А смітник і нині там…

Ми з вами живемо в прекрасному місті – місті корабелів та наречених – Миколаєві! Маємо безліч пам’яток культури та мистецтва, чудових скверів та парків, площ тощо. Полюбляємо прогулюватися широкими проспектами міста. Не уявляємо Миколаєва без Радянської, Набережної, «Казки», яхт-клубу та інших таких рідних нам місць відпочинку. Але давайте зануримося у буденне життя міста Миколаєва. Яким воно постає насправді?

Трохи відійшовши від центральних вулиць, перед нами постають не дуже приємні картини – неохайне та брудне місто. Тим, хто прокидається рано-вранці, доводиться бачити не найкращі пейзажі: біля дерев та під лавками накидано порожні пляшки від напоїв, поряд – купа недопалків, обгорток від їжі та ще багато «цікавих» речей. Сюрпризом для перехожих стають відкриті люки, іноді заповнені сміттям. А в якому стані наші зупинки? Обдерті стовпи обклеєні рекламою, на багатьох зупинках навіть немає урн для сміття, а якщо і з’являються, то «чемні» миколаївці їх спалюють чи крадуть. А в деяких місцях їм на заміну приходять картонні коробки. Майже кожен з нас не ставиться до сміття, яке він викидає повз урни, як до свого. Йому простіше скинути провину на когось іншого: чи то на житлово-комунальну службу, чи то на місцеву владу.

Прикладом такого неподобства є смітник на вул. Герцена в мікрорайоні Тернівка. Обурені жителі вулиці неодноразово звертались до місцевої влади з цього приводу, але там розводять руками і кажуть, що не вистачає грошей на утилізацію цієї купи бруду. А смітник з часом усе більшає!

Наразі однією з найбільш забруднених вулиць міста є вул. Чигрина (особливо приватний сектор), кидається в око смітник біля ТЦ «Кит» по вул. Малій Морській. Скупченням сміття можуть «похвалитися» й парки: Перемоги, імені Петровського, парк культури та мистецтва в районі Ліски. Тут, якщо і потрапиш на контейнер для сміття, то, скоріш за все, він буде переповнений. Невже так важко поставити трохи більше контейнерів для відходів та краще контролювати вивіз сміття, щоб чудові прогулянки не затьмарювалися неприємними «краєвидами»? Мабуть, важко, бо, напевно, такий у нас менталітет.
Для усунення такої серйозної проблеми потрібна взаємодія жителів Миколаєва та органів місцевої влади. Тільки так ми зробимо наше місто ще кращим!

Катерина ГРУБІЙ
м. Миколаїв

Сообщение:

*

НОВОСТИ