Очаківщина: почути кожну людину

Новости, Общество

  20 Фев , 2012

Олександр Федорович Росинець – один із аксакалів виконавчої влади та місцевого самоврядування області. З 2000 року О.Ф. Росинець – на керівних посадах в Очаківській райдержадміністрації та районній раді. Тож специфіку району, його проблеми та перспективи наш співбесідник знає якнайкраще. Яким видався минулий рік для приморського регіону?

– Домінантою економіки Очаківського району, – взяв слово голова Очаківської райдержадміністрації Олександр Росинець, – є сільськогосподарське виробництво. Попри певні труднощі, у цілому 2011 рік став успішним для наших аграріїв. Насамперед, хлібороби краю забезпечили продовольчу безпеку населення та створили резерв для проведення посівної кампанії. Збільшено валовий збір молока, в тому числі – у громадському секторі. Відповідно, заклади бюджетної сфери повністю забезпечені продуктами харчування, причому м’ясо, молоко та риба – власного виробництва.

Великою мірою вдалося досягнути намічених завдань і завдяки виконанню та перевиконанню бюджетів – як районного, так і зведеного. Крім того, дохідна частина бюджету наповнювалася пропорційно – що в лютому, що в серпні, чи навіть у грудні. Це дало можливість завершити бюджетний рік без жодної копійки заборгованості – як по зарплаті, так і по енергоносіях, вдалося також уникнути скорочень і відпусток за власний рахунок.

У галузі промислового виробництва темпи росту за 2011 рік становили 40 відсотків. Промисловість району передусім представлена двома виноробними заводами – у Куцурубі та Парутиному.
– Чи спричинили певні економічні зрушення в державі поліпшення соціальних стандартів життя очаківської громади?

– Звичайно, відповідь позитивна. Продовжилася газифікація населених пунктів, зокрема блакитне паливо надійшло в села Яселка та Дмитрівка. Таким чином, завершено будівництво газопроводу Куцуруб – Дмитрівка. А ближчими роками цим благом цивілізації мають скористатися й мешканці Дніпровки та Солончаків. Загалом, наразі розробляємо окрему районну програму по розвитку малих сіл. Це стосується питань газифікації малих населених пунктів, водопостачання, належного транспортного та торговельного обслуговування.

Не залишаємо без розгляду та подальшої дієвої реакції й запити простих людей. Задля цього й було створено районний Фонд «Турбота». Так, нещодавно прийнято рішення про виділення з цього фонду 5 тис. грн. на лікування жінки із с. Дмитрівка. Фінансову допомогу надали депутати обласної ради Петро Паламарюк і Євген Скрипник. За сприяння цих добродійників, а також народного депутата України Володимира Наконечного, який завжди відгукується на прохання мешканців району, хвора буде прооперована у столичній клініці. І таких прикладів багато.

– Що зроблено в царині енергозбереження та підвищення енергоефективності?
– У деяких соціальних закладах старі системи опалення замінюються на котли для опалення, що працюють на твердому паливі. Так, котли нового покоління встановлені в Іванівській та Куцурубській загальноосвітніх школах. Що це дає? Витрати на паливо зменшуються у два – три рази. Тож уже за один опалювальний сезон ми повернемо кошти, витрачені на реконструкцію, далі – матимемо чисту економію бюджетних коштів, ідеться про сотні тисяч гривень.

Відповідно, старі газові котли міняємо на більш новітні економні прилади.
– До речі, якщо торкнулися теми енергоносіїв. Що дасть Очаківському регіону реалізація загальнодержавного проекту з будівництва каскаду вітрових електростанцій?

– Це, перш за все, загальнодержавний проект, що передбачає створення нових робочих місць та поліпшення екологічної ситуації в країні. А наш район від упровадження проекту отримає додаткові надходження до бюджету. Відповідно, до бюджету сільської ради надійдуть кошти за використання землі. Але, крім того, ведемо переговори з фірмою, яка працює у сфері вітроенергетики, відносно укладення угод соціального партнерства з метою вирішення нагальних проблем діяльності місцевих громад. Зокрема вже є попередня домовленість про ремонт автодоріг, які розташовані у зоні будівництва.

– Які ще значні інвестиції очікують на Очаківщину?
– Насамперед, це внутрішні інвестиції. Аграрії району за минулий рік вклали великі кошти у поліпшення власної матеріальної бази, зокрема придбано нову сільгосптехніку. Подібні плани плекаємо й на поточний рік. Серед інвестиційно привабливих об’єктів – порт «Очаків» та газовий термінал, у більш віддаленій перспективі йдеться про будівництво до Очакова залізничної колії.
– Чимало проблем – на території Покровської сільської ради…

– З метою надання мешканцям Кінбурнської коси своєчасної та кваліфікованої медичної допомоги укладено договір з Голопристанською районною лікарнею, на ці цілі виділяються кошти з районного бюджету. Звідси ж, з Херсонщини, доставляються у віддалені села й продукти харчування. Також з районного бюджету дотуємо транспортне сполучення із Кінбурнською косою. Катер ходить два – три рази на тиждень, при цьому пільгова категорія населення перевозиться за зниженими тарифами.

Андрій ТЮРІН

Сообщение:

*

НОВОСТИ