У межах наявного фінансування…

У статті «Тротуары… и не только», опублікованій у газеті «Рідне Прибужжя» від 17.11.11, йшлося про стан тротуарів та оформлення квітників у місті Миколаєві. На газетну публікацію відповідає заступник міського голови, директор Департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради В.В. Гайдаржи:

– Обмеженість міського бюджету не дає можливості фінансувати необхідні об’єми в повному обсязі. Тож кошти, виділені на ремонт доріг, були використані для забезпечення безпеки дорожнього руху та на виконання ремонту магістральних доріг і доріг з більш перевантаженим рухом транспорту, на ремонт тротуарів фінансування з бюджету не виділялося. Покриття доріг, внутрішньоквартальних проїздів, тротуарів знаходиться на контролі в Департаменті житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради, на території приватного сектора – адміністрацій районів міста.

Стосовно випадків використання тротуарів не за призначенням та незадовільного їх санітарного стану, а саме: розміщення об’єктів торгівлі, паркування автотранспорту, засмічення побутовим сміттям та інше, то згідно з Правилами благоустрою, санітарного утримання територій, забезпечення чистоти і порядку в м. Миколаєві, затвердженими рішенням Миколаївської міської ради від 19.04.07 № 12/21, організація і контроль за роботами із благоустрою, прибирання і санітарного утримання територій, по підтримці чистоти і порядку покладається на адміністрації районів міста. Адміністраціями районів міста здійснюється закріплення територій або об’єктів благоустрою за юридичними та фізичними особами з метою їх належного утримання.

Щодо «захвату» тротуарів при будівництві об’єктів, то дозвіл на проведення земельних робіт Департаментом житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради видається лише після отримання повного пакета документів:
– дозвільних документів інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Миколаївській області;

– узгодження проекту: з головним управлінням містобудування та архітектури Миколаївської міської ради; адміністраціями районів міста, у межах яких здійснюється розриття, з Єдиною комісією з питань узгодження документів (до складу якої входять представники відповідних підприємств та організацій).

Квітники у місті влаштовуються підрядною організацією Департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради ТОВ «Миколаївзеленгосп» у відповідності до виділених лімітів. Міським бюджетом на утримання міських парків та скверів, висадження квітників щорічно витрачається до 9,0 млн. грн. Щодо влаштування квітників біля офісів, магазинів та інших установ, то при реконструкції або перебудові приміщень архітектор району надає рекомендації щодо застосування елементів благоустрою.

За останні роки завдяки розвитку підприємництва місто значно змінилось: побудовані нові офісні та торговельні об’єкти, відремонтовані будинки, оздоблено та освітлено території навкруги своїх приміщень або торговельних комплексів, тож казати про те, що всі підприємці байдужі до вигляду нашого міста, буде несправедливо. Поряд з тим, необхідно зауважити, що місто Миколаїв є незмінним учасником всеукраїнського конкурсу «Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку» вже протягом більше 10 років та майже завжди входить до числа переможців, при цьому декілька разів отримував диплом другого ступеня по другій групі міст. На жаль, мешканці часом скептично відносяться до його результатів і несправедливо вважають Миколаїв не вартим такого визнання.

Стосовно зупинок громадського транспорту, то їх прибирання здійснюється адміністраціями районів у межах наявного фінансування, поряд з цим на сьогодні адміністраціями районів спільно з управлінням транспортного комплексу, зв’язку та телекомунікацій Миколаївської міської ради проведено інвентаризацію зупинок пасажирського транспорту та відпрацьовується питання щодо їх подальшого утримання та закріплення:

– зупинки громадського транспорту, що розташовані по маршрутах руху трамваїв і тролейбусів, окрім зупинок, де наявні зупиночні комплекси з об’єктами підприємницької діяльності, за КП «Миколаївелектротранс»;

– зупинки громадського транспорту, де наявні зупиночні комплекси з об’єктами підприємницької діяльності, – за підприємствами, які їх обслуговують;
– інші зупинки громадського транспорту – за КП «ЕЛУ автодоріг».
Зважаючи на викладене, вважаємо, що на сьогодні по місту зроблено та робиться багато гарних справ щодо покращення його стану.

Сообщение:

*

НОВОСТИ