Поспішайте творити добро

Новости, Общество

  27 Янв , 2012

«У кожній людині є сонце, тільки дайте йому можливість світити!» – ці слова Сократа цілком можна вважати лейтмотивом діяльності студентських волонтерських організацій Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського. Це сонячне світло зігріває душі знедолених, залишених дітей, які відчувають себе потрібними, коли до них приходять підтримати, допомогти, просто поспілкуватися, і сповнює вірою у власні сили тих, хто цю допомогу несе, хоча б на мить перетворюючись на всемогутнього доброго чарівника.
 

Волонтерський рух на кожному факультеті університету має свою історію розвитку: це була ініціатива й студентів, які усвідомлювали, що плекати у вихованця толерантне, співчутливе ставлення до інших можна лише за умови, коли ти сам небайдужий до біди іншого, і викладачів, які прикладом власного життя довели – світ рятує любов до ближнього.

Серед волонтерських організацій та клубів є такі, що заслуговують на особливу увагу. Зокрема це благодійний центр «Тепло поколінь» на факультеті психології. За словами його керівника, декана факультету Ірини Сергіївни Литвиненко, кредо центру – «Якщо можеш допомогти – допоможи, якщо можеш зігріти – відігрій, теплом та любов’ю людей наділи» – і визначає напрямки його роботи. Волонтери відвідують дитячі садки, притулки для дітей-сиріт, працюють зі складними підлітками, організовують благодійні акції спільно з миколаївськими школярами, піклуються про людей похилого віку і відвідують онкологічне відділення обласної дитячої лікарні. Та всі ці дії були б абсолютно марними, якби не народжувалися з душевного пориву студентів, не живилися їх творчою ініціативою. Cтуденти зазначають, що працювати у центрі нелегко, адже треба не просто «бути благодійником», треба, щоб твої дії були щирими, йшли від серця. Це запорука успіху, інакше діяльність заради «галочки» не буде корисною ні тобі, ні людям. Тому, в першу чергу, це копітка робота над самим собою.

Небайдужість юних волонтерів до сучасних соціальних проблем вражає і захоплює благодійні організації та соціальні служби. Зокрема директор Миколаївського міського притулку для людей похилого віку та інвалідів Володимир Якович Власов підкреслює, що волонтери МНУ імені В.О. Сухомлинського наділені винятковою душевною добротою. До речі, за результатами соціального опитування серед студентів та професорсько-викладацького складу університету у номінації «Кращий клуб-2011» благодійний центр «Тепло поколінь» посів перше місце. Проте для учасників центру першість не головне, у них набагато серйозніші і, разом з тим, шляхетніші наміри – формування моральної атмосфери у суспільстві.

Значний внесок у розвиток волонтерського руху робить кафедра педагогіки початкової освіти інституту педагогічної освіти. На базі кафедри створено студентську волонтерську організацію, керує якою Анна Богданівна Бреславська, а координує завідувач кафедри Світлана Іванівна Якименко. Волонтери цього центру діють у рамках спільних угод, укладених між центром та благодійними організаціями, зокрема з обласною організацією Товариства Червоного Хреста, за дорученням якої щорічно відбувається збір теплих речей для малозабезпечених. Голова товариства Людмила Степанівна Краснюк неодноразово висловлювала щиру вдячність за участь волонтерів у заходах організації, надсилала листи-подяки на адресу університету.
 

Напередодні Дня Святого Миколая студенти-волонтери провели ярмарок, а на виручені кошти запросили до притулку для людей похилого віку перукарів. Адже на свято всім хочеться бути гарними!
Чимало добрих справ на рахунку студентів-волонтерів кафедри військової підготовки. Та найбільшим своїм успіхом вони вважають багатолітню співпрацю з Миколаївською школою-інтернатом № 5. Гуманітарна допомога, залучення меценатів, святкові концерти та розважальні програми, організовані разом з Творчим центром «Естетика» – далеко не повний перелік проектів, що реалізують студенти кафедри. За словами директора інтернату Миколи Васильовича Ляшенка, діяльність волонтерів кафедри військової підготовки, їх щирі посмішки, активність, бажання допомогти є для вихованців закладу переконливим доказом того, що милосердя і доброта – основа людського життя.

Родзинкою діяльності волонтерів кафедри є те, що вони, як і належить справжнім благодійникам, не афішують свої добрі вчинки, оскільки вважають, що робити добро – це потреба душі. Так, збираючи кошти для лікування онкохворої дівчинки, вони зробили все можливе, аби батьки дитини відчули підтримку, зрозуміли, що віра в краще здатна подолати будь-що. Власне саму акцію волонтери назвали «Надія для Надії». До речі, найактивнішу участь у всіх благодійних акціях беруть викладачі кафедри.

Студентка Ані Мноян, яка навчається на четвертому курсі факультету іноземної філології, вже третій рік очолює волонтерську організацію «Діємо разом». Спілкуючись із дівчиною, дивуєшся її запалу і прагненню відгукнутися на перше ж прохання про допомогу. Тож не дивно, що волонтери організації тісно співпрацюють із благодійним фондом «Сприяння дітям», який опікується Миколаївською дитячою обласною лікарнею.
 

Оксамитові очі Ані починають світитися по-особливому, згадуючи, як раділи дітлахи Миколаївського притулку, коли їм привезли іграшки, зібрані під час акції «Частинка себе». На думку дівчини, у цих іграшках дійсно збереглася часточка душевної теплоти колишнього юного господаря, бо майже кожен, хто взяв участь у акції, розповідав історію зустрічі з лялькою. Та попереду, переконана Ані Мноян, багато добрих справ, що просто потребують участі волонтерів.
 

Спільним проектом студентів-волонтерів із різних факультетів та Творчого центру «Естетика» стала благодійна акція, що відбулася напередодні дня Святого Миколая в Очаківській школі-інтернаті. Ще задовго до поїздки вихованцям цього закладу запропонували написати листа святому чародійнику і розповісти про подарунки, які вони мріють отримати. Ці листи розподілили між собою волонтери, вивчили і, на зібрані кошти, придбали подарунки для кожного. А ще був святковий концерт, веселі конкурси і, як зазначала більшість учасників акції, дитячі очі, які не можна забути: «Я потрібен! Мене люблять! Про мене пам’ятають!». Учасники акції ще довго ділилися враженнями від поїздки. Питанням, що лунало найчастіше після повернення до Миколаєва, було: «Коли відбудеться наступна акція?».

Існує думка, що рівень розвитку суспільства визначає те, як воно ставиться до дітей і літніх людей. Напевне, сьогодні найтяжче саме їм, людям «третього віку». Заклопотані діти й онуки не рідко пропонують «легкий» вихід із ситуації – притулок. Тут доля жорстоко урівнює тих, хто мав щасливу родину, і тих, хто не знайшов особистого щастя. Різні люди, які чимало бачили на своєму віку, які колись рятували світ від «коричневої чуми», тепер самі потребують допомоги. Проте найважливішим для них є не матеріальна, а моральна підтримка, тепле слово, щирий жарт. Притулок для людей похилого віку постійно перебуває у центрі уваги волонтерів кафедри військової підготовки. Бо ж як можна готувати захисників Вітчизни, не виховавши у них поваги до віку, мудрості, досвіду? Концерти на честь Дня визволення України від фашистських загарбників, Дня Перемоги та благодійні акції, що проводяться спільно з Творчим центром «Естетика», – це вже добра традиція кафедри.

На адресу юних благодійників надходить чимало привітань від організацій та установ, з якими вони співпрацюють. Особливо теплими були слова подяки і побажання голови Миколаївської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Людмили Степанівни Краснюк, яка наголосила, що людяність, щирість і доброта студентів Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського врятують світ.

Анастасія СОРОХМАНЮК, студентка Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського

НА ЗНІМКАХ: передноворічна благодійна акція студентів університету для дітей-сиріт Очаківської школи-інтернату; благодійний ярмарок по збору коштів для онкохворих дітей; щасливі хвилини спілкування волонтерів з онкохворими дітьми; благодійний концерт для ветеранів ВВВ; слова вдячності (подяки) університету за благодійну волонтерську роботу; зустріч із ветеранами під час благодійного концерту в шпиталі для учасників ВВВ.

Сообщение:

*

НОВОСТИ