Слово Всеволода Ільїна

Культура, Новости

  17 Дек , 2011

Пліч-о-пліч із Всеволодом Олександровичем Ільїним мені поталанило пропрацювати в одній редакції далеко не один рік. Височенний, широкоплечий, із незмінно зачесаним на бік густим темним волоссям. А голос – зичний, як у Левітана, поготів, коли виступав із дружніми та обов’язково дотепними привітаннями під час якогось ювілею чи іншого зібрання. «Шановне товариство!..» – тільки-но лунало по всій залі, й розбурхана, немов весняний вулик, юрма миттю затихала. Бо знала: невдовзі пролунає якщо не філософське одкровення, то ярка сентенція – напевно.

У людських стосунках Всеволод Ільїн сповідує два кольори, відтінків та напівтонів не визнає. Якщо з кимось дружить, то це – на все життя. Якщо ж комусь опонує, то готовий відстоювати свою правоту до хрипоти в баритоні.

Саме таким ще й досі добре пам’ятають спецкора Ільїна в районах області. Дошкульні та гострі, рясно пересипані метафорами та сатирою, публікації Всеволода Олександровича наробили чимало галасу серед чиновництва та нечистих на руку ділків. У Доманівці Ільїн викрив знахабнілого вельможу, на Очаківщині захистив від браконьєрів незайманий світ дикої природи Кінбурну, у Березнегуватому… На цей перелік, гадаю, не вистачить і цілого газетного номера.

Тож після критичних ільїнських статей бюрократи ще довго чухали потилицю, а подеколи – й інше місце, що розставалося з м’яким начальницьким кріслом. А головний редактор «РП» задоволено потирав руки: завдяки слову Правди та Справедливості тиражі газети стрімко зростали, тим паче – в тих регіонах, інтереси чиїх громад захистив принциповий і непідкупний Всеволод Ільїн.

Не можна не зауважити й чітку громадянську позицію героя цього нарису. Нащадок славних запорожців і в російськомовному Миколаєві, й на Далекому Сході Російської Федерації, й в інших усюдах, куди кидала його примхлива доля, завжди стояв на сторожі українського Духу. Багато дискутував на цю тему, а часом лише одним щирим та колоритним солов’їним словом Ільїн схиляв на свій бік не лише зросійщених нащадків козаків, а й запеклих українофобів. Завжди у полі зору Всеволода Олександровича були і є питання захисту та підтримки національної культури, освіти, мови. Недарма ж уже багато років товаришує з відомими миколаївськими інтелектуалами – Дмитром Кремінем, Андрієм Антонюком, Олександром Кремком.

А який Ільїн шахіст! У першій же спартакіаді журналістів Миколаївщини В.О. Ільїн разом із сином Петром (також талановитим журналістом) упевнено вибороли для «РП» перше місце у шаховому турнірі. Важко було уявити без Ільїна і будь-який фінал футбольного кубка на призи «Рідного Прибужжя». Мені завжди імпонувало й те, з яким пієтетом Всеволод Олександрович завзято вболівав не за відомі та майстерні клуби, а за нікому не знайомі команди із забутих Богом сіл чи хуторців. «Нехай хлопці порадуються», – незмінно казав під час матчів Олександрович.

Багатогранність натури В.О. Ільїна доводить і те, що Всеволод Олександрович добре знається й на рибній ловлі, на «тихому полюванні» – збиранні грибів, та й на дачній ділянці порається зі знанням справи – дарма що клята спина все частіше дошкуляє.

Багато десятиліть В.О. Ільїн крокує життям зі своєю вірною супутницею Людмилою Михайлівною, котра хоч і не відома широкому загалу читачів, проте є одним із найперших та найвибагливіших критиків журналіста Ільїна. А батьківську стезю впевнено торує син Петро. Великі сподівання дід покладає й на улюбленого онука Мишка.

Навіть не віриться, що цими днями, а саме 19 грудня, Всеволод Олександрович відзначає таку поважну дату. Та молодий духом Ільїн і не збирається класти золоте перо у шухляду: днями побачило світ перше число відродженого часопису «Южанинъ». Тож нехай щастить Вам, шановний колего, у цьому та інших починаннях, а головне – зичимо міцного здоров’я, оптимізму, сповнення всіх бажань.
З роси і води!

Андрій ТЮРІН, за дорученням усього колективу «Рідного Прибужжя»

Комментарии:

  1. Виталий Шляпников:

    Всеволод Александрович Ильин – действительно талантливый журналист. Таких мало.Я думаю, что к теплым словам Андрея Тюрина, адресованным имениннику, охотно присоединятся и тысячи читателей “РП”.

Сообщение:

*

НОВОСТИ