Коли компроміс – на користь громаді (Андрій ТЮРІН)

Пенсіонер із села Новоолександрівка Баштанського району Анатолій Миколайович Холодний поскаржився: пішов після новорічних свят на пошту заплатити за електроенергію, а там від нього, окрім 9 гривень за спожиті кіловати, зажадали ще… однієї гривні 80 копійок. Спантеличеному дідусеві пояснили: з 1 січня 2012 року у відділеннях «Укрпошти» справлятимуть комісійні збори при оплаті за електроенергію та газ.

А річ у тім, що на цей рік Миколаївська дирекція прийняла рішення про розірвання діючих договорів з ПАТ «Миколаївгаз» та ПАТ ЕК «Миколаївобленерго»: поштовики пояснюють, що розмір винагороди з боку цих компаній за здійснення комунальних платежів не покриває витрати дирекції, пов’язані із наданням цих послуг. Таким чином, увесь фінансовий тягар МД УДППЗ «Укрпошта» одним махом переклала на гаманці пересічних громадян. При цьому поштарі заявили: відповідні послуги надаються практично всіма банками України, тож споживач, мовляв, має можливість скористатися послугами будь-якої банківської установи на свій вибір.
 

Такому «новорічному подарунку» від поштовиків аж ніяк не зраділи в Баштанській райдержадміністрації та районній раді, куди, власне, почав надходити потік обурених звернень від мешканців району. Зокрема голова Баштанської РДА Іван Рубський справедливо зауважує: по-перше, відділення банків є далеко не в кожному сільському відділенні «Укрпошти». А навіть там, де, скажімо, є відділення Ощадбанку, населення почало масово переходити на сплату комунальних платежів саме в цій банківській установі. Таким чином, поштовики позбуваються навіть цієї статті своїх доходів. То чи не було б доцільніше стягувати з людей не всю суму витрат на здійснення оплати комунальних платежів, а лише різницю між розміром компенсації та собівартістю послуги?

Конфліктну ситуацію було винесено 10 лютого на розгляд членів постійної комісії обласної ради з питань регуляторної політики, підприємницької діяльності та торговельно-побутового обслуговування населення (голова комісії – Артем Хачатуров). Депутати в цілому не погодилися з подібним підходом «Укрпошти»: на думку уповноважених представників обласної громади, економічні негаразди не варто вирішувати виключно за рахунок людей, тим паче у сільській місцевості. Тож члени комісії у своєму рішенні рекомендували Миколаївській дирекції УДППЗ «Укрпошта» протягом двох тижнів знайти порозуміння у даному питанні з ПАТ «Миколаївгаз» та ПАТ ЕК «Миколаївобленерго» та знайти таке рішення, котре б задовольнило як господарчі об’єкти, так і сільське населення.

Викликали неабияке здивування у баштанців і плани МД УДППЗ «Укрпошта» скоротити 12 працівників адміністративно-управлінського персоналу УПЗ № 7. Уже згаданий вище Іван Рубський переконаний: дана реорганізація є економічно необґрунтованою і не лише потягне за собою проблеми при наданні послуг споживачам, а й може негативно позначитися на організації передплатних кампаній у майбутньому. Тож чи не рублять поштовики сук, на якому сидять? Крім того, поповнення лав безробітних погіршує соціальну стабільність у регіоні.

Директор МД УДППЗ «Укрпошта» Ігор Чернієнко на ці зауваження навів цифри: збитки УПЗ № 7 за 2011 рік становили 540 тисяч гривень, відтак з метою поліпшення фінансової ситуації на підприємстві було прийнято рішення про перенесення деяких функцій контролю та сортування до Миколаєва. При цьому, як пообіцяв Ігор Володимирович, споживач не відчує будь-яких незручностей від цієї реорганізації. Хотілося б у це вірити. Принагідно радник голови обласної ради Олена Симоненко порадила представникам Миколаївської дирекції побувати на сесії Баштанської районної ради і пояснити депутатам суть реформ.

Того ж дня на засіданні постійної комісії було розглянуто хід виконання Програми підтримки малого підприємництва у Миколаївській області на 2011-2012 роки. Наразі на Миколаївщині налічується 86 тисяч суб’єктів малого підприємництва з урахуванням фермерських господарств. А у розрахунку на 10 тисяч населення за цим показником наша область посідає третє місце серед регіонів України, поступаючись лише Києву та Севастополю. Обсяг реалізованої підприємцями продукції становив 9,7 мільярда гривень (у 2010 році). Вагомим соціальним чинником є й те, що у цій сфері економіки задіяні 136 тисяч наших земляків.

Отже, Програма підтримки підприємництва успішно діє, а її головними пріоритетами визначено упорядкування нормативно-правового регулювання підприємницької діяльності, фінансово-кредитну та інвестиційну підтримку, ресурсне та інформаційне забезпечення, подальше формування інфраструктури.
Також на комісії було погоджено проект паспорта Програми підтримки малого підприємництва у Миколаївській області на 2012 рік.

Андрій ТЮРІН
Фото автора

НА ЗНІМКАХ: під час засідання; І. Чернієнко.

Комментарии:

  1. Виталий Шляпников:

    Было бы неплохо не допускать таких ситуаций, а не реагировать на них постфактум. Разве депутаты облсовета не знают, что происходит в селах? Дождались, когда почта придумала новую “услугу”. Лишь потом отреагировали…

Сообщение:

*

НОВОСТИ