«Сонечко», зігріте любов’ю та турботою

Новости, Общество

  19 Янв , 2012

Балотуючись, уже далекого 2004 року, на посаду Коблівського сільського голови, Володимир Панич серед головних пріоритетів поставив перед собою завдання створити належні умови для виховання та гартування молодого покоління. Адже Володимиру Михайловичу краяло серце, коли бачив, у яких незатишних умовах утримуються діти у дошкільних закладах: дах, що протікає, вицвілі похмурі стіни, обмаль іграшок та побутових зручностей… Тож, отримавши вотум довіри земляків, В. Панич узяв на озброєння принцип «Вкладені гроші в дитсадок – це розумні інвестиції в майбутнє».

Слова у сільського голови не розійшлися з реальними справами. Нині ДНЗ «Сонечко» у с. Коблеве та дитсадок «Золотий півник», що розташований у с. Ленінка, є, напевно, кращими дошкільними навчальними закладами у Миколаївській області, та й в Україні також. На фінансування цих дитячих садків з бюджету Коблівської сільської ради щороку виділяється – увага! – понад одного мільйона гривень. У той же ДНЗ «Сонечко» за сім років було інвестовано близько 3,5 мільйона гривень. А якщо додати до цієї вражаючої цифри ту любов та турботу, яку вкладає в молоде покоління дбайливий та дружний колектив дитячого закладу, стане зрозумілим: діти не на словах, а на ділі отримали всі умови для повноцінного та гармонійного розвитку особистості.

Тільки-но переступаєш поріг дитячого садочка, як одразу ж потрапляєш немов у якусь казку, втім, у режимі «реального часу». Навіть у коридорах розстелені теплі та різнобарвні килими, а стіни прикрашені живими квітами, картинами, українськими рушниками. Відвідувачів та гостей дитсадка вітає й талісман навчального закладу – «Україночка».
 

Годі й казати, що в усіх приміщеннях – тепло та затишно, а різноманітні іграшки та навчальні прилади, здається, вже немає де розміщати. Завідувачка ДНЗ «Сонечко» Тетяна Кисіль між тим із гордістю повідомляє, що для діточок організовано роботу шести гуртків, зокрема хореограф приїздить із міста Южний Одеської області. З дітьми також працює кваліфікований психолог. Ба, у кожній групі є власний комп’ютер. Після чого вже не дивуєшся ані гарячій воді в умивальниках, ані новенькій, сяючій сантехніці, ані зручним ліжкам із чистенькою білизною. Та й на харчування маленьких мешканців Країни дитинства виділяється цілком пристойна сума – 11 гривень на день (70 відсотків забезпечує сільський бюджет). М’ясо, молоко, овочі та інша продукція – лише відмінної якості, закупається безпосередньо у місцевих виробників.

ДНЗ «Золотий півник» (керівник Надія Антощенко) – немов зменшена копія дитсадка «Сонечка», щоправда, лише за розмірами та кількістю відвідувачів (50 проти 150-ти дітей у Коблевому). В іншому ж у цьому дитячому закладі запроваджені ті ж самі найвищі стандарти щодо виховання та навчання молодого покоління. Хоча у Ленінківському дитсадку є й своя «родзинка» – з малих літ дітвора, під проводом викладача з фізичного виховання Олени Радіонової, привчається до здорового способу життя. Це засвідчує і диплом, яким нагороджено кращий спортивний дошкільний навчальний заклад Миколаївської області. В ошатній спортивній залі, обладнаній всім необхідним, юні ленінківці грають у баскетбол, бадмінтон та настільний теніс, також оволодівають премудрощам інтелектуальних двобоїв – шахів та шашок.

Є в дитячій оселі й соляна доріжка, і власноруч вироблені масажні ковдри, а сплять хлопчики та дівчатка на мішечках із лікарськими травами. Завдяки постійному застосуванню комплексу заходів рівень захворюваності на інфекційні та інші хвороби серед малечі істотно знизився.

2011 року відкрито ще одну групу в Ленінці та одну групу – в Коблевому. А між тим народжуваність на території Коблівської сільської ради зростає рік у рік. Тож Володимир Панич вже мізкує над тим, щоб розширити ДНЗ «Сонечко». «Але це приємні клопоти», – посміхається Володимир Михайлович. І вже не дивуєшся, що дитячі ігрові майданчики встановлені не лише на території дошкільних закладів, а й у житлових масивах.

У полі зору сільського керманича – й інші об’єкти соціальної сфери. Всі вони, до речі, газифіковані та обладнані металопластиковими вікнами і дверима. У результаті такого піклування Коблівська амбулаторія загальної практики сімейної медицини (головний лікар Віктор Чернега) забезпечена всією необхідною апаратурою, в усіх приміщеннях виконані якісні ремонти. Сімейний лікар Іван Ступницький демонструє мені і хірургічний світильник, і масажні ліжка, і сучасну сертифіковану лабораторію, і стоматологічний кабінет, обладнаний за останнім «писком» техніки.

Всі принади, про які мовилося вище, не звалилися на голови тутешніх мешканців як манна небесна. Це – результат системної, цілеспрямованої праці сільського голови та депутатів сільради з наповнення бюджету, поліпшення соціальних стандартів. Лише у 2011 році до сільського бюджету вдалося консолідувати понад 4 мільйони гривень. На ці кошти, зокрема, відремонтовано чергову групу у дитсадках, відновлено вуличне освітлення у Коблевому, відремонтовані місцеві дороги. У всіх трьох населених пунктах замінено водопровідні мережі, відтак вода подається цілодобово.

А Володимир Панич ділиться зі мною планами по істотному збільшенню бюджетних доходів у поточному році. Велику користь коблівській громаді, на переконання Володимира Михайловича, має принести створення курортного містечка. Над цим питанням, за допомогою губернатора Миколи Круглова та голови обласної ради Ігоря Дятлова, наполегливо працює сільська влада – у цьому році планується здійснити інвентаризацію та грошову оцінку земель, розробити та затвердити генеральний план забудови Коблевого, вирішити питання водопостачання та водовідведення у зоні відпочинку.

Андрій ТЮРІН, спеціальний кореспондент «РП»
НА ЗНІМКАХ: Володимир Панич у дитсадку «Сонечко»; Анна Кравченко, Іван Ступницький, акушерка Ірина Курило.

Сообщение:

*

НОВОСТИ