«Агрономія»: свіжий вітер перемін

Новости, Общество

  12 Янв , 2012

Державне підприємство «Дослідне господарство «Агрономія» – одне із найбільших аграрних підприємств не лише Арбузинського району, а й всієї Миколаївської області. В «Агрономії» – близько 6,5 тисячі гектарів орної землі, крім того, сільгосппідприємство має спеціалізацію насіннєвого господарства. З 24 вересня 2011 року на посаду директора ДП «ДГ «Агрономія» призначено Олександра Миколайовича Непочатова, що надало новий імпульс у розвиток аграрного гіганта.
 

Як розповів головний агроном підприємства В’ячеслав Наконечний, у планах на 2012 рік – засіяти зерновими культурами 2735 га ріллі. Через складні погодні умови сходи озимих пшениці та ячменю з’явилися лише на півтисячі гектарів. «Сходи перебувають у задовільному стані, – розповів В’ячеслав Васильович. – Новий директор зробив усе можливе і неможливе, щоб придбати у необхідній кількості добрива та засоби захисту рослин». Уже підписаний договір з відомою та авторитетною фірмою на постачання цих речовин на загальну суму 1,6 мільйона гривень. Крім того, у нас у запасі є 45 тонн сульфату амонію та 12,5 тонни рідких добрив».

Потурбувався новий керівник і про те, щоб господарство було завчасно забезпечено паливно-мастильними матеріалами. Пальне вже закуплено, і його вистачить не лише на комплекс весняно-польових робіт, а й практично до початку жнивної кампанії. Таким чином підприємство убезпечило себе від ризиків значного зростання цін на паливно-мастильні матеріали. У доброму та хорошому стані перебуває й механізований парк підприємства. Трактори, вантажівки та інший сільськогосподарський реманент полагоджено, на часі – ремонт комбайнів. Враховуючи потребу в оновленні мехпарку, вже придбано нову причіпку СГ-21.

Ще одним вагомим кроком нового керівника з поліпшення технологічної та виробничої дисципліни стало повне укомплектування штату висококласними фахівцями з напрямків. Це дає змогу детально відстежувати всі етапи технології виробництва у рослинництві та тваринництві та, за потреби, оперативно реагувати на різноманітні виклики, корегувати виробничий процес. «На спеціалістах економити не можна» – цього наріжного професійного принципу неухильно дотримується у своїй діяльності Олександр Непочатов, котрий, хоч і не із місцевих, але на тонкощах аграрної науки знається достеменно. Та й у колективі Олександр Миколайович швидко завоював репутацію мудрої, порядної та далекоглядної людини.

А ось В’ячеслав Наконечний – свій, агрономійський. Працює на посаді агронома з 1983 року, тож за плечима – багатий життєвий та професійний досвід. З 2003 року виконував обов’язки головного агронома безпосередньо в ДП «ДГ «Агрономія», потім плідно трудився на ланах сусідньої Братщини, і от – повернення у рідні пенати.

– Оскільки наше підприємство спеціалізується на вирощуванні й реалізації насіння, – продовжує В’ячеслав Васильович, – приділяємо велику увагу цьому напрямку. 260 гектарів власних площ відвели під насіння супереліти, 1580 гектарів зайняті елітою. Перевагу надаємо сортам вітчизняної селекції: якщо говорити про пшеницю – це Куяльник, Косовиця, Антонівка, Вдала, Тронка, Шестопалівка, ячмінь – Трудівник, Восход, Достойний. Щодо олійних культур, то культивуємо батьківські гібриди соняшнику – такі як Ясон, Надежный, а також сорт еліти Прометей. Ми готові поділитися якісним насінням не лише з господарствами району, а й з аграріями інших регіонів Миколаївщини.

Не забувають в «Агрономії» й про розвиток тваринництва. За короткий термін новому менеджменту вдалося збільшити середньодобові надої молока вдвічі! А загалом корів дійного стада налічується 280 голів. Молоко згідно з підписаними договорами постачається на відоме підприємство «Славія». Задля поліпшення санітарних вимог закуплено нові халати для доярок, а також придбано механізований доїльний апарат. І результат, як бачимо, більш ніж переконливий.

Директор також поставив питання руба: на свинофермі має утримуватися на відгодівлі щонайменше 200 свиней. Це дає змогу забезпечити власні потреби у м’ясі, а також завжди мати свіжу копійчину в касі господарства.

Гідно виконує ДП «ДГ «Агрономія» й покладені на нього державою соціальні функції. На підприємстві сумлінно трудиться 280 агрономійців. У господарстві є власний млин, ковбасний цех, крупорушка, цех з виготовлення макаронних виробів, два бари і три магазини, готель. «Агрономія» бере активну участь у житті місцевої громади – сприяє у проведенні різноманітних заходів та свят, допомагає ветеранам та малечі, утримує на власному балансі Будинок культури, стадіон, футбольну команду. ФК «Агрономія», до речі, посіла перше місце у районній першості з футболу.

Та й саме Державне підприємство «Дослідне господарство «Агрономія» у всьому намагається бути першим. Проте свіжий вітер перемін лише тільки почав наповнювати вітрила одного з флагманів аграрного виробництва. Тож на запрошення агрономійців побувати у них десь за півроку й переконатися в результатах проведених реформ відповідаю ствердно. Бо переконаний: «Агрономію» обов’язково чекають кращі часи.

Андрій ТЮРІН, спеціальний кореспондент «РП»

НА ЗНІМКАХ: агроном-насіннєвод Людмила Стройна, В’ячеслав Наконечний, завскладом Раїса Баланова, завтоком Зінаїда Карташова; головний агроном В. Наконечний демонструє нову причіпку; в очікуванні нового сезону.

Сообщение:

*

НОВОСТИ