Допомогти тим, хто цього потребує

Конфликт, Новости

  19 Янв , 2012

Загальновідомо, що добробут будь-якої цивілізованої держави, крім усього іншого, визначається ще й ставленням суспільства до дітей та людей похилого віку. І це не залежить від рівня її розвитку. Навіть економічно бідна країна здатна створити умови для спокійного та повноцінного життя найбільш уразливих та соціально незахищених верств населення. Головне, щоб були люди, яким небайдужа їхня доля.
У вівторок, 10 січня, в редакції нашої газети відбулася чергова «Пряма лінія», у якій взяла участь начальник головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Ольга СИВОПЛЯС.

Першою зателефонувала Олена, жителька Миколаєва. Вона звернулася за консультацією від імені своєї 82-річної сусідки-пенсіонерки Тамари Степанівни. Річ у тому, що через свій поважний вік старенька не в змозі самостійно себе доглядати. У Тамари Степанівни є син, але він проживає дуже далеко, тому не має можливості часто навідуватися до матері. Тетяна піклується про свою сусідку, проте постійно перебувати поруч із нею вона не може. Тому жінка цікавиться, чи можна розраховувати на допомогу соціальної служби по догляду за пенсіонеркою.

У відповідь на це Ольга Вікторівна повідомила, що при кожному територіальному центрі соціального обслуговування діють спеціалізовані відділення, які на дому надають необхідні послуги людям похилого віку, інвалідам I та II груп, що мають знижену фізичну активність та потребують стороннього догляду. Для того, щоб визначитися із правом на надомне обслуговування, пенсіонерка повинна звернутися із відповідною заявою до управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання. Якщо її син пенсійного віку, то вона автоматично відноситься до категорії одиноких громадян і обслуговуватиметься безкоштовно. Якщо ж її родич працездатного віку, то за послуги соціального працівника необхідно буде сплачувати певні кошти. Їх сума залежатиме від переліку наданих послуг, визначених у договорі.

Далі пролунав дзвінок від пенсіонерки Валентини Михайлівни, яка проживає у Центральному районі обласного центру. Жінка розповіла, що вона три роки поспіль зверталася до управління праці та соціального захисту населення із проханням надати їй матеріальну допомогу, проте там щоразу відмовляли. Пенсіонерка не розуміє, чому так відбувається, адже вона має на неї повне право.

У свою чергу, начальник головного управління праці та соціального захисту населення ОДА пояснила, що для отримання такої матеріальної допомоги раз на рік можна звернутися із відповідною заявою до вищезазначеного управління. У разі задоволення прохання особі буде виділена допомога, яка становить 50% від прожиткового мінімуму. Окрім того, жінка має право звернутися із аналогічною заявою і до міськвиконкому. У цьому випадку сума матеріальної допомоги буде залежати від її потреб та можливостей місцевого бюджету.

А стурбованій пенсіонерці Ольга Вікторівна пообіцяла обов’язково розібратися із даною ситуацією та особисто повідомити її про прийняте рішення.
Додзвонилася на «Пряму лінію» і Тетяна Ігорівна з Веселинівського району. Вона поцікавилася розміром мінімальної заробітної плати на 1 січня 2012 року. Ось що на її запитання відповіла Ольга Вікторівна:

– Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет на 2012 рік», мінімальна заробітна плата в місячному розмірі вже з 1 січня становитиме 1073 грн., з 1 квітня – 1094 грн., з 1 липня – 1102 грн., з 1 жовтня – 1118 грн., з 1 грудня – 1134 грн. Отже, поточного року передбачається збільшення мінімальної заробітної плати на 12,9% (із 1073 грн. до 1134 грн.).

Не стоятиме на місці й рівень мінімальної пенсії за віком. Цьогоріч її зростання сягне 10,5%. Це означає, що найменша пенсійна виплата в державі на кінець року становитиме 884 грн.
Майбутню матір Ірину Довженко, як і багатьох інших молодих батьків, цікавило питання виплати допомоги на другу дитину з 1 січня по 1 квітня 2012 року. Скільки ж вона становитиме?

Відповідаючи на запитання, Ольга Сивопляс повідомила, що допомога при народженні другої дитини призначається у сумі, кратній 60 розмірам прожиткового мінімуму. Її виплата здійснюється одноразово у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму при народженні дитини, решта суми виплачується впродовж наступних 48 місяців рівними частинами у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Таким чином, розмір допомоги для дітей, які народяться з 1 січня по 1 квітня 2012 року становить: на другу дитину – 53580 грн. (8930 грн. – одноразово, 930,21 грн. – щомісячно впродовж 48 місяців).
«Це досить суттєві зміни розміру допомоги при народженні дитини, адже до 2011 року він не залежав від прожиткового мінімуму і становив 8,5 тис. грн. на всіх дітей», – наголосила Ольга Вікторівна.

На «Пряму лінію» зателефонувала Галина Олександрівна з Казанківського району. Її п’ятирічний син – інвалід з дитинства, він потребує постійного домашнього догляду, тому жінка не має можливості працювати. Окрім того, хлопчикові необхідно купувати дорогі ліки та регулярно робити необхідні медичні процедури. Тож жінка поцікавилася, чи зросте в 2012 році надбавка на догляд за дитиною-інвалідом?

У відповідь вона почула, що вже з 1 січня поточного року розмір надбавки на догляд за інвалідом дитинства I групи підгрупи А збільшиться на 25%. А розмір державної соціальної допомоги для інвалідів з дитинства I групи підгрупи А становитиме 1438,5 грн., I групи підгрупи Б – 1233 грн., II, III груп та дітей-інвалідів без надбавки на догляд – 822 грн.

Надбавка на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років призначається одному з батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які не працюють і фактично здійснюють догляд за цією дитиною. А з 8 квітня 2011 року така надбавка призначається особам, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до моменту досягнення нею трирічного віку; у відпустці в зв’язку з вагітністю та пологами; у відпустці без збереження заробітної плати; у разі, якщо дитина-інвалід потребує домашнього догляду.

Наостанок Ольга Сивопляс ще раз нагадала про регулярне проведення у головному управлінні праці та соціального захисту населення облдержадміністрації «гарячих» телефонних ліній, особистих прийомів громадян та функціонування «телефону довіри». Тож кожен, хто потребує допомоги та підтримки, зможе отримати їх під час телефонної розмови з соціальними працівниками чи завітавши на прийом.

На «Прямій лінії» чергувала Анна НІКУЛІНА

Комментарии:

  1. галя:

    дяитина инвалид отримую111.8грн чи збильшиться надбавка

  2. галя:

    отримую допомогу на дитину-инвалида111.8грн чи зросте надбавка

Сообщение:

*

НОВОСТИ