Арбузинщина: земля, що приносить користь усій громаді

Новости

  12 Янв , 2012

Так сталося, що Арбузинський район став першим, про який ми розповімо у 2012 році. Принагідно зауважимо, що районну державну адміністрацію два місяці тому очолив Євгеній Віталійович ТРАВЯНКО. Втім, про здобутки та проблеми Арбузинщини молодий керівник знає достеменно, бо донедавна працював на посаді першого заступника голови райдержадміністрації, та й сам із місцевих. Тож на початку нашої розмови я попросив свого співбесідника розповісти про підсумки року, що минув.

Біографічна довідка

Євгеній Віталійович Травянко, 31 рік. Народився в с. Новокрасне Арбузинського району.
Після школи вступив до Бобринецького сільськогосподарського технікуму, де навчався за спеціальністю «Агрономія». Закінчивши з відзнакою технікум, став студентом Миколаївського державного аграрного університету.

Працював агрономом, головним агрономом у ДП «ДГ «Агрономія», головою правління СЗАТ «Южный Буг». У липні 2010 року призначений на посаду першого заступника, а 17 листопада 2011 року Указом Президента України Є.В. Травянка призначено головою Арбузинської районної державної адміністрації.
Одружений, виховує сина і доньку.

 

– Арбузинський район – регіон сільськогосподарський, адже на аграрний сектор припадає основна доля матеріального виробництва та задіяні дві третини трудових ресурсів.
У 2011 році наші аграрії спрацювали нівроку, зібравши 135,9 тисячі тонн зерна, а за підсумками кампанії зі збирання ранніх зернових Арбузинщина вдруге поспіль посіла почесне друге місце в області. Це – результат злагодженої та самовідданої праці всіх без винятку аграріїв району – як великих колективних підприємств, так і фермерських господарств, одноосібників тощо. Крім того, у районі вирощено та зібрано 305 тисяч тонн насіння соняшнику, 227 тисяч тонн цукрового буряку.

Серед лідерів аграрного виробництва – ПАТ «Оберіг» (очолює депутат обласної ради Олександр Олександрович Чебан), СТОВ «Промінь» (Олександр Миколайович Остапенко), ПАП «Благодатненський птахопром» (Олег Олександрович Юрченко), ДП ДГ «Агрономія» (Олександр Миколайович Непочатов). Ці великі підприємства не лише домоглися значних обсягів сільськогосподарського виробництва, а й мають добру репутацію завдяки піклуванню про заклади соціально-культурного призначення, людей села, зокрема дітей та ветеранів.

– Але, гадаю, аномальна осіння посуха дещо зіпсувала цілком позитивний настрій…
– Так, восени дощі здебільшого оминали наш північний район. Та панікувати не варто. Вже достеменно відомо, що із клину в 28,2 тисячі гектарів озимини загинуло 30 відсотків сходів, їх плануємо навесні пересіяти ярою пшеницею. Щодо інших площ, то, звичайно, сходи слабкіші, ніж минулоріч, але точна картина стане ясною пізніше.

– Арбузинський район – лідер на Миколаївщині не лише в рослинницькій галузі, а й щодо розвитку тваринництва. Чи вдалося збільшити поголів’я у 2011 році?
– В агропідприємствах регіону поголів’я великої рогатої худоби зростає щорічно. Це радує. Адже, окрім поліпшення матеріального становища самих підприємств, водночас маємо значне збільшення кількості зайнятого населення. От і минулого року стадо ВРХ зросло в районі на 14,5 відсотка і становить наразі 3682 голови. А корів дійного стада в колективних сільгосппідприємствах стало майже 1600, що на 28 відсотків більше, ніж рік тому.
 

Відповідно, беручи також до уваги наявність великого поголів’я свиней (6,6 тисячі п’ятачкових) та птиці, постійно зростає виробництво м’яса. Минулого року вироблено 19,75 тисячі центнерів м’яса, що на 7,7 відсотка більше показника 2010 року. Особливо відзначилися у цьому плані СТОВ «Промінь» та ПАП «Благодатненський птахопром», які удвох спромоглися забезпечити понад дві третини загального обсягу та поліпшити власну динаміку на 21 відсоток. Але на досягнутому в названих підприємствах зупинятися аж ніяк не збираються: те ж СТОВ «Промінь» сьогодні будує великий свинарський комплекс. До того ж планується ближчим часом створити високопродуктивне стадо гоштинської, української чорно-рябої молочних порід продуктивністю 8,5 тисячі кг від кожної корови та досягти подальшого зростання поголів’я ще на 30 відсотків.

– Як район використовує свою належність до так званої «зони спостереження»?
– Для забезпечення розвитку соціальної інфраструктури Арбузинщини 2011 року до Мінрегіонбуду був направлений перелік об’єктів, до якого включені капітальні ремонти семи та поточні ремонти 17-ти об’єктів соціальної інфраструктури району, на фінансування заходів із соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження по Арбузинському району.

На зазначені цілі було виділено 2,9 млн. грн. За рахунок коштів субвенції виконані капітальні ремонти, а саме: проведено розчистку підземного водозабору, збудовано 140 погонних метрів водопровідних мереж у смт Арбузинка (вул. Жовтнева, вул. Учительська), здійснено капітальний ремонт каналізаційних мереж у смт Арбузинка (вул. Шевченка) завдовжки 355 погонних метрів, капітальний ремонт розвідних водопровідних мереж у с. Іванівка, прокладено водопровідні мережі до школи та до дитсадка по вул. Шевченка. Капітального ремонту зазнала система водопостачання с. Любоіванівка, проведено реконструкцію водомережі, встановлено нове обладнання на свердловині, реконструйовано ЛЕП.

Також дитячу музичну школу переведено на газове опалення, побудовано газову топкову. Проведено капітальний ремонт поліклінічного корпусу Центральної районної лікарні: замінено вікна та двері, виконано внутрішнє оздоблення коридорів на суму 217,783 тис. грн.

За рахунок коштів субвенції виконано поточні ремонти двох дитячих садків на суму 137,2 тис. грн. та десяти шкіл району на суму 471,1 тис. грн. Основні роботи, які проводилися по закладах освіти, – це заміна вікон та дверей на металопластикові, облаштування внутрішніх санвузлів.

Проведено ремонт стадіону «Колос» та доріг комунальної власності Арбузинської селищної ради.
За рахунок коштів державного бюджету у рамках Програми «Питна вода України», з метою забезпечення населення районного центру якісною питною водою, збудовано колективну установку для очищення води вартістю 296,7 тис. грн., при цьому залучено кошти місцевого бюджету у сумі 68,5 тис. грн.

– Арбузинщина відома ще й тим, що тут започатковано діяльність благодійних фондів на території селищних та сільських рад району. Розкажіть, будь-ласка, детальніше про цю форму роботи з пожвавлення соціально-культурного розвитку регіону.

– Перша благодійна організація «Семенівський добробут» була створена з легкої руки керівника ПАТ «Оберіг» О.О. Чебана на території Семенівської сільської ради. Мета її діяльності зрозуміла: через брак бюджетних коштів на розвиток села кожен користувач земельних ділянок сплачує певну суму з кожного гектара ріллі, що є в його обробітку. За кошти благодійного фонду надається необхідна допомога – не лише фінансова, а й натуральна – дитячому садочку, фельдшерсько-акушерському пункту, проводяться сільські свята. Базовим господарством, на якому значною мірою тримається фонд, є товариство «Оберіг».
Нині на теренах Арбузинщини, за підтримки райдержадміністрації та органів місцевого самоврядування, успішно діють 12 благодійних фондів.

– А чи є належна взаємодія з депутатами обласної ради, котрі «закріплені» за Арбузинським районом?
– Звичайно, що так. Активну участь в організації та проведенні різних заходів, а саме: конкурсів, професійних свят, змагань, Днів селища та сіл, спортивних турнірів беруть депутати обласної ради Віталій Іванович Травянко та Олександр Олександрович Чебан. Вони є учасниками всіх шкільних свят – першого дзвоника, останнього дзвоника, випускних вечорів, зустрічей з представниками місцевого самоврядування, фестивалів. На ці та інші заходи обласні депутати приходять не з порожніми руками, а із завжди такими бажаними подарунками.

Наведу лише один приклад такої турботи. За підтримки райдержадміністрації, депутата обласної ради О.О. Чебана, приватних підприємців у листопаді в НВК «Пролісок» відбувся конкурс краси, таланту, творчості «Міні-міс «Пролісок»-2011, в якому взяли участь 10 маленьких дівчаток – справжніх леді.

– Чи планується у цьому році впровадження великих інвестиційних проектів?
– Якщо вдасться, за рахунок державної програми, побудувати підвідний газопровід до Кавунів, це, враховуючи наявність залізниці, дасть поштовх для розвитку всієї промислової зони на території сільської ради. Це – елеватор, пекарня, інші об’єкти.

Для громади всього району велику користь, насамперед екологічну, матиме й реалізація проекту з будівництва сміттєсортувального заводу неподалік від Арбузинки. Цей проект передбачає пресування та вивезення за межі району того сміття, що накопичилося на звалищах поблизу кожного населеного пункту.

Андрій ТЮРІН, спеціальний кореспондент «РП»
НА ЗНІМКАХ: Євгеній Віталійович ТРАВЯНКО; депутат обласної ради Віталій Травянко в дитячому садку с. Іванівка; установка для очищення води у смт Арбузинка.

Комментарии:

  1. ОКСАНА:

    Трав”янко вже показав,як вміє працювати!!!Це ставленик Януковича і не більше!!!І то не зовсім вдалий!

  2. ЛЮДМИЛА:

    А В Цьому садочку в с,Новоселівка пообіцяв до першого вересня відкрити другу групу. Пообіцяв…і забув, бо іде в депутати верховної ради!

  3. наталя:

    девочки Травянко человек слова

Сообщение:

*

НОВОСТИ