Свято усієї громади

Новости, Официально

  10 Дек , 2011

Уперше на святкування Дня місцевого самоврядування зібралися більше тисячі представників місцевої влади області
Урочистості з приводу Дня місцевого самоврядування України відбулися в Обласному Палаці культури 8 грудня. До святкової зали були запрошені люди активної життєвої позиції, лідери територіальних громад з усіх районів та багатьох населених пунктів нашої області.

У залі були присутні Герої України, депутати обласної ради першого, другого, третього, четвертого, п’ятого та нинішнього шостого скликань, народні депутати України, голови обласних рад та виконкомів попередніх скликань, ветерани органів місцевого самоврядування Миколаївщини, міські, селищні та сільські голови, голови районних рад, депутати рад усіх рівнів, працівники виконавчих апаратів рад, начальники обласних управлінь, керівники установ, підприємств, організацій, вищих навчальних закладів, представники ЗМІ – всі ті, чия робота щоденно тісно пов’язана з життям територіальних громад області.

Почесне зібрання привітав голова Миколаївської обласної ради Ігор Сергійович Дятлов. Звернувшись до присутніх, він зазначив, що, мабуть, уперше за багато років на святкування Дня місцевого самоврядування в одному місці зібралося стільки представників місцевих рад: більше тисячі людей з районів, серед яких майже всі сільські та селищні голови Миколаївської області, а також депутати обласної ради різних скликань.

Серед присутніх під час святкування у залі були люди, яких можна назвати справжніми рекордсменами своєї справи, тому що в місцевому самоврядуванні області вони пропрацювали більше 30 років!
Зокрема Микола Миколайович Данилюк, який наступного року відзначатиме 40-річчя своєї діяльності на посаді Гур’ївського сільського голови Новоодеського району. Березнегуватський сільський голова Новобузького району Валентина Василівна Пуга вже 33 роки служить громаді. А робочий стаж Фрунзенського сільського голови Доманівського району Людмили Григорівни Ляховець налічує вже 32 роки.
Таке ставлення громади до своїх обранців, які кожні п’ять років складають іспит перед людьми та щоразу отримують відмінні оцінки у виборчих бюлетенях, як мінімум, заслуговує щирих слів вдячності.

Втім, є, на жаль, й інші приклади. Цього року 14 сільських голів було переобрано. З них четверо – з Жовтневого району, троє – з Вознесенського, двоє – з Казанківського та по одному з Арбузинського, Баштанського, Очаківського та Снігурівського районів. Це невтішна статистика, яка не робить честі ані обранцям, ані громаді та свідчить про явні помилки обох. Треба сподіватись, що перевибори цих керівників вже стали уроком для місцевих жителів, а до наступних чергових виборів свого представника до органів місцевого самоврядування громади відтепер ставитимуться більш відповідально й їхні обранці виявляться гідними своїх посад.

Ігор Дятлов нагадав, що у 2012 році в Україні стартує реформа місцевого самоврядування, яка має на меті посилити розвиток регіонів України. Президент України Віктор Янукович закликав керівників регіонів активно брати участь у впровадженні реформи місцевого самоврядування. У свою чергу, Українська асоціація обласних і районних рад, в яку входять усі районні ради Миколаївської області та обласна рада, вже подала до Адміністрації Президента свої пропозиції до цієї реформи. Адже Президент зазначав: «Будь-які кризи легше витримувати, якщо є сильне місцеве самоврядування».

Звертаючись до кожного учасника урочистих зборів, голова обласної ради Ігор Дятлов зазначив, що всі представники органів місцевого самоврядування несуть відповідальність за ситуацію в регіоні разом із центральними органами влади, тому потрібно бути готовими до напруженої роботи. Тим більше, що ця відповідальність підвищиться після втілення реформи у життя, адже у кожного відповідального працівника з’явиться більше важелів для вирішення місцевих проблем..

Нинішній рік – передвиборний. Кожний представник самоврядування був максимально зосереджений на виконанні передвиборних обіцянок. «Рік тому ми взяли на себе відповідальність, – нагадав Ігор Дятлов, – зібрали накази виборців, у яких зазначені найбільш болючі проблеми, і рік ми працювали над тим, щоб їх вирішити. Тому сьогодні є, про що звітувати перед жителями області».

Це 40 дитячих садків майже в усіх районах області, в яких був зроблений капітальний ремонт або реконструкція, а також новобудови. Програма реконструкції та відновлення аварійно небезпечних будівель дошкільних навчальних закладів сільської місцевості в обласній раді діє не перший рік. Тільки за три роки на заходи цієї програми було витрачено майже 12 мільйонів гривень з обласного бюджету.

До цього можна додати дитячі садки, у яких цього року спільними зусиллями провели газове опалення, відкрили додаткові групи, що були переведені на цілорічний режим роботи. В інших закладах створені навчально-виховні комплекси. Всього у 2011 році чимала робота була проведена у шістдесяти двох дошкільних навчальних закладах.

Ще одне досягнення – це одинадцять шкіл, у яких виконано капітальний ремонт за кошти бюджетів різних рівнів, а також залучено до цієї доброї справи спонсорів. Так, Ольшанський цементний завод за договором про соціальне партнерство профінансував ремонт Ольшанської школи на суму близько шести мільйонів гривень.

А в Очаківській школі №2 імені Шмідта проведено капітальний ремонт у рамках проекту гуманітарної допомоги, який фінансувався командуванням Збройних сил США в Європі, а також депутатами від Партії регіонів. Витрачено 4 мільйони 800 тисяч гривень.

Звичайно, якщо є бюджетні кошти, то організувати ремонт чи то новобудівлю легко. А от як працювати в умовах постійної нестачі фінансування з бюджету? Ігор Дятлов зазначив, що спонсорські кошти в цьому році вдалося залучити не тільки на ремонт шкіл, але й на інші соціальні об’єкти. Фактично без жодної копійки бюджетних коштів в області було відновлено чимало сільських клубів, фельдшерсько-акушерських пунктів, дитсадків та інших соціальних об’єктів.
Практику залучення спонсорських коштів для ремонту соціальних об’єктів на рівні області визнали успішною. Керманичам місцевих громад, які досягли позитивних результатів, Ігор Дятлов щиро подякував.

Він сказав також, що на всю країну стала відомою Богданівська школа з Доманівського району. При цьому важко сказати, чому саме ця школа привернула до себе стільки уваги з боку окремих політичних сил та засобів масової інформації. Мабуть, тому владі за рекордний строк – дев’ять місяців – удалося не просто відновити зруйновану попередньою владою школу, а фактично збудувати її заново, облаштувати, закупити нові меблі. І першого вересня діти змогли сісти за парти.

Попередня влада вклала в її ремонт три мільйони гривень, після чого школа в буквальному розумінні слова… впала. Свої звернення з приводу цієї проблеми почали направляти місцеві громади. Депутати обласної ради неодноразово виїжджали на місце та досліджували ситуацію. Щоб зберегти залишки колишньої будівлі, почали виділяти кошти не з державного, а з обласного бюджету. Мало того, що тодішня влада майже знищила школу, вона ще й відмовилася виправляти свої помилки. Нова влада не тільки повернула завдані збитки, але й з нуля звела абсолютно нову будівлю. Ігор Дятлов запевнив присутніх, що ті незначні дефекти, які сьогоднішня опозиція, а фактично вчорашня влада, намагається представити як нездоланні проблеми, упродовж року будуть усунуті без додаткової оплати. Про це вже укладено договір із підрядником.

Окрім шкіл та дитячих садків, ще одним пріоритетом у роботі рік тому обласна влада визначила сферу медицини. Цього року близько третини мільярда гривень з обласного бюджету було направлено саме на заклади охорони здоров’я. У Миколаївській обласній дитячій лікарні зроблено капітальний ремонт відділення інтенсивної терапії новонароджених. На обласній станції переливання крові проведено капітальний ремонт відділу заготівлі крові. Опалювальні роботи виконані в Обласному центрі профілактики та лікування хворих на СНІД та в Обласному протитуберкульозному диспансері. Розпочато підготовку до будівництва обласного перинатального центру. Вже виготовлено проектно-кошторисну документацію, вартість якої становила майже мільйон гривен. Будівництво цього надзвичайно важливого соціального об’єкта розпочнеться у 2012 році на території Миколаївської обласної лікарні.

Ігор Дятлов додав, що проведено реконструкцію в п’яти центральних районних лікарнях, а також ФАПах, амбулаторіях та поліклініках сільських населених пунктів.
Цього року на водозабезпечення та водовідведення районів із обласного бюджету було направлено близько п’яти мільйонів гривень. Завдяки цьому проведено ремонтні роботи каналізаційних мереж, водопроводів, систем водозабезпечення, артезіанських свердловин в Арбузинському, Врадіївському, Казанківському, Новобузькому, Новоодеському, Очаківському, Первомайському та Доманівському районах.
Газифіковані чотири села нашої області: Степанівка Веселинівського району, Михайлівка Братського, Дмитрівка Казанківського та Новоолександрівка Єланецького районів.

Єдиним районом Миколаївщини, до якого не дійшло «блакитне паливо», залишається Снігурівський. Районна рада тричі направляла звернення до обласної ради. Обласна рада стільки ж разів зверталася до попередніх Прем’єр-міністра та Президента, але навіть не завжди отримувала відповіді. Після обрання нового Президента України і Прем’єр-міністра та завдяки наполегливості місцевих громад та підтримці депутата обласної ради й губернатора Миколи Круглова, нарешті жителів Снігурівського району почули на найвищому рівні. Підведення газопроводу до Снігурівки розпочнеться у наступному році. Можна сподіватися, що ще одна проблема снігурівчан, нарешті, буде вирішена.

Але життя залишає для вирішення ще багато непростих питань. Так, районна та обласна ради не раз порушували питання про ремонт очисних споруд виправної колонії №5, у якій утримуються хворі на туберкульоз в’язні зі всієї України. Попередній уряд, знову-таки, ніби не помічав цієї проблеми. Нинішнє керівництво країни вже передбачило відповідні кошти, й наступного року розпочнуться роботи зі знешкодження цього основного джерела розповсюдження туберкульозу на півдні України.

У селі Прибужжя Доманівського району є Будинок культури, ремонт якого у 2009 році обійшовся попередній владі у півтора мільйона гривень. У результаті цього ремонту дах почав протікати, а внутрішні приміщення покрилися пліснявою. Підприємство, яке проводило ремонтні роботи, зникло… Подібних об’єктів, на яких тодішня влада відмивала кошти, на жаль, немало. Якщо до 2001 року в Миколаївській області ще з радянських часів залишалося два недобудовані будинки культури, то за останні роки ця кількість збільшилася до ста двадцяти! І в усі вкладено бюджетні кошти, зароблені громадою. За один рік нинішня влада виправила чимало помилок своїх попередників. Є порозуміння з новим начальником управління капітального будівництва, який реагує на звернення місцевих рад. Тільки за цей рік 20 сільських будинків культури, музеїв та інших закладів культури відреставровано на загальну суму 4 мільйони 700 тисяч гривень.

Голова облради навів кричущий факт: у райцентрі Братському десять років тому згорів Будинок культури. Весь цей час ніхто не міг вирішити проблему. Сьогодні кошти знайшли. До кінця грудня Будинок культури в Братському буде відновлено.

Депутати обласної ради у цьому році зосередили свою увагу на роботі комунальних підприємств. На жаль, більшість із них виявилися збитковими. Проте, завдяки досвіду окремих депутатів, які керують власними підприємствами, завдяки тому, що депутати профільної комісії постійно виїжджали на комунальні підприємства та досліджували їхню роботу, сьогодні вже є перші досягнення.

Якщо на початку року при попередньому керівництві КП «Фармація» мало збитки та була тенденція до того, що рік підприємство закінчить банкрутом, то новому керівникові вдалося зламати цю тенденцію, і сьогодні можна впевнено казати, що рік «Фармація» закінчить з прибутком. Завдяки оновленому менеджерському складу та допомозі депутатів, КП «Фармація» вдалося розширити асортимент, мережу аптек, переглянути цінову політику. В цілому рівень торговельної націнки знизився на 11%. Якщо з початку минулого року при попередньому керівництві було закрито 50 аптечних пунктів «Фармації», то цього року не тільки не закрито жодної аптеки, а навіть проведена робота та відкрито кілька аптек в обласних та районних медичних установах. Такий результат роботи комунального підприємства став можливим завдяки активній роботі депутатського корпусу та профільної комісії.

Велику увагу представники влади приділяли місцевим дорогам. Загальну суму, яка виділяється з державного бюджету на дороги Миколаївщини, вдалося збільшити майже втричі. За останні два роки ми отримали шістсот двадцять мільйонів гривень, а за попередні два роки область отримала двісті вісімнадцять мільйонів гривень. Через збільшення фінансування наразі завершуються роботи з ремонту траси на Одесу, відновлено дороги на Первомайськ, Вознесенськ, Київ. Розпочато роботи на Кіровоградському та Криворізькому напрямках. Окрім того, цього року проведено ремонт доріг у 17 районах і чотирьох містах Миколаївської області. А наступний рік буде присвячений ремонту комунальних доріг безпосередньо в районах. Місцева влада розраховує на суму в 600 мільйонів. Мешканці сіл повинні мати змогу безперешкодно діставатися до районного центру.

Таким чином, узагальнив Ігор Дятлов, за рік досягнуто немало, і владі є чим пишатися. Втім, залишаються і проблеми. Наприклад, продовжують працювати незаконні кар’єри. Мета представників влади – не просто закрити незаконні кар’єри, а створити такі умови для підприємців, щоб вони могли працювати легально та чесно сплачувати податки. Адже сьогодні підприємець, який бажає узаконити свою діяльність, робить для цього певні кроки: отримує узгодження сільської ради, районної, обласної, але потім чекає на погодження профільного міністерства від кількох місяців до кількох років.

Щоб вирішити проблему комплексно, депутати обласної ради розробили пропозиції та направили їх до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів. Зокрема було запропоновано розширити повноваження обласних рад щодо надання спеціальних дозволів, аби спростити процедуру отримання дозволів для підприємств, які прагнуть легально працювати та добросовісно сплачувати податки. А також – збільшити розміри штрафів за розкрадання надр; упровадити механізм розрахунку й відшкодування збитків, завданих державі внаслідок порушення законодавства про надра. Пропозиції депутатів Миколаївської обласної ради вже враховані у новій редакції Кодексу України про надра. На черзі – затвердження кодексу Верховною Радою.

Ігор Дятлов запевнив учасників урочистих зборів, що вони завжди можуть розраховувати на його підтримку, якщо їхня мета – дієва допомога громаді.
Після закінчення доповіді відбулася церемонія нагородження кращих представників місцевого самоврядування нашої області. Для них пройшов святковий концерт за участю колективів Обласного Палацу культури та відомої миколаївської співачки Наталі Баштової. На завершення чудовим подарунком для гостей став концерт легендарного білоруського гурту «Песняры», який завітав на свято за особистим запрошенням Ігоря Дятлова. Після кожного виступу глядачі віддячували артистам гучними оплесками та букетами квітів, а завершальна пісня «Белоруссия» настільки розчулила миколаївців, що вони аплодували, стоячи.

Ірина ПАВЛОВА
Фото Віктора ЩЕРБИНИ

НА ЗНІМКАХ (2-8): у залі не було вільних місць; нагороду отримує депутат облради Віссаріон Кім; грамота Верховної Ради України – заступнику голови Доманівської райради Олександру Воєводіну; подяка обласної ради оголошена Юліі Мазановій, начальнику відділу виконавчого апарату Новоодеської райради; на першому плані – депутати обласної ради; у глядацькій залі; виступають «Песняры».

Сообщение:

*

НОВОСТИ