Об’єднавши зусилля, досягнути мети

Новости

  10 Фев , 2012

Днями у бізнес-центрі «Олександрівський» відбулася зустріч керівників державних установ з представниками благодійних громадських організацій. Тема зустрічі – досить болюча і актуальна: протидія поширенню захворювання на туберкульоз.

У ній взяли участь заступник голови облдержадміністрації Наталя Іванцова, яка до того ж очолює спостережну комісію при облдержадміністрації з питань організації громадського контролю за дотриманням прав і законних інтересів засуджених та осіб, звільнених від відбування покарання, начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Руслан Колбаса, лікарі-фтизіатри та керівники благодійних громадських організацій.

Під час зустрічі між обласним управлінням охорони здоров’я, правоохоронними органами і громадськими організаціями був підписаний меморандум про взаєморозуміння і спільні дії в питаннях протидії туберкульозу. Про перспективи такої співпраці розповіла Наталя Іванцова: «Підписання цього меморандуму – це, насамперед, документальне підтвердження того, що влада готова співпрацювати з усіма громадськими організаціями, які намагаються подолати проблему туберкульозу».

Звичайно ж, про результативність будь-якого проекту можна говорити лише за умови його забезпечення певними матеріальними ресурсами. Нагадаємо, що 19 серпня 2011 року Миколаївська облдержадміністрація та обласна рада в рамках програми «Зупинимо туберкульоз в Україні» вже підписали з благодійним фондом Ріната Ахметова меморандум про взаєморозуміння та співпрацю. Окрім того, на боротьбу з цією смертельною хворобою передбачені кошти й в обласному бюджеті.

«Після підписання даного меморандуму громадські організації, у першу чергу, будуть займатися просвітницькою роботою. Також вони в обов’язковому порядку супроводжуватимуть осіб, звільнених зі Снігурівської виправної колонії № 5, до тубдиспансеру, тобто нестимуть відповідальність за те, щоб колишні ув’язнені пройшли необхідне медичне обстеження та лікування», – зауважив заступник начальника обласного управління Державної пенітенціарної служби України Андрій Нестеренко. Сьогодні в міжобласному протитуберкульозному закладі для засуджених відбувають покарання 460 осіб, щорічно на волю виходять близько 50 чоловік.

Туберкульоз – це, перш за все, соціальна хвороба. Тому й боротися з нею треба не відокремленими, поодинокими групами, а спільно об’єднавши зусилля.

Анна НІКУЛІНА

Сообщение:

*

НОВОСТИ