Миколаївська митниця: де, коли і скільки

Новости

  27 Янв , 2012

ВАРТІСНІ  ПОКАЗНИКИ  ПО  ЕКСПОРТУ  ПЕРЕГНАЛИ  ІМПОРТ

У порівнянні з іншими Миколаївська митниця невеличка – тут працює всього 185 спеціалістів. Останнім часом відбулося суттєве скорочення штату: з 24 залишилося лише 17 митних підрозділів. Суттєвий результат дала переатестація. Причому, як не парадоксально, звільнення позитивно вплинуло на виробничі показники: в державний бюджет минулого року перераховано 1,8 мільярда гривень, що на 594 мільйони гривень більше позаминулорічного аналогічного періоду. За напрямком переміщення товарів Миколаївська митниця орієнтована на експорт.

У зоні обслуговування Миколаївської митниці перебуває дев’ять пунктів пропуску через державний кордон України (з них два авіаційні, шість морських, річковий) та два пункти контролю. Митне оформлення здійснюють три митні пости та сім відділів. Як прозвучало на звітних зборах, за минулий рік загальний зовнішньоторговельний обіг у зоні діяльності миколаївських митників становив 5,9 мільярда доларів США, при цьому вартість експортних товарів склала 4,7 мільярда доларів.

Цікава деталь: у порівнянні з аналогічним періодом минулого року вартісні показники експорту збільшилися на 59, а імпорту – на 39 відсотків. Сальдо торговельного балансу є позитивним – 3,6 мільярда доларів США. Причому, лише на 18 відсотків збільшилися вагові показники експорту (на 11,1 мільйона гривень).

Експортні операції здійснювали 564 підприємства, з них 194 – з Миколаївської області. В загальних обсягах експорту питома вага миколаївських підприємств становила 33 відсотки (3,6 мільйона тонн, а в коштах – 1,65 мільйона доларів США). Основні експортери – Миколаївський глиноземний завод (1,5 мільйона тонн гідроксиду алюмінію), ТОВ СП «Нібулон» (1,2 мільйона тонн зернових культур, 290 тисяч тонн насіння та сої), ТОВ «Югекотоп» (165 тисяч тонн олії та відходів олійного виробництва, 74 тисячі тонн патоки, 30 тисяч тонн насіння олійних культур та сої, 6 тисяч тонн зернових), ВАТ Первомайський кар’єр «Граніт» (240 тисяч тонн гальки та щебеню), ТОВ «Сандора» (75 тисяч тонн соків та безалкогольних напоїв), ТОВ «Південьнафтозбут» (95 тисяч тонн глиноземного кека), ФГ «Органік Сістемс» (8,2 тисячі тонн томатної пасти), ПАТ «Миколаївський комбінат хлібопродуктів» (14 тисяч тонн висівок і борошна), ЗАТ «Баштанський сирзавод (3,8 тисячі тонн сиру).

БОКСИТИ  ВЖЕ  НЕ  ІМПОРТ  –  «ДАВАЛЬНИЦЬКА  СИРОВИНА»

Цікавий факт: вагові показники статистичного імпорту минулого року збільшилися на 8,3 відсотка і становили 5,4 мільйона тонн. Проте оподаткований імпорт (товари, з імпорту яких був сплачений хоча б один податок) зменшився на 47 відсотків і становив 1,2, проти позаминулорічних 2,3 мільйона тонн. Причина полягає у тім, що імпорт бокситів здійснюється за давальницькими контрактами. При ввезенні 4,74 тисячі тонн бокситів лише 386 тисяч тонн (8,2 відсотка) були оформлені як імпорт, а решта – 4,35 тисячі тонн – як давальницька сировина. При цьому було надано 138 векселів на суму 275 мільйонів гривень (в середньому щомісячно 12 векселів на суму 23 мільйони гривень).

Загальна структура оподаткованого імпорту на 81 відсоток складається із сировинних товарів – 32 відсотки посідають боксити, 14,6 – червоний шлам, 15,4 – вугілля, 13,2 – каустична сода, 2 відсотки – мармурова крихта, хоча митні платежі від їх імпорту становлять лише 8,5 відсотка від загальної суми митних платежів (125,4 мільйона гривень).

Збільшення вартісних показників статистичного імпорту в першу чергу було пов’язане з митним оформленням трьох поставок уранових ТВЕЛів на Южно-Українську АЕС загальною митною вартістю 145 мільйонів доларів США та завдяки збільшенню імпорту сільськогосподарської техніки з Білорусі (з 106 мільйонів доларів США до 186 мільйонів).

Як зазначалося на зборах, усі основні платники регіону тією чи іншою мірою нарощували обсяги оподаткованого імпорту. Спад спостерігався лише на Миколаївському глиноземному заводі, який перейшов на давальницьку схему роботи, і у ТОВ «Юкрейніан Шугар Компані» у зв’язку з неотриманням відповідної ліцензії на імпорт цукру.

УКРАЇНСЬКОГО  МИТНИКА  ТРЕБА  УДОСКОНАЛЮВАТИ

Інформуючи у цілому про вклад у державний бюджет українських митників, а їх в Україні працює близько п’ятнадцяти тисяч, радник голови Державної митної служби України Віталій Лисий зазначив: загальні показники у роботі суттєво поліпшилися. У минулому році служба перерахувала в держбюджет 114 мільярдів гривень, що на 10 мільярдів більше порівнно з попередніми здобутками. Київський гість зазначив: на результати роботи великою мірою вплинули високий рівень професійної підготовки, самосвідомість і особиста відповідальність спеціалістів, яка останнім часом відчутно зросла. Фахівці митної служби, як правило, мають по дві, а то й по три вищі освіти. Незважаючи на це, зазначив Віталій Лисий, ще не повною мірою досягнуто рівня досконалості українського митника, тому роботи попереду багато.

Галина ПОРФИР’ЄВА

Сообщение:

*

НОВОСТИ