Зелені жнива лісівників

Новости, Экономика

  29 Дек , 2011

закінчуються нині в області. Як повідомив на прес-конференції начальник обласного управління лісового та мисливського господарства, депутат обласної ради Петро ПАЛАМАРЮК, станом на 26 грудня лісівниками Миколаївщини реалізовано населенню 26 тисяч 800 новорічних ялинок на суму 1 мільйон 280 тисяч гривень. Це – вагома частка від усієї реалізованої протягом року продукції (товарів, робіт, послуг), що її прогнозується отримати близько 9 млн. грн. при плані 7,7 млн. грн.

«Родзинка» цього року – в тому, що кожна новорічна ялинка перед продажем отримала певний штрих-код, що міститься на пластиковій бирці. Тому «неідентифіковану» ялинку легко вирахувати, відтак – запобігти незаконному промислу. Бирки централізовано розповсюджуються через обласне управління лісового та мисливського господарства. А самі лісові красуні, відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації №339-р від 24.11.11, дозволено реалізовувати лише в спеціально відведених для цього місцях. Зокрема в обласному центрі визначено 105 місць для продажу ялинок та сосен.

Саме завдяки цьому нововведенню кількість браконьєрів, котрі підступно піднімають сокиру на беззахисну ялинку чи сосну, зменшилася уп’ятеро порівняно з минулою зимою. Далися взнаки й майже дві сотні рейдів з охорони хвойних молодняків, проведених у грудні лісівниками краю. Так, на території ДП «Березнегуватське ЛГ» виявлений факт самовільної вирубки 89 дерев сосни кримської. Матеріали передані для проведення слідчих дій до Березнегуватського РВ УМВС. Аналогічне порушення закону зафіксовано на теренах Вознесенщини, тут браконьєри «вкоротили віку» 205 молодим сосонкам.

Стосовно підсумків року, що минає, то державними лісомисливськими господарствами Миколаївщини за цей період створено понад 2 тисячі гектарів лісових культур, а під час осінньої посівної кампанії висаджено 191 га захисних лісових насаджень за кошти обласного цільового фонду охорони навколишнього природного середовища. В зелених зонах міст та селищ створено 345 гектарів насаджень та 386 га водоохоронних лісонасаджень (уздовж річок, лиманів, навколо ставків).

Як наголосив Петро Миколайович, при складанні бізнес-плану акцент у цьому році був зроблений на наданні рекреаційних послуг, реалізації декоративного посадкового матеріалу та здійсненні ландшафтного дизайну. Миколаївські лісівники готові й усіляко розвивати зелений туризм. Це – нові напрямки в роботі обласного лісомисливського управління.

Щодо безпосередньо виробничих завдань, то в лісових розсадниках посіяно 60 деревних і чагарникових порід на площі 26,2 га при плані 23,5 га, або 112 відсотків. Закладено 34,8 га плантацій новорічних ялинок, ще 2,1 га площ відведені під тополю Топогрицького. В тепличках і парниках закладено 63,7 тис. живців.

2011 року в лісових розсадниках вирощено 8,5 мільйона штук сіянців деревно-чагарникових порід, у тому числі 1,4 млн. шт. – дворічних сіянців. Догляд за лісовими культурами проведений на площі 14,8 тисячі гектарів.

Щодо другого напрямку – мисливського, то, як зазначив начальник управління, про стан справ у цій галузі свідчить бодай той факт, що цього року на територію область навіть зайшла пара лосів. Їх усіляко підгодовують та турбуються про них працівники Володимирівського лісгоспу. А ось із хижими тваринами, насамперед вовками, ведеться непримиренна боротьба: цьогоріч відстріляні два десятки сіромашних, що дошкуляли не лише диким мешканцям лісу, а й людям і свійським тваринам. Зокрема масштабна облава на вовків була успішно проведена в Братськом районі.
У розрізі структурних одиниць лісомисливського управління, як відзначив Петро Паламарюк, найкраще у поточному році спрацювали Врадіївське, Вознесенське та Володимирівське лісомисливські господарства.

Андрій ТЮРІН
Фото автора

Сообщение:

*

НОВОСТИ