Червоний пил повертається?

Новости

  10 Фев , 2012

Саме про ситуацію, яка склалася у зв’язку з погодними умовами на шламосховищах Миколаївського глиноземного заводу, говорилося 7 лютого під час засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Геннадія НІКОЛЕНКА.
Напевно, багато хто з мешканців Жовтневого району пам’ятають минулорічні події, коли стався викид шламового пилу на населені пункти, розташовані поблизу двох шламосховищ МГЗ.

Тоді керівництво підприємства запевнило, що задля недопущення повторення ситуації буде вжито всіх необхідних заходів, одним з яких стало придбання спеціальної техніки – шнекоходу, який уже встиг зорати деяку частину полів зі шламом.
Проте цьогорічна зима принесла з собою нові випробування: наднизьку температуру та дуже сильний вітер, які рано чи пізно могли звести ці намагання нанівець.

І ось 7 лютого, як підкреслив Г. Ніколенко, стався перший вихід шламового пилу за межі санітарних зон двох шламосховищ підприємства. Треба сказати, що того ж дня ситуацію вдалося взяти під контроль, бо, окрім спецтехніки заводу, на шламових полях працювали п’ять пожежних автомобілів, які допомогли погасити пил. Проте зимовий період ще не скінчився, тому є ймовірність того, що може статися минулорічний рецидив.
Саме тому керівництво області за участю державних контролюючих органів та керівництва заводу і зібралося, аби прояснити ситуацію, чому проблему із червоним пилом не вдалося вирішити повністю.

За словами генерального директора ТОВ «Миколаївський глиноземний завод» Юрія Овчиннікова, проблема з пилінням на другому шламосховищі виникла саме на тій частині, яку не встиг обробити шнекохід, тому й знадобилася допомога іншої техніки. Звичайно, це не є виправданням, тож на підприємстві пильно стежать за зміною погоди і відразу звертаються до МНС у разі необхідності, як це сталося 7 лютого. Також Юрій Овчинніков відзначив, що сьогодні немає небезпеки виникнення надзвичайної ситуації, адже завод тісно співпрацює з бійцями МНС, тому в разі зниження температури повітря і різкого зростання швидкості повітря МГЗ може розраховувати на допомогу з боку пожежних частин міста Миколаєва та районів.

Крім того, завод шукає й інші шляхи задля збереження екологічної рівноваги. Одним із них є реалізація шламу підприємствам чорної металургії. До того ж до 2014 року планують повністю завершити процес рекультивації першого шламосховища МГЗ – після проведення всіх робіт площу цього поля покриють шаром грунту і засіють травою. Наразі триває випробування в’язких матеріалів іноземного виробництва (випробувані вітчизняні продукти позитивного результату забезпечити не змогли), які допоможуть зменшити пиління при критичних показниках температурного режиму (-8 градусів за Цельсієм) та швидкості вітру (15 метрів на секунду).

Зі свого боку, Г. Ніколенко запропонував створити експертну раду, яка надасть відповідь, чи є перспектива позбутися цієї проблеми за рахунок технічних можливостей. Також перший заступник голови облдержадміністрації зазначив, що зараз регіональна комісія буде працювати в режимі постійної готовності, а наступне її засідання відбудеться вже за тиждень, коли будуть розглянуті результати проб, узятих санітарними та екологічними службами в день виходу шламового пилу за межі санітарних зон, щоб оцінити вплив цього інциденту на навколишнє середовище.

Дмитро ШВАРЦ
НА 2-му ЗНІМКУ: керівник МГЗ Юрій Овчинніков.

Комментарии:

  1. Сергей:

    Опять посидели, попи…ли, а вопрос так и остался открыт еще с прошлого года…

Сообщение:

*

НОВОСТИ