Двадцять три роки – як один день

Новости

  20 Фев , 2012

15 лютого 1989 року територію Афганістану покинув останній радянський солдат, і кожного року в цей день ми відзначаємо мужність воїнів-інтернаціоналістів, які є прикладом служіння Батьківщині, а також вшановуємо пам’ять тих, хто не повернувся додому живим.

За день до 23-річчя виводу радянських військ з Афганістану голова облдержадміністрації Микола Круглов та голова обласної ради Ігор Дятлов обговорили з представниками організацій спілки воїнів-інтернаціоналістів найбільш болючі проблеми.

Напевно, найголовнішими під час зустрічі стали питання, пов’язані саме із соціальним захистом воїнів-інтернаціоналістів, а особливо – інвалідів та сімей загиблих під час виконання інтернаціонального обов’язку.

Так, минулого року було встановлено близько 140 стаціонарних телефонів воїнам-афганцям та їх сім’ям, а на черзі залишилось ще 120 чоловік.
У свою чергу, Микола Петрович та Ігор Сергійович виступили з ініціативою, щоб уже цього року це питання було повністю вирішено. Скоріш за все, це буде зроблено за рахунок купівлі мобільних телефонів.

Поступово вирішується і більш важливе питання – забезпечення афганців житлом. Так, минулого року в області за допомогою коштів з державного бюджету було придбано три квартири для воїнів-інтернаціоналістів та ще дві квартири було отримано в загальній черзі.
 

Крім того, протягом минулого року усіх охочих було забезпечено санаторно-курортним лікуванням (129 воїнів-інтернаціоналістів та 72 інваліди-афганці).
Що стосується медичного обслуговування та забезпечення воїнів пільговими ліками, то сьогодні на медичному обліку на Миколаївщині перебуває 4639 осіб, які вчасно отримують медичні послуги та ліки за пільговими рецептами.

На цьому обласна влада зупинятися не збирається – між облдержадміністрацією, обласною радою та обласною спілкою воїнів-інтернаціоналістів та запасу підписано Меморандум про взаємодію і співробітництво, згідно з яким буде збільшено розмір одноразової матеріальної допомоги сім’ям загиблих та померлих учасників бойових дій в Афганістані, яка цього року становитиме 1200 гривень і буде збільшуватися щороку на 10%.

Голова облдержадміністрації Микола Круглов підкреслив, що 2012 року буде зроблено все можливо, щоб повністю вирішити питання забезпечення автомобілями воїнів-інтернаціоналістів з числа інвалідів війни та учасників бойових дій (15 чоловік).

А вже наступного дня всі присутні у залі взяли участь у меморіальному марші ветеранів, мітингу та покладанні квітів до Пам’ятного знака воїнам-інтернаціоналістам в Алеї бойової слави, що в парку Перемоги. Керівники області висловили подяки усім тим, хто виконав свій військовий обов’язок, та подякували афганцям за їхній вклад у патріотичне виховання молоді області.

Дмитро ШВАРЦ
Фото Віктора ЩЕРБИНИ

Сообщение:

*

НОВОСТИ