Розсипи вогнів серед степу

Новости, Общество

  8 Дек , 2011

Теплої та духмяної літньої пори завітали до мене на гостину старі університетські друзі-житомиряни. Серед іншого колег, на землі яких добре родять хіба що хміль та пивний ячмінь, цікавила ніби прописна річ: чи справді соняшники повертають свої золотисті голови за сонцем? Хотіли вочевидь переконатися у цьому.

Чи не найкращі соняхи в районі – у селянській спілці «Сергіївка». Отож порішили саме там спостерігати цю чудодійну картину. Але як не похвалитися водночас рибною ловлею в наших водоймах, а у Комишуватій поблизу Сергіївки водяться великі і напрочуд гарні коропи. Досвітньої пори прямуємо на річку. Зустрічають розсипи вогнів у передранковій імлі.

– Ти що, до Миколаєва везеш? – здивувалися хлопці.
– Ні, їдемо до Сергіївки…
Дійсно, нас обсипали вогні великого міста, але то було просте село – Сергіївка.

Просте, та не зовсім. Уже напередодні Дня місцевого самоврядування розмовляємо із сільським головою Сергіївки Віктором Миколайовичем Юдовим. Згадав і про друзів із Житомира, їх глибокий подив, що є у нас такі села із вогнями, впорядковані, котрі з часом молодіють, набирають ошатності та краси. Гордий за своїх земляків, їх працю, любов до рідного краю, – Віктор Миколайович похвалився, що у селі встановлені на вулицях, біля адмінспоруд 244 електричні ліхтарі, аби село було схожим на невеличке містечко, а в ньому люди мали не лише нічну ілюмінацію, а й усі побутові зручності. Дякуючи напрацюванням сільської ради та місцевої громади, селянської спілки «Сергіївка», очолюваної братом Віктора Юдова, – Олександром Миколайовичем Юдовим, мають у кожній оселі воду із місцевого водогону. Газифіковані усі села на території сільської ради.

Тут є цікаві цифри, факти. Газифікацію ще у 1992-му розпочав батько нинішніх сільського голови та директора селянської спілки – Микола Миколайович Юдов. Він прокладав шляхи, будував мости, житло, але вбачав перспективу у зігріві осель природним газом.

Сини перейняли його прагнення і творчі дії, пішли далі. І нині розвідні мережі доводять до господ природний газ та воду через поліетиленові труби, встановлено сільрадою водяні лічильники. Поетапно йшла газифікація, одразу підключили до цього добра, хранителя затишку у хаті і побутових зручностей Сергіївське, потім вулиці Сергіївки – Новікова і Леніна, Філімонова та Білу, Набережну і Садову.

А нещодавно заступник голови облдержадміністрації Віталій Іванович Травянко урочисто запалив факел природного газу у селі Михайлівка. Слід було спостерігати, як раділи цьому люди, дякували, звичайно, державній допомозі. А ще у цьому священному ділі активну участь взяла спілка, де працює більшість місцевих селян, сільська рада. Оновлюватиметься, оживатиме і це старовинне село-глибинка.

Віктор Юдов удруге поспіль обраний земляками сільським головою. Його внесок до спільних добрих справ очевидний. Але все розпочинається із того святого дня, коли людина з’являється на світ Божий. У Сергіївці у 2009 році народилося 18 немовлят, у двох наступних – по 10. Ось першооснова і джерело нашого життя, перспектива села на родючій землі. Наймолодші – Тоня Бойко, яка порадувала першим своїм криком 25 листопада нинішнього року, а за кілька днів до того – Кіра Гавриляк.

Чекають на них у дитсадочку, де нині у трьох групах виховується 56 малюків. Дитсадок на балансі сільської ради і ним опікується місцевий голова Віктор Юдов. Там тепло і світло, затишно, смачно харчують, завжди на столі свіжі котлети і риба, овочеві страви, фрукти. Раніше дбанням сільської ради за допомогою спілки встановлено вікна, влаштовано газове опалення від новозбудованої котельні, водопровід та каналізацію, є гаряча вода. А напередодні осені поставили новий дах.

Колектив ясел-садка «Буратіно» очолює Тетяна Юдова, світла її любов до своєї професії, діток, села. Такі ж вихователі – Оксана Фоміна, Алла Грабова, Євгенія Філімонова, всі колеги.
86 діток дошкільного віку у селі, найменшенькі мають з наступної осені прийти до дитячого садочка, їх там чекають у теплі та добрі. А у випускній групі вже припасовують шкільну форму.

Чимало зроблено у Сергіївці нинішнього року, на черзі – облаштування ефективного електричного опалення у місцевій одинадцятирічці, напередодні тут відремонтовано водопостачання. Кошти з різних джерел, але всім опікується сільський голова: де розмістити будівельників, як прохарчувати, дати фронт робіт. Як і нині, коли встановлюють пластикові вікна у місцевому Будинку культури.

Відповідно до вимог часу оформлено фельдшерсько-акушерський пункт, де здійснено зовнішній ремонт, налагоджено газове опалення, проведено термосанацію приміщення, чим опікувалася місцева сільрада. І тепер сергіївські медики Оксана Краснікова і Вікторія Бєлікова чують щоднини вдячність за піклування про земляків.

Село спортивне, традиційно сильні майстри м’яча – місцеві футбольна та баскетбольна команди. На ігри сходяться чимало вболівальників, палко і завзято підтримують земляків. У серпні відбулася у Сергіївці знаменна подія – проводилася І сільська спортивна Спартакіада пам’яті Миколи Миколайовича Юдова, в якій взяли участь спортсмени більшості територіальних громад району. Спонсор змагань – Олександр Юдов, серед організаторів – Віктор Юдов. А головне – те, що віднині сільська Спартакіада у Сергіївці стане традиційною.

Сергіївці 2009-го минуло 200 років, відколи переселенці з південних районів Росії заселили цей благодатний край. Вік солідний, але для цього оазису в степу ніби прийшла пора другої молодості. На Дні села, що проводиться щороку на Покрову Пресвятої Богородиці, говорили про минуле і сьогодні, планували на завтра, а воно повинне стати як поштовхом, новими розгалуженнями стежки творіння добра і світла для земляків.

Уже сьогодні чимало починань і задумок у сільського голови із Сергіївки Віктора Юдова, працівників його апарату – секретаря Любові Баздирєвої, спеціаліста Людмили Шавдатуашвілі, бухгалтера Антоніни Малихіної. Сільська громада живе і планує, тут народжуються дітки, їх приймають на цей білий світ із радістю, стелять килими достатку і добра, любові. Про це і співають місцеві таланти Ельвіра Бєлікова і Сніжана Кузнєцова, Альона Зелінська, Христина Савіна, Вікторія Фесенко, Віталій Ковальчук і Наталя Черешня:

Край, мій рідний край,
Пісенний край завзяття і труда.
Ти – моя любов,
ти рідна матінко моя земля…

Віктор ДІДИК
Братський район
НА ЗНІМКАХ: О.М. Юдов та В.М. Юдов біля Пам’ятного знака 200-річчя Сергіївки; весело у дитячому садочку!

Сообщение:

*

НОВОСТИ