На службі у природи

Новости, Общество

  20 Фев , 2012

Рукотворні ліси на Півдні України – це справжнє диво. Зелені насадження не лише милують око, а й мають велике природоохоронне та господарче значення, привертаючи дощі та уберігаючи чорноземи від руйнівної дії вітрів-суховіїв.

Державне підприємство «Очаківське лісомисливське господарство», яке очолює Володимир Туровський, здійснює свою діяльність на території двох районів області – Очаківського та Березанського, на загальній площі 12 тисяч 400 гектарів. У структурі державного підприємства – чотири лісництва, два з яких розташовані на справжній перлині північного Причорномор’я – Кінбурнській косі.

Подбати про таке велике зелене господарство – справа не з легких. Усе ще в пам’яті масштабна лісова пожежа, що з десятиліття тому спаплюжила на косі копітку працю декількох поколінь лісівників. Тож, зважаючи на посушливі кліматичні умови та необачливість декого з відпочивальників, зелені вартові приділяють чималу увагу убезпеченню лісових масивів від підступного ворога – вогню. Крім звичайних лісових пожежних станцій, на Кінбурнській косі встановлені дві сучасні вежі, на яких ведеться відеоспостереження за підконтрольною територією. Комп’ютери, до речі, розміщені в приміщеннях адмінбудівлі лісництва, й достатньо кинути око на екран монітора, щоб одразу мати повну картину того, що відбувається на багато кілометрів навкруги. У розпорядженні лісівників – і п’ять пожежних машин, з яких чотири несуть службу на Кінбурнській косі.

Завдяки такому щоденному піклуванню 2011 року пожеж на території ДП «Очаківське лісомисливське господарство» не зафіксовано. Більше того: очаківські лісівники допомогли своїм херсонським колегам погасити загоряння неподалік села Геройське.

Серед інших важливих завдань, що ставляться перед лісовим відомством, – піклування про лісові багатства та створення нових лісів. Минулого року висаджено 100 гектарів поблизу села Данилівка, що на Березанщині. На цей рік заплановано створити лісів удвічі більше. Залісненню підлягають землі на теренах Ташинської, Василівської, Кімівської та Матіясівської сільських рад того ж Березанського району. Таким чином, як зазначає директор ДП «Очаківське лісомисливське господарство», лісівники намагаються виправити ситуацію в одному з найменш заліснених районів Миколаївської області.

Різноманітною є й господарча діяльність державного підприємства. Лісівники забезпечують потреби населення у деревині (щорічно вирубається до трьох тисяч кубічних метрів), здійснюють вантажоперевезення, в тому числі з Коси на «велику землю». Перспективним напрямком є надання рекреаційних послуг: потреба у малих архітектурних формах, виготовлених з деревини, на морському узбережжі є помітною.

Завдяки успішній господарчій діяльності середня зарплата на підприємстві перевищує загальнообласний показник і становить 2115 гривень. А нещодавно перед очаківськими лісівниками відкрилися нові обрії: при державному підприємстві створено нове мисливське господарство, котре опікуватиметься мисливськими угіддями на площі 60 тисяч гектарів. Крок – цілком доречний, адже вартові лісу мають чималий досвід щодо розведення і запуску в дику природу різного звіра та птахів. Так, у звіринці на Кінбурнській косі утримуються і фазани, і муфлони, павичі, є тут навіть верблюд!

Без державного підприємства важко уявити й систему соціального захисту. Завдяки плідній співпраці з райдержадміністрацією пільгові категорії населення забезпечуються дровами на зиму. Власне, таку добру традицію започаткував колишній керівник ДП, а нині – начальник обласного управління лісового та мисливського господарства, депутат обласної ради Петро Паламарюк. Виборці Очаківського району знають: Петро Миколайович слова на вітер не кидає, коли щось пообіцяв – виконає неодмінно. Так, нещодавно завдяки втручанню депутата комп’ютер отримала Козирська сільська амбулаторія. Або такий приклад: протягом багатьох років парутинська громада не могла виготовити належні документи на місцеву церкву. Та невдовзі після того, як за справу взявся П. Паламарюк, воза було зрушено з місця: громада отримала пакет документації на культову споруду.

Серед інших людяних вчинків Петра Миколайовича – постійне піклування про дитячі садки та школи, ветеранів війни і праці, ремонт закладів культури та придбання музичної апаратури. А ще – десятки, сотні задоволених прохань мешканців очаківської громади. Депутата Петра Паламарюка в районі добре знають і поважають.

Андрій ТЮРІН
НА  ЗНІМКАХ: Петро Паламарюк завжди бажаний гість у малечі; звіринець на Кінбурнській косі.

Сообщение:

*

НОВОСТИ