Новини з регіонів

Новости

  10 Фев , 2012

БАШТАНСЬКИЙ  РАЙОН

Селяни тепер із водою

Нещодавно за участю заступника голови Баштанської райдержадміністрації О.В. Процака та голови Новоіванівської сільської ради О.І. Маліновського відбулися урочистості з нагоди завершення ремонту водопостачання у с. Київське.

У селі було замінено 300 метрів водогону, відремонтовано башту Рожновського, кошторисна вартість даного об’єкта становила 27 тис. грн. (із них 10 тис. грн. – державний бюджет, 17 тис. грн. – спонсорські кошти).

БРАТСКИЙ  РАЙОН

С заботой о людях

На днях в селе Михаило-Жуково состоялось открытие фельдшерско-акушерского пункта после реконструкции. В мероприятии приняли участие председатель райгосадминистрации Т. Подборская, председатель райсовета Т. Фесько, Григорьевский сельский голова В. Ефименко, а также главный врач Центральной районной больницы О. Васильченко.

Также в этот день в селе Миролюбовка был открыт бювет питьевой воды. В числе гостей были заместитель председателя облгосадминистрации В. Травянко, председатель райгосадминистрации Т. Подборская, председатель районного совета Т. Фесько, сельский голова В. Швед.
Гости поздравили жителей села с этим долгожданным событием, а Виталий Травянко и Татьяна Подборская торжественно перерезали красную ленточку.

ВРАДИЕВСКИЙ  РАЙОН

Мобильная связь, доступна всем

Одной из проблем сельских населенных пунктов является отсутствие качественной мобильной связи. Если в городах и райцентрах данный вопрос решен уже давно, то тут он по-прежнему актуален.
Долгие годы в селах Великовеселовского, Нововасильевского и Гуляницкого сельсоветов отсутствовало мобильное покрытие. Это были единственные населенные пункты Врадиевского района, до сих пор остававшиеся без связи.

Совместными усилиями председателя райгосадминистрации Юрия Марчука, председателя райсовета Александра Тирона и сельсоветов на днях была введена в эксплуатацию вышка оператора мобильной связи «Киевстар».

Подготовила Анна НИКУЛИНА

БЕРЕЗАНСЬКИЙ  РАЙОН

Історичний музей у Рибаківці

У с. Рибаківка Березанського району планується відкриття історичного музею. У натхненників створення цього закладу Світлани Мостової та Миколи Паєва ця ідея з’явилась давно, проте не було підтримки з боку влади доти, доки головою села не став Віктор Бізіков, який їх підтримав. Сам же Віктор Іванович вважає, що влада може лише певним чином посприяти створенню музею, головне ж у цій справі – прагнення людей, їх бажання створити щось корисне для села. Влада ж завжди допоможе в їх починаннях.

Експонати музею будуть тематично розділені на дві частини. Однією з них займається Микола Паєв. Ця половина музею буде ілюструвати історію створення та розвитку села, його краєзнавчу тематику. Тут будуть міститись певні документи, речі побуту, фотографії, документальні матеріали. На жаль, ілюструватиметься лише певний період, адже пам’яток довоєнного часу практично не залишилось. В експозиції міститимуться відомості про нинішніх та колишніх жителів села, тобто кожен мешканець Рибаківки таким чином зможе дізнатися про свій родовід. Микола Костянтинович хоче дослідити саме розвиток людської особистості в селі. Цікавою обіцяє бути експозиція одягу людей. Також краєзнавча частина показуватиме вже, можливо, й призабуті традиції, які народилися в селі, сільський фольклор тощо.

Другою умовною частиною музею, яка ілюструватиме стародавню історію земель села, займається Світлана Мостова, яка відповідає за археологічні експонати, досліджує зв’язок теперішньої Рибаківки зі стародавнім світом, побут села з побутом давньої Греції. Цікавим виявилося походження суто рибаківських діалектологічних слів, які своєю історією сягають ще стародавніх часів. Так, наприклад, слово шистерня (цистерна), яке широко вживається в селі, походить з часів Візантії. Багато рибаківських легенд мають зв’язок зі стародавніми міфами. Світлана Іванівна каже: «Рибаківські землі дуже самобутні, бо зв’язок прослідковується ще із самих давніх часів, адже тут були знайдені знаряддя праці з чорного базальту, які датуються 4 тисячоліттям до н. е. Цікавим є факт поселення греків на острові Березань. Тут і досі тривають археологічні розкопки, які дають багато артефактів». Світлана Іванівна просліджує вплив різних культур на село Рибаківку.

Ми маємо пишатись нашою історією, адже без неї ми – ніхто. Створення музею – це дяка минулим поколінням і гарний подарунок прийдешнім. Бажаємо успіху організаторам рибаківського музею, адже справа, якою вони займаються, корисна й безцінна, як сама історія.

Вікторія ШВЕЦОВА

ЄЛАНЕЦЬКИЙ  РАЙОН

І комп’ютерний клас, і газова топкова

Під час перебування заступника голови ОДА Н. Іванцової та начальника головного управління праці та соціального захисту населення ОДА О. Сивопляс на Єланеччині, керівництво району запросило шанованих гостей з області взяти участь у двох знакових подіях, які увійдуть яскравою сторінкою до Календаря конкретних справ району. Це відкриття комп’ютерного класу «7+1» у Куйбишевській ЗОШ та газової топкової у Великосербулівський ЗОШ.

Директор Куйбишевської ЗОШ О. Распітін та діти залюбки показали гостям двоє новеньких вхідних металопластикових дверей, які подарували школі сільгосптоваровиробники – меценати В. Росохатий, Ф. Давтян, а також презентований школі керівником ПП «Відродження» М. Білецьким тенісний стіл. А ще діти щиро дякують своїм благодійникам за смачні продукти харчування та оздоровлення влітку. Голова РДА А. Добровольський та голова райради О. Москаленко відзначили названих керівників Почесними грамотами РДА та районної ради.

Найбільше захоплення школярів викликало відкриття комп’ютерного класу «7+1» у рамках державної Програми «100 відсотків».
Не менш радісним було свято і у Великосербулівський ЗОШ. Віднині діти навчаються в теплих класах, яке забезпечує нова газова топкова. Директор місцевої школи В. Грендій наголосив: «Кошти районного бюджету можна витрачати по-різному. Та саме завдяки голові РДА А. Добровольському ці кошти, в першу чергу, виділяються на розвиток соціальної сфери, де відчуття комфортності вкрай необхідне і дорослим, і дітям».

Кращих благодійників громади, фермерів І. Гавенка, Д. Оніщенка, водія сільради М. Грицюка, водія шкільного автобуса О. Квачова, фізрука школи А. Коробченка нагороджено Почесними грамотами РДА та райради. За сумлінну працю, професіоналізм у проведенні робіт по газифікації сіл та об’єктів соціальної сфери Почесну подяку Великосербулівської сільської ради вручено Н. Чернетченко, начальнику Єланецької газової дільниці.

Варто додати, що того дня тепло від газових конвекторів отримали також сільська бібліотека, музична вітальня, відділення поштового зв’язку та територіальний центр соцзахисту населення. Спонсорську допомогу у газифікації цих приміщень надав депутат обласної ради Ю. Кормишкін та землекористувачі сільської ради О. Сербул, С. Кожухар, С. Гречмак та ін.

Юрій ЛАТІЙ

Сообщение:

*

НОВОСТИ