Залізна дисципліна – запорука успіху

Новости, Экономика

  22 Дек , 2011

Магазин «Техносвіт» розташований неподалік ринку, в самому центрі курортного містечка. Це звичайна двоповерхова будівля, таких в Очакові – сотні. Перше, що здивувало, – відсутність вивіски та будь-яких розпізнавальних знаків. Проте згодом стало зрозуміло, що ніяка реклама магазину й не потрібна, адже завдяки справедливо заслуженій репутації від клієнтів і так нема відбою. Про це свідчать і численні грамоти та подяки, які прикрашають стіни приміщення. До того ж директора магазину Анатолія Семеновича Грищенка та його родину добре знають не лише місцеві жителі, а й приїжджі з п’ятнадцяти навколишніх сіл району. Нерідко до «Техносвіту» навідуються навіть вибагливі миколаївські клієнти, які ніколи не залишають приміщення магазину з порожніми руками.

ПП «Грищенко» – одне з перших підприємств на території Очакова, що спеціалізується на реалізації побутової техніки передових виробників, а також м’яких меблів. До уваги клієнтів представлений надзвичайно різноманітний асортимент, не гірший від того, що можна побачити у великих супермаркетах обласного центру.

Проте успіх та повага з боку оточення нікому не даються задарма. Для того, щоб їх заслужити, необхідно пройти довгий та нелегкий шлях. Не стала винятком і родина Грищенків. Про те, як усе починалося, нам по секрету розповів Анатолій Семенович. У 1992 році, після звільнення із військової служби та виходу на заслужений відпочинок, для того, щоб прогодувати родину, він разом із дружиною Тетяною почав працювати на ринку реалізатором. Із часом започаткували невеличкий власний бізнес. Паралельно родина займалася вирощуванням на дачі та реалізацією картоплі, яку доводилося возити за 12 кілометрів… велосипедами. Торгували овочами не лише в Очакові, а й на Лагерній косі. Звичайно, з таким напруженим графіком роботи Грищенки не знали ні вихідних, ні свят. «Тоді ми навіть моря не бачили, – пригадує Анатолій Семенович. – Хоча живемо зовсім поряд». Згодом, орендувавши торговельну «точку» в місцевому супермаркеті, «переключилися» на побутову техніку. І не прогадали – попит на такі товари завжди був високий, тому клієнтів вистачало. Окрім того, родина підприємців Грищенків ніколи не нехтувала думкою споживача, а, навпаки, дослухалася до неї, враховуючи актуальні потреби місцевого населення.

За довгі двадцять років сімейного бізнесу Анатолій Семенович визначив для себе головні секрети успіху, яких він повсякчас дотримується. Перш за все – залізна дисципліна. Напевно, це в нього ще з часів військової служби, адже в армії без порядку – нікуди. Якби не дисципліна та відповідальне ставлення до всього, що робиш, то навряд чи родині Грищенків вдалося б витримати жорстку конкуренцію. «Якщо покупці звикли навідуватися до твого магазину, наприклад, о восьмій годині ранку, а ти можеш відчинити магазин о пів на дев’яту, а то й пізніше, то вони прийдуть раз, другий, а втретє уже не захочуть», – пояснює власник магазину. Дисципліна повинна бути в усьому, переконаний Анатолій Грищенко, навіть у фінансах. Бездумно витрачаючи зароблені гроші, неможливо втримати свій бізнес «на плаву». Недарма ж у народі кажуть: копійка рубль береже…

Ще одна складова успішного ведення бізнесу – довіра та партнерські стосунки з постачальниками. Без них надзвичайно складно забезпечити покупців якісними товарами та зберегти конкурентоспроможність магазину.
 

Не менш важливу роль у цьому нелегкому ділі відіграє і ставлення підприємця до своїх покупців. Анатолій Семенович упевнений, що кожен клієнт заслуговує на увагу. Тому в цьому магазині завжди раді відвідувачам, тут вони можуть отримати безкоштовну вичерпну консультацію із будь-якого питання. Більше того, в разі необхідності майстер завітає до оселі замовника (навіть якщо вона знаходиться у найвіддаленішому населеному пункті!) та допоможе встановити чи полагодити придбаний товар. Власник магазину «Техносвіт» постійно працює над розширенням асортименту, намагається забезпечити клієнтів різноманітним найменуванням продукції, аби їм не доводилося їздити за нею аж до Миколаєва.

Звичайно, не всі покупці мають однаковий достаток та можуть собі дозволити купити не досить дешеву побутову техніку чи меблі. Анатолій Семенович це добре розуміє, тому його магазин уклав договори з провідними банківськими установами, які дають можливість придбати необхідні товари в кредит на вигідних умовах. Окрім того, його постійні клієнти мають дисконтні картки, що дозволяють суттєво економити. Також у магазині весь час діють знижки на різні групи товарів.

Бізнес є бізнес, але про благодійність та добрі справи Анатолій Грищенко теж не забуває. Він по можливості надає матеріальну допомогу міським та районним соціальним службам, дарує м’які іграшки школам, дитячим садкам та дітям із малозабезпечених сімей, активно співпрацює із благодійною організацією «Червоний Хрест», виступає спонсором місцевої баскетбольної команди. І це не пусті слова. Під час візиту до магазину ми переконалися у цьому на власні очі: на стільцях біля столу, за яким працює Анатолій Семенович, лежали великі білі пакунки з новорічними подарунками для діточок. Окрім того, магазин «Техносвіт» допомагає Очаківському міському молодіжному центру в придбанні туристичних путівок за зниженими цінами.

Звісно, Анатолій Грищенко не зміг би досягти таких висот у веденні бізнесу без підтримки родини. Старша донька Ірина та молодший син Дмитро з самого малечку допомагали батькам. От що значить правильне виховання! Зараз Дмитро – права рука Анатолія Семеновича, він завжди поряд із батьком – вчиться у нього, набирається досвіду, адже власний бізнес – це нелегка справа. І непідготовленій, слабодухій людині він не під силу.

Підготували Андрій ТЮРІН і Анна НІКУЛІНА
НА 1-му ЗНІМКУ: Дмитро і Анатолій Грищенки.

Сообщение:

*

НОВОСТИ