. Перш за все, це будівництво в 26 населених пунктах області очисних споруд для забезпечення населення якісною питною водою; газифікація міста Снігурівка, смт Криве Озеро, Первомайського, Баштанського районів та ін. Важливу роль тут відіграватиме й залучення додаткових інвестицій. «Проте ми повинні чітко розуміти, що будь-яка влада по відношенню до інвестицій зобов’язана реагувати максимально швидко. Адже додаткові капіталовкладення дають нам можливість збільшити надходження до місцевих бюджетів, створити нові робочі місця для зацікавлених громадян», – переконаний Микола Петрович.

Торкнувся голова облдержадміністрації і питання виконання зведеного бюджету Миколаївської області в 2011 році. Він повідомив, що цього року очікується його виконання на 4 млрд. 399,9 млн. грн., що в порівнянні з минулим роком на 801, 4 млн. грн. більше. «Це дозволило нам вирішити питання підвищення заробітної плати вчителям, медикам, працівникам культури та будівництва об’єктів соціально-культурного призначення», – наголосив очільник області. Наприклад, середньомісячна заробітна плата вчителя без категорії у 2009 році становила 1071 грн., а в цьому році вона зросла до 1383 грн. (тобто на 29%). За поточний рік спостерігається і зростання пенсії: її середній показник тепер становить 1077 грн. (це на 118 грн. більше, ніж у минулому).

Змінилася на краще й ситуація із ліквідацією заборгованості по заробітній платі. За останні три тижні вона скоротилася на 16 млн. грн. Зокрема на сьогодні повністю погашена заборгованість на Миколаївському суднобудівному заводі «Океан». Поки що відкритим залишається аналогічне питання по суднобудівному заводу імені 61 комунара. Проте Микола Петрович пообіцяв, що й воно буде вирішене вже найближчим часом.

Анна НІКУЛІНА
Фото автора і Юрія ТИХОГО

НА ЗНІМКАХ: Микола Круглов та Ігор Дятлов на відкритті Новоодеських гідротехнічних споруд; губернатор вручає дошкільнятам новорічні подарунки; ось вони – новенькі трактори.
Новоодеський район

Сообщение:

*

НОВОСТИ