Формула трьох «Д» від миколаївських комунальників

Конфликт, Новости

  2 Фев , 2012

На Русі, як стверджує класик, здавна було дві біди – дурні та дороги. Втім мешканці п’ятого поверху будинку № 54/1 по вул. Південній, що у м. Миколаєві, вивели формулу трьох «Д» – до названих негараздів вони додають ще дахи, що тривалий час псують їхнє життя та майно.

Отже, дах п’ятиповерхового будинку, зведеного ще півстоліття тому, останні декілька років став нагадувати решето. Під час найменшого дощику зі стель капає вода, а стіни вкриваються вологою. Звісно, що внаслідок тривалого підтоплення у багатьох мешканців останнього поверху четвертого під’їзду відійшли шпалери, стелі покрилися пліснявою, всюди помітні сліди патьоків.
Олександр Головкін, мешканець квартири № 78, не приховує свого обурення:

– Я хоч і підприємець, але гроші заробляю важко, поготів під час кризи. Тож коли взяв у банку позику та здійснив євроремонт, думав, що бодай з десяток років поживемо у нормальних людських умовах. Та де там! Після першого справжнього дощу зі стелі почав текти «струмочок», який звів нанівець мої багаторічні зусилля.

Слід зазначити, що в родині Головкіних підростає 10-місячне немовлятко, котре дихає вогким повітрям. Яким воно виросте? Більше того: з недавніх пір вода тече… із люстри, тож, побоюючись ураження електрострумом, мешканці цієї квартири навіть не вмикають світло, а сидять у темряві. Варто додати, що Олександр справно сплачує квартирну плату, а всі його звернення до ЖЕКу № 7 досі є марними: комунальники весь час обіцяють та посилаються на брак коштів…
 

А 75-річна пенсіонерка Тамара Медведєва, яка мешкає у квартирі № 79, уже не вірить обіцянкам-цяцянкам. У листопаді минулого року «жеківці» зробили «точечний» ремонт даху, але сильна груднева злива поставила об’єктивну оцінку якості такого ремонту: вода стала текти ще більше! У квартирі вогко, немов на болоті, а у ніс б’є сильний запах цвілі. Годі й казати, що шпалери відійшли від стін у всіх кімнатах, а стелі «розмальовані» слідами патьоків, місцями навіть обсипалася штукатурка. Тамара Хрисанфівна з острахом чекає на наступні опади. За словами літньої жінки та мешканців інших квартир, працівники ЖЕКу неодноразово пропонували їм: купіть, мовляв, матеріали за свої гроші, а ми вже здійснимо ремонтні роботи. «У мене пенсія трохи більше дев’ятисот гривень, – скрушно зітхає Т.Х. Медведєва, – відтак грошей ледве вистачає на продукти харчування, ліки та… оплату комунальних послуг».

Достоту напився з гіркої чаші й відомий український поет, лауреат Державної премії ім. Т.Г. Шевченка та багатьох інших престижних конкурсів, голова обласної організації Спілки письменників України Дмитро Кремінь. Стеля в квартирі № 77 протікає в усіх трьох кімнатах. А під загрозою – не лише підірване здоров’я Дмитра Дмитровича, який, до речі, є інвалідом другої групи, а й рідкісні книги та унікальні картини, котрі можуть зіпсуватися від постійної сирості.

Поет також неодноразово звертався з даної проблеми до різних інстанцій, але звідти надходили звичайні відписки. Як-от така, за підписом начальника ЖЕК № 7 Н.М. Кучеренко від 11.01.12:
«Роботи по ремонту рулонної покрівлі над кв. 77 у житловому будинку № 54/1 по вул. Південній заплановані у план поточного ремонту ЖЕК-7 на І півріччя 2012 року, при наявності необхідного матеріалу» (виділено мною. – А. Т.).

Принагідно слід зауважити, що викликає подив ставлення місцевої влади до видатної постаті миколаївської громади. Людина, яка відома далеко на всю Україну і є совістю нації, вимушена за своєї важкої хвороби щодня долати численні сходи, що ведуть на п’ятий поверх. Про дану проблему добре обізнані і в мерії Миколаєва, і в обласному відділенні Фонду соціального захисту інвалідів. Але прохання Д.Д. Креміня допомогти йому в переселенні на нижчі поверхи й досі залишається не почутим…

Андрій ТЮРІН
Фото автора

P.S. Начальник управління житлового господарства Департаменту ЖКГ Миколаївської міської ради А.М. Палько, до якого редакція звернулася з проханням розібратися в ситуації та вжити відповідних заходів, пообіцяв уже ближчим часом винайти кошти та, нарешті, зробити якісний ремонт покриття даху будинку № 54/1 по вул. Південній. Редакція «РП» сподівається, що слова у Андрія Миколайовича не розійдуться з реальними справами, про що ми обов’язково повідомимо пізніше.

НА ЗНІМКАХ: скоро буде видно небо?; наслідки «європотопу».

Сообщение:

*

НОВОСТИ