Змагаючись, визначалися у виборі професій

Новости, Общество

  8 Дек , 2011

29 листопада за ініціативою Кривоозерського районного центру зайнятості, у рамках Всеукраїнського профорієнтаційного конкурсу «ПОУМУ», у малому залі Кривоозерського районного Будинку культури відбувся аналогічний конкурс серед учнівської молоді району «Ерудити професій».

Колектив Кривоозерського РЦЗ, очолюваний І.Р. Білецьким, завжди у творчому пошуку. Цього року знайдено нові форми роботи з молоддю. Аби активізувати її, зацікавити учнівську молодь було обрано саме такий напрям, як організація та проведення конкурсу винахідливих та кмітливих.

У ньому взяли участь чотири команди шкіл району – Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 «Креатив», Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 «Бригада», Курячелозівської ЗОШ І-ІІІ ступенів «Романтики», Тридубівської ЗОШ І-ІІІ ступенів «Профі».

На початку заходу вихованці гуртка «Художнє слово» (кер. Т.О. Власенко) Будинку дитячої творчості привітали присутніх і артистично, з гумором пояснили про необхідність серйозного ставлення до вибору професії.

Ведучі заходу Іларія Новак та Віолетта Мельничук представили компетентне журі – голова журі заступник голови РДА Т.О. Шпак, члени журі – директор Кривоозерського РЦЗ І.Р. Білецький, начальник відділу сім’ї, молоді та спорту РДА М.С. Гавловська, заступник директора Кривоозерського ПАЛ С.М. Бачинська, спеціаліст відділу освіти РДА С.І. Бойко.

З вітальним словом до молоді звернулися голова Кривоозерської РДА Л.А. Рольян, заступник голови Кривоозерської районної ради В.І. Сікорський та директор Кривоозерського РЦЗ І.Р. Білецький. Вони побажали молодому поколінню нових звершень на своєму життєвому шляху.
І ось змагання почалися презентацією команд.

Кожна команда за кілька хвилин презентувала себе, підкріплюючи свої виступи яскравим гумором, артистизмом.
Наступний конкурс – розминка, де командам було запропоновано ряд зашифрованих професій, які необхідно відгадати. Всі команди гарно впоралися з таким завданням.

Конкурс капітанів складався із двох частин. Перша – треба було знайти пристосування наосліп вибраним предметам – знаряддям праці. Журі оцінювало винахідливість, фантазію та приналежність предмета до певної професії. У другій частині капітанам запропонували знайти вихід із певної ситуації. Кожен з капітанів команди обрав певне місто та пору року, в якій опинився з малою кількістю грошей. Тож необхідно було запропонувати алгоритм виживання в обраній незнайомій місцевості.

Не можна сказати, що капітани добре впоралися з цим завданням. Майже всі шукали найлегших шляхів, лише капітан команди Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 спочатку вирішила заробити кошти працею, нехай навіть посудомийкою у кафе.

Реклама професій – таким було домашнє завдання. Команда «Профі» рекламувала професію кухаря, «Романтики» – бухгалтера, «Бригада» – будівельника, «Креатив» – перукаря. У цьому конкурсі учасники винесли на суд глядачів театралізовані вистави, в яких продемонстрували знання визначених професій.
Насиченим, динамічним був виступ Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2.

До класики української літератури звернулися учні Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1. Вони рекламували професію перукаря, використовуючи мотиви комедії М. Старицького «За двома зайцями». Їх яскравий виступ був насиченим гумором, сповненим артистизму. Члени команди демонстрували неабиякі творчі здібності.

Підбиваючи підсумки конкурсу КВК, Т.О. Шпак відзначила чудові починання районного центру зайнятості та зацікавленість учнівської молоді. За підсумком усіх конкурсних завдань та кількістю набраних очок переможцем КВК «Ерудити професії» журі визнало команду «Бригада» Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2. З невеликим відривом по очках дана команда обійшла команду «Креатив» Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, яка за підсумком посіла друге місце. Далі призові місця розділилися: ІІІ місце у команди «Романтики», ІV – у «Профі» з Тридубівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Кожен учасник КВК отримав квіти та подарунки від районного центру зайнятості, а команда «Романтики» ще й перехідний кубок КВК.
Такі заходи необхідні для професійної орієнтації молоді, для того, щоб у майбутньому ними не поповнювалися ряди безробітних. Здібності та інтереси людини – це основа вибору професії. А на таких змаганнях завдяки інтелектуально-розважальним іграм розкривається творчий потенціал талановитої молоді.

Такі конкурси сприяють професійному самовизначенню старшокласників, підвищенню рівня знань школярів про основні тенденції сучасного ринку праці, послуги служби зайнятості, актуальні професії та спеціальності.

Н. БЕЛІНСЬКА
Кривоозерський район

НА ЗНІМКАХ: 1-2 – ерудити професій змагаються; 3 підсумки конкурсу підбивало компетентне журі.

Комментарии:

  1. Аноним:

    «Бригада» заняла І місце а перехідний кубок отримали «Романтики»

Сообщение:

*

НОВОСТИ