Підбили підсумки року

Новости

  27 Янв , 2012

Стан та тенденції соціально-економічного розвитку Миколаївської області у 2011 році розглянули 24 січня на розширеному засіданні колегії облдержадміністрації. Відкрив та провів засідання голова облдержадміністрації Микола КРУГЛОВ.

«Протягом двох останніх років ми в Миколаївській області не зробили помилок, за які було б соромно перед нашою громадою», – заявив М. Круглов. Серед головних здобутків минулого року – приріст промислової продукції на 4,2 відсотка, збільшення виробництва аграрної продукції на 11,8%, зниження річного рівня інфляції (до 4,4%), зменшення заборгованості по заробітній платі.

Але більше на нараді приділялося уваги не здобуткам, а негараздам і шляхам їх розв’язання. Губернатора, попри позитивну динаміку розвитку, не задовольняють темпи економічного зростання, зокрема на Южно-Українській АЕС, котра через тривалий, понад місяць, простій одного з енергоблоків недовиробила понад 1 мільярд кВт/год. електроенергії. Складність ситуації – й у тому, що перший енергоблок практично виробив свій ресурс.

Перспектива переробної промисловості регіону пов’язана насамперед з такими гігантами, як ТОВ «Сандора», АТ «Баштанський сирзавод», ПрАТ «Лакталіс-Миколаїв». Але названі підприємства здатні наростити виробництво продукції за наявності достатньої кількості сировини. Тож губернатор закликав керівників районів приділяти максимум уваги розвитку тваринництва та овочівництва. І, як пригрозив губернатор, «відсидитися нікому не вдасться».

Сприятиме пожвавленню ситуації в сільському господарстві та наповненню споживчого ринку якісними та недорогими овочами й будівництво в Миколаївській області оптового ринку, це питання вже узгоджено з Кабміном. Стабілізуватиме ціни на «борщовий набір» й наявність великих овочесховищ та картоплесховищ. І дуже привабливою, як сказав М. Круглов, виглядає пропозиція від Російської Федерації про відновлення постачання овочів та фруктів у Москву та Санкт-Петербург.

Серед головних завдань року голова облдержадміністрації назвав необхідність наведення ладу на ринку землі. Адже це дасть можливість істотне збільшити надходження до бюджету, а відтак – і витрати на соціальну сферу. Потребує впорядкування й діяльність рибних господарств на внутрішніх водоймах області.

Андрій ТЮРІН
Фото Віктора ЩЕРБИНИ

Сообщение:

*

НОВОСТИ