У Країні щасливого дитинства

Новости, Общество

  12 Янв , 2012

В освітньому закладі, в якому виховуються та навчаються чотири сотні дітей, взяли за правило: вмієш сам – навчи колегу, досяг успіху – поділися з тим, хто поруч. У цьому затишному домі панує атмосфера добра, духовності, взаємної підтримки. Напевно, мешканці районного центру вже давно здогадалися: мова йде про Арбузинський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітній навчальний заклад І ступеня – дошкільний навчальний заклад «Пролісок».

Без перебільшення: НВК ЗНЗ І ст. – ДНЗ «Пролісок» є одним із найкращих навчальних закладів Миколаївщини. Кожна дитина, яка потрапляє до «Проліска», одразу відчуває неабияку турботу і піклування про себе, а педагогічний колектив робить усе можливе, аби забезпечити гармонійний, повноцінний розвиток особистості. Наріжним каменем у діяльності «Проліска» є й наступність між дошкільною та початковою освітою, адже в закладі перебувають діти як дошкільного віку, так і учні початкової школи. Чималою мірою допомогти дитині адаптуватися в освітньому просторі покликані кваліфіковані психолог, логопед, інші висококласні фахівці, які передають дітям не лише знання та навички, а й – частинку своєї щирої душі.

Місцева ж влада – як селищна, на бюджеті якої перебуває освітній заклад, так і районна, – роблять усе можливе, аби дітлахи не відчували будь-яких побутових незручностей. Декілька років тому за кошти Ташлицької програми було капітально відремонтовано будівлю НВК, зроблено оздоблення навчального закладу, завезено, відповідно до потреб, методичні матеріали, книжки, іграшки. У 2009 році саме «Пролісок» був газифікований першим з-поміж інших соціальних установ Арбузинки. Тож дітки забезпечені протягом дня не лише якісною питною водою, а й гарячою. Наразі продовжується процес заміни старих вікон на новітні, металопластикові.
 

2011 року неабияк було упорядковано й територію довкола будівлі освітнього закладу. 99 тис. грн. на зазначені цілі надійшли за рахунок коштів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження по Арбузинському району. Ще 65 тис. грн. використано з бюджету селищної ради. Активно залучалися до облаштування ігрових майданчиків і батьки дітей, і педагогічний колектив «Проліска». А під час осінньої акції «Посади дерево» було висаджено 30 фруктових дерев та 20 плодоягідних кущів. У планах на 2012 рік – перекриття даху корпусу № 2, принаймні проектно-кошторисну документацію вже виготовлено.

Очолює НВК «Пролісок», причому з моменту його заснування в 2002 році, досвідчений педагог Алла Гульдас. Варто послухати, з яким захопленням розповідає Алла Віталіївна про свій заклад, і стане зрозумілим: ця людина любить дітей до нестями, за таким принципом добирався й колектив вихователів та учителів.

– У нас, – розповідає директор НВК «Пролісок», – діють вокальний, хореографічний, інші гуртки. А нещодавно, за сприяння депутата обласної ради О.О. Чебана, місцевої влади та підприємців, у стінах нашого закладу відбувся конкурс «Міні-міс «Пролісок». Дівчатка-конкурсантки співали, танцювали, готували різноманітні страви, словом, розкривали власні таланти. А у нагороду їм були різноманітні подарунки, тож у пригоді став призовий фонд у дві тисячі гривень.
Ось такий він, Арбузинський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітній навчальний заклад І ступеня – дошкільний навчальний заклад «Пролісок». Заклад XXI століття.

Андрій ТЮРІН, спеціальний кореспондент «РП»
НА ЗНІМКУ: конкурс «Міні-міс «Пролісок» 2011 року.

Сообщение:

*

НОВОСТИ