Тепло в оселях і в душах

Новости

  17 Дек , 2011

14 грудня у селі Степанівка Веселинівського району запалав символічний факел. У домівках 17 родин з’явився газ
Усе своє життя Надія Олексіївна Савшак прожила без газу. Тепер, коли їй вже 72 роки, в її домівці з’явилося блакитне паливо. На запитання журналістів, як вона обходилася без такої звичної для багатьох зручності, показує на старовинну селянську піч.

«Пам’ятаю, ще у дитинстві кидали у піч солому, соняшники, бур’яни з усієї округи – у нас було чисто, бо люди все забирали, щоб розпалити піч, – розповідає Надія Олексіївна. – Бувало, б’ю горіхи й шкаралупу кидаю туди. Потім стали завозити дрова, вугілля. Тепер ось провели газ».

Хатинка Надії Олексіївни – поряд із газорозподільним пунктом, тому саме до неї після урочистої церемонії його відкриття завітали гості на чолі з головою Миколаївської облдержадміністрації Миколою Кругловим та першим заступником голови Миколаївської облради Володимиром Пащенком. Одразу після того, як на конфорці новенької газової плити спалахнув блакитний вогник, Надія Олексіївна почала готувати для гостей просту, смачну і традиційну для таких випадків страву – яєшню, підсмажену з салом.


14 грудня у селі Степанівка Веселинівського району запалав символічний факел, встановлений біля зведеного нещодавно газорозподільного пункту. У домівках 17 родин, що тут проживають, з’явився газ.

На свято зібралося все село. Перед степанівцями виступили голова Миколаївської облдержадміністрації Микола Петрович Круглов, перший заступник голови Миколаївської облради Володимир Валентинович Пащенко, голова Веселинівської райдержадміністраціі Олександр Миколайович Коваль, голова Веселинівської районної ради Інна Олексіївна Долгокерова, Миколаївський сільський голова Олександр Анатолійович Колесник, засновник приватного підприємства «Монтаж-технологія» Володимир Володимирович Ващук, представник ВАТ «Миколаївгаз» Сергій Петрович Йосипенко.

За останні п’ять років у Веселинівському районі газ був підведений лише до двох сіл – Урсолівки та Степанівки. Степанівцям довелося докласти чимало зусиль, щоб досягти своєї мети. Створили кооператив, а потім пішли до владних кабінетів, керівників підприємств, писали листи і доводили необхідність газифікації. Кілька разів побували на прийомі у голови облдержадміністрації Миколи Круглова і голови облради Ігоря Дятлова. Саме завдяки їхньому розумінню та безпосередній участі у цій важливі справі до Степанівки прийшло блакитне паливо.

У Веселинівському районі всього 18 газифікованих сіл. А от у області залишаються ще два райони – Снігурівський та Кривоозерський, у яких немає газовідводу, що не дозволяє проводити газифікацію населених пунктів. Над цим питанням працює зараз керівництво області.

– Ми обіцяли ще у 2007 році вирішити питання по газифікації Снігурівки, – зазначив Микола Круглов. – Однак склалося так, що у тому році розпустили Верховну Раду, і на 4 роки ця проблема залишилася без вирішення. Тепер є доручення Президента Віктора Януковича продовжити цей проект, який він починав, ще будучи Прем’єр-міністром. Сьогодні ми домовилися з цього питання з міністром енергетики Юрієм Бойком. Проведений тендер, визначена конкретна організація, яка буде виконувати роботи. У першому півріччі наступного року підведення газу до Снігурівки буде зроблено. На таке свято ми хочемо запросити Віктора Федоровича, який починав цю роботу.

За словами Миколи Круглова, на черзі і газифікація Кривоозерського району. Але там треба переробляти проектно-кошторисну документацію, яка була виготовлена ще за часів Радянського Союзу. Організацію, яка виконає це замовлення, вже визначено. Роботи планується розпочати також у наступному році.

Продовжиться створення розгалуженої газової мережі й у Веселинівському районі. Так, вже готова проектно-кошторисна документація для смт Кудрявцівка. Постійно працює обласна влада над газифікацією у Баштанському, Первомайському, Веселинівському, Арбузинському, Вознесенському районах. «Немає ніяких підстав вважати, що нас може щось зупинити у здійсненні наших планів щодо газифікації Миколаївської області», – сказав Микола Круглов.

Перший заступник голови обласної ради Володимир Пащенко повідомив, що реалізація проекту газифікації села Степанівка стала можливою завдяки спільним зусиллям обласної, районної влади, виробничників та мешканців села. Гроші на будівництво газопроводу були зібрані з кількох джерел. З обласного бюджету виділили близько 260 тис. грн., 70 тис. поступили з районного бюджету. Допомагали спонсори. Свої кошти внесли і селяни.

Микола Круглов зазначив: держава наша могутня, але за 20 років своєї історії підтягнути газ до Степанівки не вдалося. А тепер влада із громадою спільно подолали цю проблему.
Губернатор упевнений, що наша держава буде існувати доти, доки будуть жити і розвиватися такі невеликі села, як Степанівка. А з появою у селі блакитного палива з’явилася надія і на те, що це дасть міцний поштовх розвитку Степанівки. Приїдуть нові мешканці, знов оживуть спорожнілі хати, з’явиться робота для селян, молодь залишатиметься на батьківщині. З приходом газу у село вимальовуються досить райдужні перспективи, тому люди вірять у краще.

На святі не один раз прозвучало побажання мешканцям Степанівки, щоб блакитний вогник, який прийшов у їхні домівки, зігрівав не тільки оселі, але й душі людей. Коли в домі тепло і затишно, спокійно і радісно на душі у господарів.

Тетяна ФІЛІППОВА
Фото автора

НА ЗНІМКАХ: запалав символічний факел; Надія Савшак біля новенької газової плити; перший заступник голови облради В. Пащенко; пуск газу – свято для всього села.

Сообщение:

*

НОВОСТИ