Головна нагорода – людське визнання

Новости, Общество

  20 Фев , 2012

Без перебільшення, ВАТ «Племзавод імені Шмідта» – флагман аграрного виробництва Очаківського району. І мова навіть не про цифри і показники, за якими, безперечно, «шмідтівці» випереджають багатьох своїх колег не лише в регіоні, а й у цілому по області. Йдеться, передусім, про передові, новаторські підходи, що їх день у день запроваджує керівник Товариства Іван Костов і його колектив однодумців. Та й у житті місцевої громади підприємство відіграє дуже важливу роль, підставляючи своє плече у подоланні малих негараздів та великих проблем.

«А як можна інакше, – дивується Іван Іванович, – ми ж бо народилися та виросли на цій землі, тут повинні і згодитися». От, до прикладу, загальноосвітня школа, яка, як відомо, фінансується з районного бюджету. Ну ніякого, здавалося б, відношення до її матеріального забезпечення не повинен мати керівник акціонерного товариства. Але ж має, і ще яке! Нинішнього зразкового вигляду навчальний заклад набув не в останню чергу завдяки батьківській турботі Івана Костова, який не шкодує коштів ані на проведення ремонтів у шкільних приміщеннях, ані на організацію різноманітних свят. Бо що посієш, каже Іван Іванович, те й пожнеш. Поготів, коли йдеться про незміцнілі та чисті дитячі душі. То чи варто дивуватися, що серед «об’єктів постійної уваги» керівника підприємства – й дошкільні навчальні заклади сільської ради, де малята, навіть, можливо, й не знаючи ще ім’я добродійника, залюбки бавляться чудовими іграшками на теплому та м’якому килимі ігрового майданчика. Лунає щасливий дитячий сміх… Годі й казати, що ВАТ «Племзавод імені Шмідта» забезпечує дитсадки у Рівному та Благодатному натуральними та високоякісними продуктами харчування за зниженими цінами.

Добрими словами та молитвами згадують Івана Костова й місцеві православні. Пречудова по своїй красі та гармонійності церква Віри, Надії, Любові стала справжньою оазою села та тим духовним дороговказом, до якого тягнуться спраглі до духовного очищення та вдосконалення люди. За сприяння у будівництві храму Іван Іванович отримав високу нагороду – Грамоту від митрополита Миколаївського і Вознесенського владики Питирима.

Власне, важко знайти той прошарок місцевої громади, котрим би не опікувався справжній меценат Іван Костов. На високому рівні у селі проходять усі визначні свята. Так, на День працівників сільського господарства України грошову премію отримують усі без винятку працівники акціонерного товариства. А на підтримку у селі греко-римської боротьби господарство щороку виділяє до 100 тисяч гривень. Юні спортсмени забезпечені необхідною формою та спортінвентарем, їздять на змагання. І важко в це повірити, але в Рівному – типовій сільській глибинці – вже відбулося 17 представницьких турнірів, у тому числі міжнародних. Футбольна ж команда посіла перше місце у районній першості 2011 року.

Та за святковими лаштунками приховуються повсякденні турботи й клопоти. Успіхи ВАТ «Племзавод імені Шмідта» насамперед базуються на високотехнологічному, рентабельному сільськогосподарському виробництві. В кого у районі найбільші врожаї? У Костова. А в кого найновітніша сільськогосподарська техніка? Також у «Племзаводі імені Шмідта». А хто, скажіть, запроваджує революційні технології у розвитку рослинництва і тваринництва? Відповідь на це запитання також дивись вище.
 

Така вже вдача в Івана Костова – в усьому і всюди бути першим.
Та, як кажуть, з неба нинішній достаток на акціонерне товариство не звалився. Адже 1999 року, коли Іван Іванович прийняв господарство, борги вимірювалися шістьма нулями, а заробітна плата не виплачувалася по півроку. Але за короткий час, завдяки вмілому господарюванню та залізній дисципліні, вмінню спрогнозувати ситуацію не на місяць-другий, а на багато років уперед, акціонерне товариство поступово міцно встало на ноги та продовжує утримувати пальму лідерства й дотепер.

Відтак, завдяки стабільності та достойній винагороді за нелегкий селянський труд, в колективі плинності кадрів практично немає – люди міцно тримаються за своє робоче місце. Надовго пов’язали свою долю з акціонерним товариством і власники земельних паїв. Ще б пак: орендна плата виплачується не лише вчасно, а й авансом – скажімо, на наступний рік. Орендодавцям за пільговими цінами відпускається зерно, солома, м’ясо, молоко, інша продукція, що її виробляє господарство.

Іван Іванович Костов має чимало достойних відзнак, зокрема він – переможець номінації «Керівник року України» та лауреат ордена «Зірка економіки України» ІІІ ступеня, в його послужному списку – орден «Знак Пошани» і ювілейна медаль «50 років Держтехнагляду». Та головна нагорода для нього – людське визнання. Заради цього варто жити і творити.

Андрій ТЮРІН
НА 1-му ЗНІМКУ: Іван і Ольга Костови.

Сообщение:

*

НОВОСТИ