Три складові успіху: місцева влада, громада та бажання змінити життя на краще

Новости, Общество

  27 Янв , 2012

Спираючись на ініціативи людей, влада Казанківського району успішно вирішує насущні проблемні питання свого регіону.
ДОВІДКА
Відстань від обласного центру до Казанки дорівнює майже 130 кілометрам. Район граничить із трьома областями – Херсонською, Дніпропетровською та Кіровоградською.
Населення Казанківщини сягає 20800 чоловік. По чисельності населених пунктів, а їх у регіоні 70,  Казанківський район посідає перше місце в області.

СИМВОЛІКА
Форма герба Казанківського району нагадує український державний символ – тризуб. У центрі вгорі – ікона Казанської Божої Матері, яка є покровителькою Казанки. Зображений на гербі рушник – оберіг українців на всі віки, а в нашому випадку це ще і символ гостинності Казанківщини – краю, де гостям завжди раді.

Бесіда журналіста РП» з керівниками Казанківського району – головою райдержадміністрації Василем Васильовичем СКРИПНИКОМ та головою районної ради Василем Івановичем КУЗІНИМ.

БІОГРАФІЧНА  ДОВІДКА
Василь Васильович Скрипник, 48 років. Народився у селі Тридуби Кривоозерського району. У Казанці проживає і працює 28 років.
Закінчив історичний факультет Миколаївського державного педагогічного інституту. Працював директором школи. У 2003 році закінчив Одеський національний інститут держуправління при Президенті України, отримавши спеціальність «Магістр державного управління». 2011 року захистив диплом у Миколаївському аграрному університеті.
Одружений. Має двох дорослих дочок і чарівну внучку Маргариту, якій виповнився один рік і два місяці.

– Василю Васильовиче, як ви оцінюєте результати взаємодії роботи влади і громади району за минулий рік?
– У цілому я ними задоволений. І для цього є реальні підстави. З узагальнених показників наш район знаходиться у першій десятці по області, а з деяких окремих показників (наприклад, з виконання бюджету) – то й на першому місці. Обласний рейтинг – серйозний екзамен на управлінську зрілість влади, але найсуворішу і найоб’єктивнішу оцінку першою ставить нам казанківська громада.

Діяльність виконавчої влади у минулому році була побудована відповідно до розробленої Програми соціально-економічного розвитку району, основу якої склали накази виборців. Їх виконання почалося з 2010 року і продовжується досі. Запорукою успішного втілення районної програми, безумовно, є економічна платформа, виконання бюджету. Наприкінці минулого року був сформований і збалансований бюджет, який успішно виконувався. Це дозволило передбачити конкретні кошти для фінансування програмних завдань.

– Що, на ваш погляд, відігравало вирішальну роль при розподілі бюджетних коштів?
– При розподілі коштів з районного бюджету велику роль відігравала активність і згуртованість громади та її ватажка – керівника органу місцевого самоврядування – у бажанні вирішити ту чи іншу першочергову проблему на своїй території, ретельно її вивчити.

Взяти хоча б за приклад Великоолександрівку. Сільський голова Ольга Лейбович допомогла жителям села створити кооперативи для будівництва розвідних мереж, вчасно відкоригувала проектно-кошторисну документацію на будівництво підвідного газопроводу. Нинішнього року газифікація у Великоолександрівці буде завершена, у недалекій перспективі планується привести у належний стан приміщення для дитсадка й відремонтувати Будинок культури.
 

Або ж взяти Веселобалківську сільраду, де сільський ватажок Н.Л. Подгурська добре орієнтується в пріоритетних потребах села. У 2010 році було газифіковане село, підведено природний газ у бібліотеку, сільський Будинок культури, відремонтовано дах місцевої школи, вирішене питання водозабезпечення. Подбали і про заміну підлоги у спортивному залі місцевої школи – з районного бюджету для цих потреб було виділено 50 тисяч гривень. У нинішньому році енергозберігальні технології прийдуть і у сільський Будинок культури, де планується осучаснити вікна, двері.

Найбільшу сільську територіальну громаду району – Володимирівську – очолює вже вкотре О.В. Капуста. Завдяки залученню коштів сільського та районного бюджетів частково замінені вікна у Володимирівській дільничній лікарні та місцевій школі, сільська рада посприяла проведенню ремонтів та заміні вікон у дитячих садках, за рахунок районного бюджету (370 тисяч гривень) придбано шкільний автобус.
– А як вам вдається вирішувати питання газифікації населених пунктів, адже для цього потрібні великі суми коштів?

– Дійсно, кошти потрібні значні. Так, на території Дмитрівської сільської ради у минулому році практично з нуля почалося будівництво підвідних газових мереж. Таке важливе й складне питання вдалося вирішити завдяки грамотному поєднанню фінансування з різних джерел – з районного (50 тисяч гривень) та місцевого бюджетів, а також за спонсорські кошти (більше 100 тисяч гривень). Завершується будівництво розвідного газопроводу. В перспективі – ремонт сільського Будинку культури. Нинішній рік буде знаковим і для жителів села Дмитро-Білівка, які спільно з владою активізували свої зусилля навколо газифікації села. Проектно-кошторисна документація зараз уже перебуває на експертизі.
– Тобто ви залучаєте до співпраці і громаду, мається на увазі спонсорські кошти. І, мабуть, не тільки в питаннях газифікації?

– Ми реальними справами довели, що таке поєднання фінансування йде тільки на користь громаді. Хочу відзначити також, що останнім часом відчутно активізувалася і Каширівська територіальна громада: проведений ремонт сільського Будинку культури, дитячий садок облаштовано меблями. А сільський голова О.І. Лагода разом з депутатським корпусом Лагодівської сільради об’єднали свої зусилля навколо модернізації фельдшерсько-акушерського пункту. За рахунок районного і місцевого бюджетів було проведено електроопалення, встановлено металопластикові вікна. Миколо-Гулаківська сільрада у минулому році провела низку енергозберігальних заходів: у дитсадку та лікарській амбулаторії були замінені вікна на металопластикові, нинішнього року запланований ремонт сільського Будинку культури. За рахунок коштів Михайлівської сільради і районного бюджету (50 тисяч гривень) був відремонтований дах сільського Будинку культури, вирішується питання водозабезпечення. За кошти жителів громади (67 тисяч гривень) відремонтований накопичувач води. Спонорський внесок ПП «Агротех» допоміг селянам придбати необхідні матеріали для водозабезпечення Михайлівської школи. Є проблеми з водозабезпеченням і у жителів села Нововолодимирівка. Виготовлена проектно-кошторисна документація, згідно з якою на заплановані роботи потрібно приблизно мільйон гривень. У зв’язку з цим райдержадміністрація направила пропозиції щодо фінансування цього проекту за рахунок державного бюджету за програмою «Питна вода». Чималою була результативність роботи й інших сільських рад: там, де було поставлено мету, її досягнуто. Новофедорівський сільський голова Л.В. Іванченко разом з громадою планомірно вирішують злободенні питання: завершено ремонт місцевого Будинку культури (з місцевого бюджету виділено 100 тисяч гривень). Завдяки спонсорським коштам депутата районної ради Ю.В. Серби та інших сільгосптоваровиробників відремонтований спортзал місцевої школи, облаштований дитячий майданчик у дитсадку. Питання водозабезпечення тут теж було актуальне. З районного бюджету виділи 40 тисяч гривень на Новофедорівський і Новогригорівський водопроводи. Крім того, на сьогодні майже виконані роботи по будівництву накопичувача води у Новогригорівці. Це питання також вдалося вирішити за рахунок спонсорських коштів Ю.В. Серби – понад 75 тисяч гривень і коштів жителів села – теж 75 тисяч гривень. На перспективу планується ремонт доріг, освітлення населених пунктів, що розміщуються на території Новофедорівської сільради, ремонт сільського клубу села Троянки.
 

В Олександрійській сільраді вдалося перевести дитячий садок на цілорічний режим роботи, у цьому році буде вирішене питання опалення сільського Будинку культури.
Зміни відбулися в селищній громаді, яку очолює новообраний селищний голова Н.І. Паланіч. Пріоритетними визначені питання ремонту доріг, освітлення вулиць, водозабезпечення, а також енергозберігальні технології і у дитсадку «Теремок». Нині селищна рада планує залучити кошти інвестиційного фонду – вже розроблена проектно-кошторисна документація на ремонт доріг на 6 мільйонів гривень. Минулого року освоєно 1 мільйон 300 тисяч гривень. Селищна рада працює над програмою забезпечення населення питною водою. За рахунок районного і селищного бюджетів розроблений пакет документів на реконструкцію водної мережі селища. Враховуючи масштабність робіт, райдержадміністрація направила пропозиції ОДА щодо фінансування на суму 5 мільйонів гривень. А в цілому потрібно 15 мільйонів гривень за цінами минулого року. За рахунок коштів державного та районного бюджетів ведуться роботи по будівництву бювету з очищення води. Для цієї мети триває реконструкція колишнього приміщення їдальні ЗОШ № 4. Усього потрібно 360 тисяч гривень, з них з бюджету селищної ради – 36 тисяч гривень, решта – з державного. Такі бювети планується встановити не тільки в селищі, а й у інших селах району.

– Минулий рік у вашому районі був оголошений роком медицини. Що це дало громаді?
– Ми пішли на це з єдиною метою – реанімувати районну лікарню. Так склалося, що у 2011 році існування Центральної районної лікарні опинилося під загрозою. Лікарню треба було довести до вимог сучасних стандартів, а це немалі кошти. Крім основного фінансування, на цю галузь було вирішено додатково виділити 1 мільйон 300 тисяч гривень. Головними питаннями були реконструкція інфекційного відділення лікарні, ремонт клінічної лабораторії, інших відділень і придбання новітнього медичного обладнання. Вперше за останні роки було виділено майже 330 тисяч гривень. Зазначу, тільки на обладнання. Завдяки вжитим заходам Центральна районна лікарня кардинально змінила своє обличчя і якість медичного обслуговування стала набагато краще.

– Не можна обминути і питання соціального захисту, воно, погодьтеся, завжди є актуальним.
– Так, це питання ми вважаємо найважливішим. Нам вдалося віднайти понад 325 тисяч гривень і здійснити якісний ремонт у стаціонарному відділенні для одиноких громадян. На додаток за допомогою міжнародного благодійного фонду цей заклад отримав холодильник та два кондиціонери. Умови життя літніх людей суттєво поліпшилися. Планується придбати сучасні ліжка та інші необхідні предмети побуту.

Ще раз хочу повторити, що такі результативні кроки – приклад взаємодії райдержадміністрації з районною, селищною і сільськими радами, керівниками структурних підрозділів РДА, державних установ, сільгосппідприємств, фермерів, приватних підприємців. І, звичайно, з обласною радою, облдержадміністрацією, в першу чергу завдяки підтримці наших проектів головою ОДА М.П. Кругловим. Зокрема наш земляк, перший заступник голови облдержадміністрації Геннадій Борисович Ніколенко завжди тримав у полі зору проблеми нашого району і допомагав їх вирішувати. Результати є, але, як завжди, хочеться більшого. Основний пласт завдань, які були поставлені, вирішити вдалося. Але є й невирішені. Це, в першу чергу, зайнятість населення. Я не задоволений результатами роботи комісії з легалізації робочих місць, яка у цьому році буде кардинально переглянута. З цим питанням пов’язане впровадження інвестиційних проектів, над якими розпочата робота ще у минулому і позаминулих роках. Їх реалізація суттєво поліпшить ситуацію на ринку праці, сприятиме вирішенню багатьох соціально-економічних питань. Упевнений, що нинішній рік буде набагато продуктивнішим і ми, нарешті, зрушимо з мертвої точки будівництво комбінату з видобутку уранових руд (затримка через державне фінансування), заводу з виробництва пілетів (остаточне рішення за інвестором). З боку районної влади створено всі умови для того, щоб не було жодних затримок з підготовкою пакета документів.

Тетяна ФАБРИКОВА
НА ЗНІМКАХ: 2 – під час урочистостей з нагоди відкриття інфекційного відділення голова фракції Партії регіонів обласної ради Микола Жук вручив головному лікарю Сергію Апчелу сертифікат на отримання дезінфікуючих та витратних матеріалів для інфекційного відділення на загальну суму 64 тисячі гривень; 3 – Відкриття дитячого майданчика у Казанці. Літо 2011 року.

Сообщение:

*

НОВОСТИ