Березанщина: край трудівників у морського узбережжя

Новости, Общество

  19 Янв , 2012

Березанщина – це край хліборобства та виноградарства, знаменитий також своєю Коблівсько-Рибаківською зоною відпочинку. Як вдалося регіону реалізувати свій потенціал у 2011 році? Про це ми запитали голову Березанської райдержадміністрації Сергія Миколайовича КОРЧЕВСЬКОГО.

 

– Зведений та місцевий бюджети у минулому році були виконані на 105 відсотків. Усі питання соціально-економічного характеру, які ми ставили торік, вирішені. Щодо заробітної плати, то вона виплачувалася стабільно – як у бюджетній сфері, так і в приватному секторі. Єдиними боржниками по виплаті зарплати залишаються лише два підприємства – КП «Березанське» і ДП «Таврійське», втім вони оголошені банкротами.
– Чи є Березанщина привабливою для інвесторів?

– В Інвестиційному паспорті Березанського району налічується 36 позицій. Так, поблизу села Тузли впроваджується проект з будівництва вітрових електростанцій. Наразі будуються під’їзні шляхи до цього об’єкта, а вже в лютому будуть зводитись виробничі потужності. Стартувала й реалізація проекту з будівництва каскаду сонячних батарей довкола селища Березанка. Земельні питання вже вирішені, на часі – будівельні роботи. Від реалізації цих та інших інвестиційних проектів виграє весь район – будуть створені нові робочі місця, а місцевий бюджет отримає додаткові кошти.
– Якщо торкнулися теми бюджету, хто є його основними «донорами»?

– Це, насамперед, ВАТ «Коблево» (керівник Віра Михайлівна Козлівська), АТ «Прикордонник» (Михайло Семенович Дротенко), агрофірма ім. Петровського (Володимир Олександрович Оверченко). Значних результатів домоглися минулого сезону й інші аграрні лідери Березанщини – агрофірма ім. Потриваєва (Микола Миколайович Манзерук), ПСП «Дмитрівка» (Віктор Миколайович Шипов), ПСП «Фрегат» (Валерій Тофікович Салаєв). Завдяки наполегливій праці трудівників району було зібрано вагомий коровай у 130 тисяч тонн зернових. До того ж нами зроблено свій вагомий внесок у забезпечення продовольчої безпеки регіону – в обласний продовольчий фонд надійшло 1725 тонн березанського збіжжя. Тож є впевненість, що до нового врожаю ціна на хліб не зросте, тим паче що Березанський харчокомбінат, який випікає чудову та смачну продукцію, повністю забезпечений на цей період борошном. До слова, працівники цього підприємства серйозно налаштовані відродити вже призабуту славу березанських ковбас.

– У якому стані перебуває озимий клин?
– Дякувати Богові та нашим трудівникам, здебільшого у доброму та задовільному стані – посіви озимого ячменю. Натомість дещо зіпсували загальну картину поля із пшеницею, тож окремі площі пересіємо навесні.
– Які пріоритети на 2012 рік?

– Великі перспективи відкриваються з початком роботи Єлизаветівського кар’єру. Звідтіля дорожники беруть жорству, яка використовується на будівництво і ремонт автодоріг. Це неабияк здешевлює собівартість ремонтних робіт. Тож цього року «Райавтодор» має полагодити чимало місцевих шляхів, значна частина яких у незадовільному стані.

Але названий кар’єр відвантажуватиме замовникам не лише жорству, а й пиловий вапняк, причому його собівартість – вдвічі менша за кримський аналог. Цей фактор істотно здешевить будівництво житла для молодих спеціалістів, що здійснюється у рамках відповідної районної Програми. Тож маємо надію, що молодь після закінчення вишів охоче приїжджатиме на Березанщину, а наше завдання – зробити для неї достойні умови для праці та проживання.

Звичайно, продовжимо роботу з відкриття та ремонту дошкільних навчальних закладах. Лише нещодавно урочисто відкрився Тузлівський дитсадок, а незабаром, після здійснення ремонту даху та системи опалення, Новофедорівський ДНЗ буде переведений із сезонного на цілорічний режим роботи.

Андрій ТЮРІН, спеціальний кореспондент «РП»

Сообщение:

*

НОВОСТИ