Анатолій Бурбело: «Тваринництвом треба займатися серйозно»

Новости, Общество

  20 Фев , 2012

Усім своїм багаторічним досвідом ТОВ «Колос-2011» та його керівник, депутат Очаківської районної ради від Партії регіонів Анатолій Бурбело доводять хибність досить поширеної думки про нібито невигоду займатися тваринництвом на українських теренах. Мовляв, клопотів багато, а прибутку – суцільний пшик. Та, власне, Анатолій Пантелійович у багатослівні «дискусії» не вступає, бо нема коли, та й не звик до балаканини. А головний його аргумент – понад півтора десятиліття успішного господарювання з розвитку молочного скотарства на території Острівської сільської ради.

Так, він починав не на голому місці – за радянських часів на тутешніх фермах мукало сотні корівок. Та 1995 року, за суцільної економічної розрухи в державі, питання постало руба: чи підуть під ніж останні представники хвостатого стада? На той момент Анатолій Пантелійович, який колись працював у рідному господарстві і майстром-наладником, і інженером, був у «вигнанні»: кваліфікований фахівець та патріот своєї малої батьківщини не знайшов спільної мови з тодішнім керманичем. Проте добре ім’я – найдорожчий на землі скарб і краще резюме. Люди довірили важелі управління саме Бурбелу, одноголосно проголосувавши за нього на загальних зборах. А вже наступного року першим у районі колективне господарство провело акціонування й поринуло у вир ринкової системи.

Звичайно, у Товариства, яке, окрім тваринництва, ще займається й рослинництвом, згодом траплялися й злети, й падіння. Однак із обраного шляху Анатолій Бурбело та дружний колектив сільгосппідприємства не звернули. Нині ТОВ «Колос-2011» обробляє 1770 гектарів орендованої землі та утримує 744 голови великої рогатої худоби. Із них 360 корів дійного стада, котрі радують око доглянутістю та високими надоями. Так, минулого року Товариство реалізувало відомому переробному підприємству «Лакталіс-Миколаїв» та іншим закупівельникам 2,4 мільйона кілограмів відбірного молока. У середньому одна корівка дала 6620 кг молока на рік. Але і це ще не межа – вже у цьому році тваринники поставили собі завдання отримати понад 7 тисяч кг молока з корови та наростити дійне стадо до 400 голів.

Ці «красиві» цифри забезпечує нелегка щоденна праця доярок та інших спеціалістів, які задіяні в цій галузі, а це зо три десятки мешканців Матросівки та Острівки. Це, зокрема, два ветеринарні лікарі – Михайло Коростиль та Сергій Склярук, головний зоотехнік Світлана Бондар, зоотехнік-селекціонер Світлана Склярук. Досягненню результату підпорядковані всі ланки виробничого процесу – від заготівлі поживних соковитих кормів (вирощуються на площі 700 гектарів) до належного догляду за молочним стадом. До речі, на фермах упроваджений прогресивний американський метод боксового безприв’язного утримання. Доїння молока здійснюється в автоматичному режимі за допомогою італійського та ізраїльського обладнання. Оператору-доярці достатньо лише приладнати доїльний апарат до кожної зі своїх «вихованок» і натиснути на кнопку – все інше за людину зробить хитромудра автоматика. Комп’ютер також регулює належний раціон кожної тварини. Звичайно, високі стандарти запроваджені й щодо санітарних умов утримання великої рогатої худоби.

Як наслідок такого комплексного сучасного підходу – 99 відсотків молока має вищий ґатунок. Відтак підприємство не лише щодня отримує «живу копійчину» від реалізації молока, а й забезпечує цим цінним продуктом, за помірною ціною, соціальні заклади району – школи, дитячі садочки, лікарні. Відповідно, в ці установи постачається якісне м’ясо, що своєю натуральністю та смаковими якостями вигідно різниться від іноземних аналогів.

Завдяки вмілому господарюванню ТОВ «Колос-2011» упевнено торує шлях у краще майбутнє. Середня зарплата по Товариству становить 2570 гривень. Крім того, щороку підприємство сплачує понад одного мільйона гривень усіляких податків та зборів, а також надає допомогу і школі, і дитсадку. І ще один такий вагомий штрих: свого часу саме базове господарство за рахунок власних коштів газифікувало села Острівку і Матросівку.
«Якщо серйозно займатися тваринництвом, тоді й буде зиск від цієї справи», – впевнений Анатолій Бурбело. Важко не погодитися з цими словами досвідченого аграрія.

Андрій ТЮРІН

Сообщение:

*

НОВОСТИ