112 млн. грн. – на газифікацію

Новости

  24 Фев , 2012

У Миколаївській області з робочим візитом побували представники «Нафтогаз України»: директор Департаменту капітальних вкладень та внутрішніх інвестицій НАК «Нафтогаз України» Олександр Шельвінський та радник голови правління НАК «Нафтогаз України» Віктор Власюк, які повідомили, що 6 лютого голова правління НАК «Нафтогаз України» Євген Бакулін підписав договори на будівництво 12 підвідних газопроводів у Миколаївській області загальною сумою 112 млн. грн.

За дорученням Євгена Бакуліна перший заступник голови облдержадміністрації Геннадій Ніколенко разом з директором Департаменту Олександром Шельвінським та радником голови правління Віктором Власюком оглянули об’єкти, які планується газифікувати цього року в Миколаївській області. І перший об’єкт, який вони відвідали, – це традиційно було м. Снігурівка, яке із початку свого існування чекає, коли все ж таки газ дійде і до його території. Оглянувши роботи, що вже виконані по будівництву підвідного газопроводу до  Снігурівки, делегація завітала на сесію районної ради, щоб особисто поспілкуватися із депутатським корпусом міста. Геннадій Ніколенко одразу помітив певну зневіру в очах депутатів, які кажуть, що вже 23 роки до їхнього міста їздять «розкажчики», а робота «як не робилася, так і не робиться». «Коли до нас приїде сам голова правління Євген Миколайович Бакулін, подивиться в очі жителям м. Снігурівка та підтвердить, що цього року ми будемо з газом, – лише тоді наші люди повірять, що це не чергові «шарлатани», а дійсно люди, з якими можна мати справу», – виступили депутати Снігурівського району.

Ініціативу депутатів Снігурівки підтримали й інші керівники районів та жителі Миколаївської області, зокрема в с. Великолександрівки Казанківського району, після обговорення робочих моментів по будівництву підвідного газопроводу, громада висловила надію на те, що НАК «Нафтогаз України» та його голова правління Євген Бакулін зможуть довести до кінця справу, яку жителі села вже не перший рік не можуть вирішити. «У нас в селі вже не має лісосмуг, люди роками дихають пилом від вугілля та встають о 5 ранку для того, щоб натопити в своїх домівках. Село старіє, молодь перебирається в крупніші села або міста. Я з впевненістю можу сказати, що якщо у Великоолександрівку не протягнуть газ – село просто загине, – констатувала сільський голова Олена Лейбович. – Сьогодні ви вселяєте надію усім нам в те, що минула слава с. Великоолександрівки знову оживе. Якщо Євген Миколайович Бакулін приїде до Миколаївської області, то великоолександрівці будуть охочі з ним поспілкуватися».

Геннадій Ніколенко та представники НАК «Нафтогаз України» відвідали ще два не менш важливі об’єкти – це с. Новополтавка Новобузького району та с. Привільне Баштанського району, історія газифікації яких за часом вже наближається до історії газифікації м. Снігурівки.

Після обговорення робочих моментів по будівництву підвідного газопроводу до сіл Новополтавка та Єфремівка Новобузького району Геннадій Борисович відзначив, що с. Новополтавка – це населений пункт, в якому проживає багато молоді, і це дає досить великі перспективи для залучення інвесторів на територію села, і тому газифікація цього об’єкта має велике стратегічне значення не лише для району, а й для області. Директор Департаменту Олександр Шельвінський відмітив досить позитивну демографічну динаміку в с. Новополтавка (дітей віком до 6 років на 2 тис. жителів припадає 120). Олександр Олександрович упевнений, що газифікація села ще більше поліпшить цю позитивну тенденцію.

Що стосується с. Привільне, то про газ тут мріють вже давно, у 2007 році навіть почалося будівництво підвідного газопроводу, але далі слова «почалося» будівництво так і не пішло. Жителі села зовсім зневірилися, і в с. Привільному вже навіть є свій власний анекдот: «А ти чув, що в Привільному вже газ провели!». Привільненці та депутатський корпус в особі депутата обласної ради Володимира Фроленка висловили бажання зустрітися з головою правління НАК «Нафтогаз України» Євгеном Бакуліним і щоб він особисто розвінчав міф про те, що в с. Привільне газу ніколи не буде.

Залишається сподіватися на те, що Євгену Бакуліну передадуть запрошення від жителів Миколаївщини та він знайде час відвідати нашу область. З кожним роком у Миколаївську область вкладається все більше коштів, реалізуються різні проекти, покращуються умови проживання жителів сільської місцевості, і газифікація відіграє тут дуже важливу роль. Сьогодні жителі 12 населених пунктів Миколаївської області знову отримали надію, що тепло та комфорт увійде в їх домівки. Багато обіцянок люди вже чули і багато «обіцяльників» бачили. Отже, зараз їх може переконати лише конкретна робота, яка запалить факел у їхніх селах, домах та серцях.

Діана ДУБРОВСЬКА

Сообщение:

*

НОВОСТИ