Невідомі імена «Великой миссии…»

Новости, Общество

  5 Янв , 2012

До пам’ятної для усіх ветеранів-афганців дати початку введення радянських військ до Афганістану Миколаївською обласною спілкою воїнів-інтернаціоналістів та запасу підготовлено і перевидано документально-історичну книгу «Великая миссия: факты, документы, свидетельства», презентація якої відбулася 22 грудня у приміщенні Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова.

Здійснити друге видання цієї книги стало можливим завдяки фінансовій підтримці депутатів Миколаївської обласної ради в рамках обласної Програми підтримки вітчизняного книговидання, книгорозповсюдження і популяризації української книги в Миколаївській області на 2011-2015 рр. Книга, що була надрукована у видавництві «Шамрай П. М.», містить короткі біографічні відомості про воїнів-інтернаціоналістів Миколаївщини, які брали участь у локальних конфліктах як радянського часу, так і часу незалежності України. Важливою частиною видання є також розділ про воїнів, які загинули під час виконання інтернаціонального обов’язку на території інших держав. На відміну від першого видання «Великой миссии…» (2005), до якого з причин засекреченості деяких архівних матеріалів не були внесені імена багатьох воїнів-інтернаціоналістів, друге видання книги було доповнено новими матеріалами з архівів військового комісаріату, управління праці і соціального захисту УМВС, СБУ, особистих архівів воїнів-інтернаціоналістів. Ілюстровано видання роботами художника, учасника бойових дій в Афганістані Сергія Башкірова.

У презентації взяли участь представники миколаївської обласної і міської влади, Миколаївської обласної спілки воїнів-інтернаціоналістів та запасу, Миколаївської обласної організації Національних спілок письменників України і Росії, люди, які мали безпосереднє відношення до створення книги, студенти військової кафедри Миколаївського національного університету ім. В. О. Сухомлинського.

Відкрив презентацію перший заступник голови Миколаївської обласної ради Володимир Пащенко, який зазначив, що презентована книга – засвідчення нашої поваги людям, які спасли світ від війни.

Заступник начальника управління у справах преси та інформації облдержадміністрації Вікторія Стецька і директор департаменту праці і соціального захисту Миколаївської міської ради Сергій Бондаренко нагадали про необхідність пам’ятати історію і назвали друге видання книги вкрай потрібним для військово-патріотичного виховання молодого покоління, якому незнайомі жахи війни.

Про ідею задуму книги, її поступове здійснення та копітку роботу над виданням розповіли голова Миколаївської обласної спілки воїнів-інтернаціоналістів та запасу Олександр Токарев та його заступник, учасник бойових дій в Афганістані Олександр Завражин.

Свої поетичні привітання авторам видання подарували член редакційної колегії книги «Великая миссия: факты, документы, свидетельства», голова Миколаївської обласної організації Національної спілки письменників України Дмитро Кремінь і поет-бард, голова Миколаївської обласної організації Спілки письменників Росії В’ячеслав Качурін. У пам’ять Олександра Дем’яненка, який довгий час був головою Миколаївської спілки воїнів-інтернаціоналістів та запасу і душею усіх його проектів, В. Качурін виконав улюблену пісню Олександра Миколайовича «Николаевский вальс». До привітань авторам видання приєднався директор видавництва, в якому було надруковано книгу, Павло Шамрай.

Наприкінці заходу директор ОУНБ ім. О. Гмирьова Надія Богза завірила, що друге видання книги «Великая миссия: факты, документы, свидетельства» займе гідне місце у фондах бібліотеки ім. О. Гмирьова і бібліотек області.

Наталія ІНЮТІНА, бібліотекар ОУНБ ім. О. Гмирьова

НА ЗНІМКАХ (2-3): учасники презентації.

Сообщение:

*

НОВОСТИ