Колір сучасного мистецтва

Культура, Новости

  24 Фев , 2012

Майже 18 років тому на мистецькому небосхилі України засвітилася яскрава зірка творчого об’єднання «Спокуса». Його засновниками були відомі художники Олег Приходько, Андрій Чебикін та Микола Бережний. Тоді усе розпочалося із симпозіуму в Криму та виставки з дивною назвою «Ой-ой-йой». За роки свого існування учасники об’єднання встигли побувати в багатьох мальовничих куточках України, Туреччини, Абхазії, Франції, Чехії.

Відтоді проект згуртував навколо себе понад 400 художників із різних регіонів України та зарубіжжя. Сьогодні «Спокуса» – це щорічні пленери, зустрічі та виставки. Об’єднання однодумців створило умови для невимушеної творчої атмосфери, дружніх стосунків та появи неповторних витворів художнього мистецтва.

У 2011 році творчим об’єднанням були проведені пленери на Вінниччині, в Криму та Одесі. Їх результатом стала виставка під назвою «Спокуса-2012», урочисте відкриття якої відбулося 17 лютого у муніципальному виставковому залі. На ній було представлено 67 робіт, виконаних художниками з Миколаєва, Києва, Харкова, Одеси, Кривого Рогу, Кіровограда, Сімферополя та Черкас. Тут є як етюди, так і картини, створені в творчих майстернях. Та поміж ними не знайдеш жодної, бодай хоч трішки схожої одна на одну роботи. «Кожен художник – це неповторна особистість, яка на своєму полотні відображує лише ті почуття, які він прагне викликати в глядача», – переконаний керівник міжнародного проекту «Спокуса», фотохудожник Олександр Ус.

На урочисте відкриття виставки «Спокуса» завітало чимало почесних гостей. Серед них – заступник начальника управління з питань культури та охорони культурної спадщини міської ради Ірина Бондаренко, директор обласного художнього музею ім. Верещагіна Сергій Росляков, генеральний директор Миколаївського глиноземного заводу Юрій Овчинніков, поціновувачі мистецтва.

Це ще один крок уперед, ще один успішний старт. Проте «Спокуса» аж ніяк не збирається зупинятися на досягнутому. За словами художнього керівника об’єднання Михайла Пархоменка, у 2012 році планується створення власного великого каталогу творчих робіт, а також проведення живописних пленерів на території нашої області. Тож невдовзі й Миколаївщина стане об’єктом творчого зображення для багатьох талановитих майстрів «Спокуси».

Анна НІКУЛІНА
Фото автора

НА ЗНІМКУ: Анна Васькевич «Пасхальный поцелуй».

Сообщение:

*

НОВОСТИ